Czy mamy alternatywy dla internetu stacjonarnego?

Stacjonarny internet podlaskie w każdym domu to już właściwie norma. Są jednak takie sytuacje, gdy nie przebywamy w domu, a pilnie chcemy połączyć się z siecią przy pomocy notebooka lub telefonu. W trosce o wszystkich, którzy większość dnia spędzają w podróży, a do tego w domu pojawiają się dopiero wieczorem, wymyślono Internet mobilny na kartę.

Jest on wspaniałym udogodnieniem dla osób pracujących zdalnie, a trzeba zaznaczyć, że rozwój nowoczesnych technologii sprawił, iż coraz więcej ludzi będzie pracowało przy własnych komputerach, bez konieczności wychodzenia z domu.

Oszczędni i zapobiegliwi pewnie teraz dumnie ogłoszą, że przecież „w każdym polskim mieście istnieją bezprzewodowe sieci WI-FI, że o każdej porze dnia i nocy można ściągać internet na Podlasiu czy Podkarpaciu.”

Zgoda, jednak nie wszystkie sieci bezprzewodowe mają na tyle dobrą prędkość, by móc ekspresowo przekazywać informacje, wyświetlać filmy oraz materiały dźwiękowe. To także trzeba wziąć pod uwagę.

Jeśli zdecydujemy się na Internet mobilny, nie stajemy przed koniecznością korzystania z kupowanych pakietów oraz starterów, nie ma żadnych zobowiązań tego typu. Z dostępu do sieci korzysta się według własnych ustaleń, Internet jest dostosowany idealnie dla osób chcących łączyć się z siecią np. podczas podróży najróżniejszymi środkami lokomocji.

Router do kosza

Gdy przyjrzymy się z bliska dostępnym ofertom Internetu mobilnego, od razu widzimy, że są one o wiele bardziej rozbudowane od propozycji Internetu ściąganego za pomocą tradycyjnych routerów, płaconych nieco już przestarzałą metodą abonamentową. Za sprawne działanie Internetu mobilnego odpowiadają operatorzy wirtualni.

Są oni współpracownikami korporacji odpowiedzialnych za wprowadzanie na rynek światowy nowoczesnych rozwiązań komórkowych. Postanowiliśmy przyjrzeć się z bliska ofertom mobilnym najpopularniejszym dostawcom Internetu.

Na podstawie naszych spostrzeżeń oraz wniosków można wyrobić sobie własną opinię, która może okazać się przydatna w momencie, gdy będziecie się chcieli wybrać się do wybranego salonu w celu skorzystania z najciekawszej i najtańszej oferty.

Oferta Orange dla każdego

Orange najtańszy starter oraz możliwość doładowania poleca od kwoty 5 złotych. Dowolny starter można zmienić na Orange Free – pakiet, gdzie otrzymuje się 5 GB na wykorzystanie.

Oferty internetowe mobilne wykorzystać można na smartfonach oraz urządzeniach innego typu łączących się z siecią. W usłudze Orange Free na kartę dostajemy także bonus.

Pojawia się przy każdorazowym doładowaniu. Dodatek sprawdza się poprzez wysyłanie esemesa pod numer 411. Prędkość emitowania danych – 42Mb/sekundę. W przeliczeniu wychodzi 1 grosz za 100 kB.

Oferta Play z darmowym testem

Z kolei w sieci Play, jako jedynej na rynku możliwe jest darmowe przetestowanie Internetu na kartę. Dzięki temu można się dokładnie upewnić, czy właśnie ta oferta będzie nam odpowiadała.

Internet na kartę Play ma też szereg dodatkowych zalet. Nocny transfer to koszty jedynie 10 złotych miesięcznie. Wprowadzono także nielimitowane dni i weekendy. Miesiąc Internetu mobilnego to koszt za około 45 złotych, a niektóre strony można do tego przeglądać zupełnie bezpłatnie.

Oferta plus z promocją

W sieci Plus aktywacji po czasie promocyjnym trzeba dokonać samodzielnie. W ramach nocnego transferu można otrzymać 200 GB za jedyne 10 złotych miesięcznie. Całą kwotę doładowania można przełożyć na transfer danych.

Pakiet 30 GB na 120 dni będzie nas kosztował 100 złotych. Regularne doładowywanie konta daje szansę na upust w wysokości 10% . W najtańszych starterach za 5 złotych mamy możliwość korzystania z 500 MB, za 15 złotych dostaniemy 3 GB.

Oferta T – Mobile tania jak barszcz

Oferta T – Mobile przynosi także startery za 5 złotych. Operator za każdy dzień używania Internetu mobilnego bierze 2 złote przy 250 MB informacji. Opłatę pobiera się jedynie w sytuacji, gdy czynnie pobiera się Internet. Jeśli limit dzienny wygasa, z sieci dalej można korzystać, ale z gorszej jakości prędkością.

Mamy nadzieję, że nasz mały ranking pomoże Wam podjąć właściwą decyzję w kwestii zakupu internetu. Różnice cenowe to kwestia zaledwie kilku złotych. Co bardziej oszczędni będą zapewne przywiązywali do tego wagę.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij