spacer z babcią

Poznaj najlepsze aktywności dla kobiet 60 plus

Niezależnie od wieku warto uprawiać sport. Osoby aktywne mają mniejsze skłonności do wielu chorób, ale trzeba też pamiętać, że aktywny styl życia wpływa znacząco na samopoczucie. A więc jeżeli jesteś kobietą 60 plus, to nadal powinnaś być aktywna, a nie zasłaniać się wiekiem. Dzisiaj przedstawimy najlepsze aktywności dla Ciebie.

Spacer to też aktywność

Nie wiadomo dlaczego przyjęło się, że osoby po 60 roku życia oglądają tylko seriale i to przez cały dzień. W sumie jeszcze do niedawna była to prawda, szczególnie, gdy emitowano „Modę na sukces”. Na szczęście te czasy mamy już za sobą i aktualnie nic nie powinno odwracać Waszej uwagi od aktywności, nawet ciekawe czy mniej ciekawe seriale. Zatem naszym zdaniem każda z Was powinna codziennie spacerować, wszak to także aktywność. Na samym początku można wybierać krótsze trasy, a potem sukcesywnie je wydłużać, dzięki temu poprawicie kondycję, ale i utrzymacie odpowiednią wagę. Pamiętajcie, że nie wystarczy tylko 10-minutowy spacer do sklepu, lecz trzeba spacerować minimum godzinę. Następnie należy dystans wydłużyć, a tempo zwiększyć. Oczywiście, gdy za oknem upały to wtedy wybierajcie odpowiednie godziny spacerów, najlepiej wcześnie rano bądź też wieczorami, gdy jest chłodno. Nie zapomnijcie o odpowiednim nawadnianiu się, zatem butelkę z wodą, ewentualnie napojem izotonicznym zawsze zabierajcie ze sobą. Podstawą są też wygodne buty.

Ćwiczenia na wolnym powietrzu

W wielu miastach, nie tylko tych największych budowane są siłownie na wolnym powietrzu. Choć może ilość sprzętów nie powala, to jak wiadomo dobre i to, tym bardziej że możecie je wykorzystać. Wiele siłowni dedykowana jest właśnie do osób po 60 roku życia, a więc maszyny są do nich dostosowane. Fakt, że nie znajdzie się tam ciężarków, lecz stepery czy przyrządy rozciągające. A więc nie czekajcie i koniecznie sprawdźcie czy w Waszym mieście jest takie miejsce. Jeżeli nie, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyście się wybrali na „normalną” siłownię i poćwiczyli choćby na rowerkach.

A skoro już o nich mowa to…

Oczywiście w naszym zestawieniu nie może też zabraknąć aktywności w postaci jazdy na rowerze, ale zamiast roweru miejskiego czy szosowego, lepiej postawić na nowoczesność i wybrać rowery elektryczne, tym bardziej, że sprawdzą się one nawet, gdy macie słabą kondycję bądź też lekarz zabroni Wam przemęczania się. Pamiętajcie jednak, że rower nie odwali za Was wcale całej pracy, bo musicie pedałować, wszak jednoślad ma tylko wspomaganie. A gdy Wasza kondycja będzie się polepszać, to zawsze możecie zrezygnować ze wspomagania i opierać całą pracę na pracy Waszych mięśni. Tutaj mamy dla Was jeszcze jedną dobrą wiadomość, a mianowicie jazda na rowerze ujędrnia ciało i spowalnia proces jego starzenia się. Również tutaj przypominamy, że ważny jest odpowiedni strój, który nie będzie utrudniał ruchów, ale jednocześnie nogawki nie mogą być zbyt szerokie, aby nie wplątały się w łańcuch. Bezpieczeństwo rzecz najważniejsza, dlatego też nie zapomnijcie o ochraniaczach, ale i kasku.

Nordic walking – spacer z kijkami

Bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu, a zarazem świetną aktywnością fizyczną jest nordic walking, inaczej zwany spacerem z kijkami. To także świetny wybór dla Was, otóż odpowiednio wykonywany zwiększa pobór tlenu nawet o 60%, dzięki temu w godzinę możecie spalić nawet 500 kalorii. A więc brzmi całkiem dobrze.

Zajęcia na basenie

Nic tak nie relaksuje jak pływanie, dlatego też warto choć raz na dwa tygodnie wybrać się na basen i popływać. Jeżeli jeszcze nie umiecie pływać, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wreszcie się nauczyć, tym bardziej że są organizowane zajęcia dla osób po 60 roku życia. Przecież wiek to tylko liczby, dlatego też nie należy się ograniczać. Warto też wybrać się na aqua aerobik czy inną formę zajęć w basenie, dzięki której nie tylko utrzymacie prawidłową wagę, ale też poczujecie się lepiej.

Warto zmienić styl życia na zdrowy i aktywny. Dlatego poza uprawianiem sportu należy zmienić też nawyki żywieniowe i zacząć dobrze się odżywiać. A więc bezwzględnie zrezygnujcie z jedzenia śmieciowego i jedźcie tylko produkty nieprzetworzone.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij