Urządzenia do karboksyterapii

W obecnych czasach coraz częściej wykonuje się zabiegi medycyny estetycznej. Pomagają one w walce z niedoskonałościami, a co za tym idzie, także z kompleksami. Jednym z działań zapobiegających ich występowaniu jest karboksyterapia.

Czym jest karboksyterapia ?

Karboksyterapia, to działania, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystujące dwutlenek węgla do celów leczniczych. Polega na precyzyjnemu nakłuciu odpowiednich warstw skóry i wprowadzeniu do nich dawki medycznego CO2. Pozwala na redukcje cellulitu, rozstępów, wiotkiej skóry, cieni i obrzęków pod oczami, stanowi profilaktykę przeciw starzeniu, a także pomaga w przypadkach łysienia. 

Czy zabieg karboksyterapii jest bezpieczny ?

Terapia dwutlenkiem węgla w większości przypadków jest całkowicie bezpieczna. Aby uniknąć możliwych powikłań po zabiegowych należy upewnić się, że nie posiada się żadnych przeciwwskazań do zabiegu, a są nimi :

  • stany zapalne skóry,

  • choroby układu krwionośnego, czyli np. anemia, hemofilia, nieustabilizowane nadciśnienie, czy schorzenia naczyń obwodowych,

  • reumatyzm,

  • ciąża i okres karmienia piersią,

  • aktywne choroby bakteryjne, wirusowe, grzybicze i pasożytnicze,

  • stany po przeszczepie, zawale lub udarze,

  • choroby nowotworowe i okres 5 lat od remisji,

  • przyjmowanie laków rozrzedzających krew (np. przeciwzakrzepowych),

  • epilepsja,

  • podwyższona temperatura ciała,

  • skłonności do powstawania blizn.

Oprócz, odpowiedniego zapoznania się ze wszystkimi przeciwskazaniami, należy upewnić się, że zabieg karboksyterapii wykonywany jest przez wykwalifikowaną osobę przy użyciu urządzenia wysokiej klasy.

Urządzenia do karboksyterapii

Na rynku widnieje wiele różnorodnych urządzeń służących do terapii dwutlenkiem węgla. Jednak czym powinien kierować się salon kosmetyczny przy wyborze takowego wyposażenia?

Certyfikaty

Pierwszą cechą, na która powinno zwracać się uwagę przed zakupem urządzenia do karboksyterapii jest to, czy posiada on odpowiednie certyfikaty. Oprócz tego obowiązkowo, należy upewnić się, czy określone regulacje spełnia także gaz i butla, w której się znajduje. Jedynie certyfikowane produkty medyczne są bezpieczne dla życia i zdrowia. 

Funkcje

Wybierając urządzenie służące do karboksyterapii należy także zwrócić uwagę na funkcje jakie on posiada.  Najistotniejszą i najważniejszą jest możliwość regulacji przepływu CO2.

Jedynie urządzenia posiadające tą funkcje są w pełni bezpieczne dla zdrowia, gdyż tylko zakres od 1 do 150 cc/min jest w pełni przebadany i jego skuteczność została potwierdzona. Przepływ powyżej 150cc/min może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia pacjenta, z tego względu, iż nie był poddany on naukowym testom.

Kolejna funkcją, na którą należy zwrócić uwagę jest obecność inteligentnego menu zabiegowego. Pozwala ono na automatyczne dobranie parametrów zabiegowych, biorąc pod uwagę także stadium zaawansowania problemu, który ma być zniwelowany poprzez zabieg karboksyterapii. Funkcja ta zdecydowanie ułatwia pracę, a także zwiększa bezpieczeństwo zarówno osoby wykonującej, jak i pacjenta.

Rozwiązania techniczne

Decydując się na zakup urządzenia służącego do wykonywania zabiegów karboksyterapii należy zwrócić uwagę na to jakie rozwiązania zostały zastosowane w jego budowie. Pierwszym jest budowa sprzętu.

Czy jest on stałą bryłą, czy posiada modułową budowę. Zdecydowanie mniej problematyczne jest zdecydowanie się na produkt o segmentalnej budowie. Pozwala to na łątwe przeniesienie urządzenia sporych rozmiarów w inne miejsce, a w razie usterki ułatwia odesłanie go do producenta.

Kolejnym rozwiązaniem, którym powinno cechować się urządzenie służące do przeprowadzania zabiegu karboksyterapii jest możliwość filtracji CO2. Z czasem, podczas zużywania się podzespołów sprzętu w przewodach wyprowadzających gaz mogą odkładać się pewne zanieczyszczenia, które mogą spowodować u pacjenta poddawanemu zabiegowi poważne stany zapalne. Dlatego, tak ważna jest obecność systemu filtracyjnego pośród innych podzespołów urządzenia.

Koniecznie należy zwrócić uwagę na to, czy sprzęt posiada umiejętność odpowietrzania systemu podającego CO2, każdorazowo po wykonaniu zabiegu. Jest to istotne, gdyż większość z możliwych powikłań po zabiegowych wynika z wprowadzenia pod skórę pacjenta powietrza.

Warto także zdecydować się na urządzenie posiadające system podgrzewania gazu do temperatury zbliżonej temperaturze ciała pacjenta, co pozwoli na zmniejszenie dolegliwości bólowych osoby poddawanej zabiegowi.

Design

Ostatnią kwestią, na którą należy zwrócić uwagę decydując się na zakup urządzenia do karboksyterapii jest jego wygląd. Nie wpływa to na bezpieczeństwo, ani skuteczność zabiegu, lecz przedmioty estetycznie wykonane nie będą odpychać pacjenta i nie wzbudzą w nim negatywnych myśli.

Podsumowując obecnie na rynku występuje wiele urządzeń do karboksyterapii, lecz nie wszystkie są w pełni bezpieczne i wygodne w użytkowaniu. Dlatego decydując się na zakup takowego sprzętu należy zwrócić uwagę na wymienione powyżej aspekty.

Źródło: https://medikapoland.pl

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij