Prawdziwa miłość – jak ją rozpoznać?

Jak mawiają poeci, prawdziwa miłość przychodzi nagle i wywraca całe nasze dotychczasowe życie do góry nogami. Często nie rozumiemy jej i tego, co się z nami dzieje podczas zakochani. Któż jednak nie chciałby choć na chwilę poczuć “motyli w brzuchu”, które niesie ze sobą zakochanie? Jak więc rozpoznać, że to jest właśnie prawdziwa miłość? Sprawdź nasz poradnik!

Czy jesteś zakochany? Skąd wiesz, że to prawdziwa miłość? A co jeśli to tylko zauroczenie lub obsesja? A może ogarnia cię tylko dreszczyk emocji związany z zwróceniem na siebie uwagi kogoś, kto cię pociąga?

Wszyscy szukają prawdziwej miłości. Smutne jest to, że niektórzy ludzie, którzy myśleli, że już ją znaleźli, zdali sobie sprawę, że nie był to moment, w którym „wypadli z miłości”.

Jakie są oznaki prawdziwej miłości?

To ekstatyczne uczucie, które czujemy, gdy jesteśmy zakochani, jest w rzeczywistości dreszczem przyciągania, który jest również nazywany zauroczeniem. Kiedy jesteś w tym stanie, nie możesz myśleć jasno i wszystko wydaje się być surrealistyczne. Z drugiej strony, prawdziwa miłość może sprawić, że będziesz autentycznie i racjonalnie szczęśliwy bez tej magicznej emocji.

 Druga osoba jest na pierwszym miejscu

Prawdziwa miłość sprawia, że priorytetowo traktujesz osobę, którą darzysz sympatią. Zamiast domagać się opieki i specjalnego traktowania (bo chcesz czuć się dowartościowany), chętnie robisz to dla niego/niej, nie oczekując, że zostaniesz spłacony. Ponadto, sprawia, że stawiasz potrzeby tej osoby na pierwszym miejscu przed swoimi własnymi.

Prawdziwa rzecz nie sprawia, że twój specjalny ktoś doskonały na twoich oczach – co zauroczenie robi. Zamiast tego miłość sprawia, że akceptujesz daną osobę pomimo jej wad. Chociaż cechy mają znaczenie w podejmowaniu decyzji, czy należy dążyć do tej osoby, czy nie, twoje uczucie do niego / niej nie opiera się na nich.

Jeśli łączy Was prawdziwa miłość liczy się nie tylko to, czego Ty chcesz, ale również potrzeby drugiej osoby. Może warto postawić na urozmaicenie i zakupić gadżety erotyczne, takie jak:

Nie oczekujesz niczego w zamian

Prawdziwa miłość jest bezinteresowna. Sprawia, że dajesz lub robisz wszystko dla drugiej osoby, nie żądając, abyś otrzymał to samo. Nie jesteś po zaimponowaniu mu / jej lub zrobieniu mu / jej przysługi, aby został – po prostu dbasz o to.

Jeśli naprawdę kochasz osobę, chciałbyś zmienić się na lepsze nie dlatego, że chcesz mu zaimponować, ale dlatego, że chcesz być najlepszym partnerem. Chcesz stać się silniejszy, abyś mógł go chronić i być kimś, na kim może polegać. Chciałbyś również pozbyć się nawyków i cech, które mogłyby go/ją zranić.

Dajesz drugą szansę

W miłości jest łaska. Nawet jeśli zostałeś zraniony, byłbyś gotów wybaczyć tej osobie. Możesz dać więcej niż jedną-sekundową szansę, nie tylko dlatego, że nie chcesz go stracić, ale dlatego, że wierzysz, że jest tego wart.

Szacunek

Jednym z elementów prawdziwej miłości jest szacunek. Ponieważ szanujesz osobę, którą kochasz, nie możesz znieść robienia czegokolwiek, co mogłoby ją zranić, nawet jeśli nie ma sposobu, by się o tym dowiedziała. To nie strach czyni cię twardym wobec pokus, ale honor, jaki masz dla tej osoby.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij