Posiadasz vaporizer? Te gadżety przydadzą się na pewno

Temat palenia marihuany bez przerwy przewija się w wielu krajach. Niektóre z nich kategorycznie jej zabraniają, stawiając na równi z innymi twardymi narkotykami, inne ją legalizują, dając ludziom swobodę wyboru. Jednak bez względu na zakazy i wynikające z tego konsekwencje trawkę się paliło i palić będzie, jest ona obecnie jedną z najczęściej stosowanych używek podczas najróżniejszych imprez.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym Vapuj.pl – vaporizery (waporyzatory)

Wady palenia marihuany

Jeszcze do niedawna palono ją pod postacią tak zwanych skrętów, czyli po prostu zawiniętego w bibułkę suszu. Identycznie pali się papierosy, może poza tym że te da się legalnie kupić w każdym sklepie, ale identycznie taki sposób palenia niszczy też zdrowie.

Podczas spalania suszu wydzielają się co prawda aktywne substancje, ale znacznie więcej jest tych szkodliwych, o niepożądanym działaniu. Substancje smoliste, tlenek węgla i mnóstwo rakotwórczych związków mają bardzo zgubny wpływ na organizmy palaczy. Palenie papierosów, ale też i skrętów, może być przyczyną wielu poważnych chorób, łącznie z nowotworami płuc.

Czym się cechują vaporizery

Jak się jednak okazuje jest sposób na to, aby cieszyć się najlepszymi właściwościami marihuany bez konieczności wdychania szkodliwego dymu. Na rynku jakiś czas temu pojawiły się bowiem vaporizery, które są znacznie wygodniejsze i praktyczniejsze w użyciu. Urządzenia te do swojego działania wykorzystują proces parowania.

Susz roślinny umieszczony w środku podgrzewa się do określonej temperatury, w której uwalniane są pożądane związki. Nie zachodzi przy tym spalanie, gdyż temperatura jest do tego za niska, zatem nie wydziela się szkodliwy dym z ogromną ilością niepożądanych związków.

Niesie to bardzo duże korzyści zdrowotne, gdyż do układu oddechowego palacza dostaje się tylko niewielka ilość aktywnych cząsteczek, nic przy tym nie podrażnia i nie osadza się w płucach. Brak dymu jest także ogromną zaletą przy samym użytkowaniu tego urządzenia.

Vaporizer jest niewielki, dyskretny i można go używać praktycznie niezauważenie. Po zapaleniu skręta czuje go cała najbliższa okolica, używając vaporizerów wydziela się jedynie niewielka, praktycznie niewyczuwalna mgiełka.

Największe zalety vaporizerów

Miłośnicy tej formy palenia marihuany cenią ją sobie także za kwestie ekonomiczne. Sprzęt jest bez problemów do kupienia, wystarczy odwiedzić jakiś polecany sklep z vaporizerami i w nim dostanie się wszystko, co będzie potrzebne. Wprawdzie niektóre osoby mogą być zaskoczone, że za dobrej jakości urządzenie trzeba będzie dać nawet kilkaset złotych, jednak jest to inwestycja, która bardzo szybko się zwróci.

Ogromną zaletą vaporizerów jest to, że potrzebują one znacznie mniej surowca żeby dać taki sam rezultat. Przy tradycyjnym paleniu duża część substancji ulatuje w powietrze, na przykład podczas rozpalania czy przerw na rozmowę. Przy użyciu vaporizerów proporcje te zupełnie inaczej wyglądają, gdyż prawie wszystko ląduje w płucach.

Szacuje się, że efektywność vaporizerów w porównaniu z tradycyjnymi skrętami jest większa nawet o 30%, więc przy częstym paleniu zakup urządzenia zwróci się nawet w ciągu roku. Szczególnie że są one solidne, dobrze wykonane i bez problemów wystarczą na wiele lat użytkowania.

Przydatne akcesoria i gadżety

Już same vaporizery spełniają w dużym stopniu oczekiwania użytkowników, ale do wyboru jest jeszcze szereg różnych akcesoriów i gadżetów poprawiających doznania. Bardzo przydatny jest na przykład młynek, przy pomocy którego można dokładnie zetrzeć zioła, z kolei do ich przechowywania przyda się jakiś niewielki, bezzapachowy pojemnik.

Aby dokładnie odmierzyć ilość wkładanego suszu można użyć wagi, odpowiednie do tego modele można już kupić za kilkadziesiąt złotych.

Dużą popularnością cieszą się wśród użytkowników vaporizerów filtry wodne, obniżają one temperaturę pary i znacząco poprawiają jej smak. Aby urządzenie mogło długo i bezawaryjnie działać należy go systematycznie czyścić, w tym celu doskonałym rozwiązaniem będzie dedykowany do tego celu płyn.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij