Wielki Kanion, Floryda? Gdzie Amerykanie spędzają urlopy

Często zastanawiamy się gdzie jechać na wakacje. Wydaje nam się, że Polska jest małym krajem, że wielokrotnie odwiedziliśmy już polskie góry i wybrzeże i warto pojechać zagranicę. Mogłoby się wydawać, że Amerykanie nie potrzebują jechać na wakacje poza swój kraj. Stany Zjednoczone są tak ogromnym krajem (zajmują prawie cały kontynent północnoamerykański), że wyjazd poza jego granicę to strata czasu i pieniędzy.

Jest prawdą, że Stany oferują wiele ciekawych miejsc na relaks dla każdego. Jeziora na północy kraju to idealne miejsce na wszystkich tych, którzy szukają spokoju, wyciszenia się, kontemplacji natury i zapierających dech w piersiach widoku.

Inni poszukują rozrywki, niegasnących świateł klubów nocnych i pięknych plaż w ciągu dnia. Wycieczka z biurem Pazola do Miami to świetne rozwiązanie także dla Polaków, którzy chcą się trochę pobawić na innym kontynencie. Tymi najczęściej odwiedzanymi krajami przez Amerykanów są:

1.Honduras

Honduras to dość biedny kraj, jeden z najuboższych w regionie Ameryki Środkowej. Choć infrastruktura turystyczna nie będzie tutaj na najwyższym poziomie, to wakacje w Hondurasie to gwarancja niesamowitych widoków i wrażeń.

Plaże są bardzo szerokie i piaszczyste, niskie ceny hoteli i usług turystycznych to dodatkowy atut. Nie należy zapominać, że Honduras to kraj różnorodny pod względem rzeźby tereny. Piękne tereny wyżynne zapewnią nam także miejsca do wędrówek.

2.Meksyk

 
Meksyk choć uważany jest za niebezpieczny kraj, to wielu Amerykanów decyduje się wakacje spędzić właśnie tam. Miejsce to przyciąga zwłaszcza młodych ludzi, szukających wakacyjnych i szalonych doznań. Jest tutaj wiele barów, klubów, dla młodych ludzi ze Stanów Zjednoczonych Meksyk to przerwana letnia impreza.

Co więcej, połączenia lotnicze są bardzo dobre i tanie. Z Kalifornii można tam dolecieć za małe pieniądze( można to porównać z rozbudowaną linią połączeń lotniczych między Niemcami a Hiszpanią). Coco Bongo to z pewnością miejsce, które powinien odwiedzić każdy imprezowicz.

3.Wyspy Karaibskie

Wyspy na Karaibach to właśnie ten symbol luksusu dla Amerykanów. Uwielbiają spędzać tam swoje urlopy, ponieważ region ten jest nastawiony na turystów ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Ponadto, zdjęcia z wakacji na Karaibach to to, czym każdy chce pochwalić się przed znajomymi podczas popołudniowego spotkania. Te najchętniej odwiedzane to Dominikana.

Bavaro Beach to wizytówka tego miejsca. Jest to jedno z najbardziej zatłoczonych miejsc na wyspie, ale zdecydowanie godne odwiedzenia. Dominikana jest nieco bogatszym krajem niż położone na tej samej wyspie, zniszczone po trzęsieniu ziemi Haiti. Dzięki temu jest właśnie tak chętne odwiedzane, bo poziom świadczonych usług jest świetny w porównaniu do ceny.

Jamajka jest także uwielbiana jako cel letnich podróży. Kojarzy się z niecichnącymi rytami reggae. Dlatego tylu chce ją odwiedzić. Szczególnie polecane jest odwiedzenie wodospadów, do których dostać się można przez niesamowity las deszczowy. Wysokie na 180 stóp wodospady to niesamowity widok, jaki oferuje nam Jamajka.

Są jednak miejsca w Stanach, które mimo niesłabnącej ciekawości innymi państwami, dalej są chętnie odwiedzane przez Amerykanów.

1.Miami

Wakacje w Miami to dalej najszybsza i najtańsza opcja dla mieszkańców wschodniego wybrzeża. Połączenia lotnicze z Nowego Jorku do Miami są bardzo częste (po kilka lotów dziennie). To miasto we Florydzie to symbol wakacji, palmy i kabriolety nieodłącznie kojarzą się z wakacjami w Miami. Godne polecenia dla wszystkich tych, którym wysepki na Morzu Karaibskim wydają się zbyt egzotyczne i dzikie.

2. Hawaje

Wakacje na Hawajach to porównywalny do Karaibów powód do dumy. Mimo że Hawaje położone są na samym środku Oceanu Spokojnego ( kilkanaście godzin lotu ze wschodniego wybrzeża) to wciąż Amerykanie chętnie je odwiedzają, pewnie po części z powodów patriotycznych. Znajduje się tam kilka wysepek, na każdej wulkany stanowiące atrakcje dla turystów. Amerykanie powracający z wakacji na Hawajach przechwalają się koszulami w hawajskie kwiaty i pocztówkami z tego miejsca. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij