Wojas czy Adidas? O różnorodności męskich toreb

Coraz bardziej przyzwyczajamy się dzisiaj do widoku mężczyzny z torbą codzienną. Nie jest to już obecnie zaskakujący widok, wręcz przeciwnie, torba dawno przestała być już jedynie atrybutem kobiety. Mimo to, w Polsce jeszcze męskie torby nie cieszą się taką popularnością jak w krajach zachodnich. Tym nie mniej, także u nas można kupić wiele rodzajów toreb, na różne okazje.

Styl hydraulika

Jeszcze pod koniec poprzedniego wieku, męskie torby kojarzyły się tylko z hydraulikami lub listonoszami. To oni bowiem na co dzień nosili ze sobą męskie torby na ramię, gdyż potrzebowali ich w pracy. Noszenie torby na ramię przez mężczyznę, który nie uprawiał takiego zawodu jak listonosz czy hydraulik było uważane za śmieszne.

Z tego względu, męskie skórzane torby nie były popularne za czasów PRL, ani przez kilka kolejnych lat po zakończeniu tego okresu. Niewątpliwie jednak, postrzeganie mężczyzn z torbami zupełnie się zmieniło. Teraz sklepy internetowe są wypełnione asortymentem składającym się z takich toreb, dostępnych choćby pod tym adresem: http://sklep.solier.pl/pol_m_Torby-meskie_Torby-na-ramie-148.html.

Męskie skórzane torby

Tym co charakteryzuje męskie torby ze skóry jest ich wielkość. Przeważnie, są one dużych rozmiarów. To własnie odróżnia je od damskich torebek, chociaż i wśród tych ostatnich pojawia się coraz więcej modeli w dużym rozmiarze.

Ponadto, torby skórzane, często są torbami na ramię. Torba na ramię dla mężczyzny jest zdecydowanie najpopularniejsza, tym nie mniej, nie brakuje również toreb, które nosi się w ręku. Generalnie, najlepiej, gdy torbę można trzymać zarówno w dłoni, jak i można zarzucić ją na ramię. Jeśli bowiem akurat mamy w torbie coś cięższego, wygodniej może być ją zarzucić na ramię.

Elegancka torba do garnituru

Oczywiście, z punktu widzenia mody, nie zawsze powinno się nosić taką samą torbę. W różnych sytuacjach, różne męskie torby są najwłaściwsze. Jeśli chodzi o sytuacje, w których ubieramy garnitur, wydaje się, że zdecydowanie najlepsza jest aktówka.

Męskie skórzane torby, zarówno torba na ramię dla mężczyzny, jak i torba do ręki, są duże i dosyć ciężkie. Niewątpliwie natomiast, zwykle w sytuacjach, gdy mamy ubrany garnitur chcemy czuć się jak najbardziej swobodnie. Spotkanie służbowe, eleganckie przyjęcie, czy też wyjście do teatru, we wszystkich tych sytuacjach duża torba na ramię męska mogłaby nam przeszkadzać. Lekka, zajmująca niewiele miejsca aktówka wydaje się lepszym pomysłem.

Z drugiej strony, w aktówce bez dwóch zdań nie zmieścimy wszystkiego co będzie nam potrzebne. Jest to torba mniej praktyczna. Ponadto, w przypadku aktówki nie mamy możliwości zarzucenia torby na ramię, co dla wielu osób może być dużą wadą. Z tej perspektywy, męskie torby skórzane wydają się również całkiem w porządku, jeśli chodzi o oficjalne spotkania, i inne sytuacje, w których ubieramy garnitur.

Torba sportowa – kiedy się przydaje?

Bardzo wielu mężczyzn używa toreb sportowych. Oczywiście, często są one jak najbardziej przydatne. Tym nie mniej, wydaje się, że wielu Panów zdecydowanie nadużywa noszenia torby sportowej. Często w sytuacjach. w których męskie skórzane torby byłyby w sam raz, oni ubierają sportową torbę na ramię.

Sytuacją ,w której nie jest błędem skorzystanie z torby sportowej jest wyjście na siłownie, bądź też na basen, czy na mecz. Jak sama nazwa bowiem wskazuje, sportowa torba na ramię dla mężczyzny przeznaczone jest do przenoszenia w niej asortymentu sportowego. Jak się jednak okazuje, na siłownię niekoniecznie musimy wybierać się z torbą sportową.

Praktycznie tak samo dobrze jak torba sportowa podczas wyjścia na siłownię sprawuje się torba skórzana. Jeśli jest to w dodatku skórzana torba na ramię, to już w ogóle wydaje się ona być świetnym wyborem. Warto pamiętać, że na siłowni, gdzie ubieramy dres, czy też krótkie spodenki, męskie torby zwykle zostają w szatni.

Torba towarzyszy nam jedynie podczas podróży na siłownię. Wtedy natomiast, zwykle nie jesteśmy ubrani w typowo sportowy strój, lecz w normalne ciuchy codzienne, do których skórzane męskie torby na ramię, czy też do ręki, pasują doskonale. Jeśli zaś chodzi o pojemność, wydaje się, że torba skórzana nie ustępuje torbie sportowej. Wspomniano już wcześniej, że skórzane męskie torby zwykle są duże.

Artykuł powstał dzięki pomocy sklepu Solier

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij