5 rzeczy które możesz zmielić w kraszerze

Kraszer to ręczne bądź automatyczne urządzenie służące do mielenia różnych artykułów spożywczych. Znacznie wygodniejsze w użyciu są kraszery elektryczne, choć można oczywiście spotkać na rynku rozwiązania typowo ręczne, wymagające większego nakładu siły.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym Vapuj

Młynek kraszer – narzędzie uniwersalne?

Młynek kraszer to – można powiedzieć – multimłynek, który można wykorzystać do rozdrabniania przeróżnych artykułów spożywczych. Jego budowa jest dosyć prosta. Składa się on z komory, w której specjalne rozdrabniacze mielą dany artykuł i z pojemnika, w którym przechowywane są rozdrobnione artykuły spożywcze.

W niektórych przypadkach kraszery są wyposażone w dodatkowe źródło zasilania i układ silnika elektrycznego, który umożliwia jeszcze wydajniejszą i w pełni zautomatyzowaną pracę.

Co można mielić w kraszerze?

Młynek kraszer to urządzenie w którym można mielić praktycznie wszystko. Oto przykłady artykułów, które można w tym narzędziu zmielić. Jest łatwy do kupienia w sklepach stacjonarnych i internetowych, jak choćby Vapuj.pl.

1. Kawa

Kraszery można wykorzystać jako typowe młynki do kawy. Wystarczy wprowadzić do nich wybraną ilość ziaren a następnie przemielić zawartość. Po krótkim czasie otrzymamy wyborną i aromatyczną kawę, która w niczym nie straciła na swej świeżości i jakości.

2. Przyprawy

Jeśli naszą pasją jest gotowanie, to pewnie docenimy funkcjonalność kraszera. Dlaczego? Ponieważ za jego pomocą możemy stosunkowo łatwo zmielić przyprawy. Po co kupować gotowe przyprawy w torebkach, skoro można za pomocą kilku ruchów ręki samemu stworzyć aromatyczną przyprawę bądź też – mieszankę przypraw. Od nas zależy, jakie przyprawy wykorzystamy w danej mieszance.

3. Warzywa

Za pomocą kraszera możliwe jest zmielenie różnych warzyw i owoców. Pewnie ktoś zapyta, dlaczego warto coś takiego robić… odpowiedź jest prosta – w ten sposób, możemy przyrządzać wartościowe i w pełni naturalne pokarmy dla bardzo małych dzieci. Przynajmniej mamy pewność, co w danym jedzeniu się znajduje.

4. Zioła

Kochasz zioła i nie możesz się bez nich obejść w Twojej kuchni? Za pomocą kraszera możemy nie tylko zmielić je, ale przede wszystkim stworzyć w oparciu o nie smaczne pesto. Wystarczy, że do naszego kraszera wprowadzimy nieco bazylii bądź pomidorów. Kilka ruchów ręką i… nasze pesto jest już gotowe.

5. Sery

Młynek kraszer to idealne rozwiązanie jeśli… kochamy kuchnię włoską. Dlaczego? Ponieważ z jego pomocą, możemy bardzo szybko zmielić sery (oczywiście te twarde). Tak przyrządzony i rozdrobniony ser, możemy następnie wykorzystać w różnych potrawach (często utożsamianych z kuchnią włoską). Przykładem niech będzie klasyczne spaghetti.

Za pomocą kraszera można też mielić lód, tytoń a nawet… susze roślinne. Czyli praktycznie wszystko, co może nam się przydać w codziennym życiu.

Czego powinniśmy oczekiwać od dobrego kraszera?

Jeśli decydujemy się na rozwiązanie automatyczne, dobrym pomysłem byłby zakup kraszera współpracującego z konkretnym robotem kuchennym. W tym momencie kraszer stanie się swoistym dodatkiem, rozszerzającym funkcjonalność naszego robota kuchennego.

Kraszer nie jest blenderem. Dlatego jeśli decydujemy się na taki młynek, wybierajmy modele które charakteryzują się niewielkim rozmiarem. Kraszery mają w głównym zamierzeniu być prostymi, funkcjonalnymi i przede wszystkim niewielkimi narzędziami wykorzystywanymi na co dzień w kuchni.

Dodatkowy pojemnik to kolejna cecha dobrego kraszera. Dzięki niemu możliwe będzie przechowywanie wybranych produktów spożywczych i wykorzystanie ich w późniejszym czasie. Oczywiście nie zapominajmy o tym, by pojemniki te posiadały szczelne zamknięcia, wydłużające czas przydatności do spożycia wybranych produktów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij