studio tatuażu szczecin

Mehendi jako inspiracja dla tatuaży w stylu indyjskim. Czy warto się na taką stylistykę zdecydować?

Tatuaże są modne – to fakt i tak naprawdę nic nie wskazuje na to, aby owa moda miała przeminąć. Oczywiście duże znaczenia ma sama technika wykonania tatuażu, podobnie zresztą jak motyw, bo jak we wszystkim, również w tatuażach moda się zmienia. Pamiętajcie jak modne były napisy w języku chińskim? No właśnie modne były, niestety potem okazało się, że spora liczba osób zamiast chińskiej sentencji wytatuowany miała napis „zupka chińska”, tyle że za pomocą sinogramów. Ale tak to jest, gdy zamiast w profesjonalnym studiu tatuażu, dziarę robi się w promocji u znajomego – co zdecydowanie Wam odradzamy. Aktualnie coraz modniejsze są tatuaże inspirowane Mehendi. Tutaj pojawia się więc pytanie, czy warto się na nie zdecydować?

Mehendi – wszystko, co musicie wiedzieć w kilku zdaniach

studio tatuażu szczecin

Decydując się na tatuaż chcemy, aby wzór był nie tylko modny, ale i stylowy. Jednak prawda jest taka, że dobrze wykonany tatuaż będzie dobrze się prezentował, nawet jeżeli jego wzór raczej będzie już passe. Aktualnie o tatuażach inspirowanych Mehendi można powiedzieć tyle, że są modne, a zasadniczo coraz modniejsze, bo jeszcze kilka lat temu mało kto decydował się na ozdobę ciała właśnie inspirowaną Mehendi, a teraz tych osób jest coraz więcej. Warto więc dowiedzieć się nieco więcej, czym jest Mehendi. A odpowiedź na to pytanie jest łatwa. Kojarzycie filmy, gdzie dłonie panny młodej dekorowane są henną przez ślubem? To właśnie jest Mehendi, czyli zwyczaj dekorowania dłoni, ale i stóp sproszkowaną henną. W wielu afrykańskich krajach czy Indiach jest obowiązkowym zwyczajem, który ma przynieść pannie młodej szczęście w małżeństwie. Zatem już wiecie o co dokładnie chodzi, choć w przypadku tatuaży w naszym wydaniu oczywiście są wykonywane nie henną, ale tuszem i mogą je wykonać nie tylko panie, ale i panowie, oczywiście tak dla ozdobienia ciała, a nie jako zwyczaj przedślubny. Mehendi jest więc doskonałą inspiracją dla tatuaży w stylu indyjskim, które są oryginalne, ale często mają też nutę egzotyki.

Tak czy nie – wybór ma znaczenie

Tatuaże są świetnym sposobem wyrażenia siebie, ale też po prostu dekoracją ciała. Jednak nigdy nie należy kierować się tylko modą. Wasza decyzja, czy zrobicie tatuaż, musi być w pełni przemyślana. Zdecydowanie nie należy jej podejmować pod wpływem impulsu. Choć tatuaż może być doskonałą ozdobą ciała, to może być powodem do wstydu, szczególnie jeżeli zostanie wykonany przez osobę, która nie ma o tym pojęcia, nie wspominając już, że możecie się zarazić HCV, czyli wirusem zapalenia wątroby typu C. A jak wiadomo przyczynia się on do marskości i raka wątroby, dlatego trzeba wybierać studia tatuażu, gdzie najwyższe standardy higieny są zachowane.

Dobra rada – nie oszczędzaj!

Na pewnych rzeczach można oszczędzać, a na pewnych absolutnie nie i tatuaże należą do tej drugiej grupy, bo jeżeli zależy Wam na tym, aby były dobrze wykonane, to muszą je wykonać profesjonaliści. Tatuaże przedstawiające wzory indyjskie są trudne do „wydziarania” i wymagają dużej precyzji i jeszcze większych umiejętności, ale też doświadczenia. Stąd trzeba wybierać profesjonalnych tatuażystów. Doskonałym wyborem jest Sky Tattoo, czyli studio tatuażu w Szczecinie. Lepiej zapłacić więcej, ale wtedy macie pewność, że Wasz tatuaż nie będzie powodem do wstydu, lecz będzie Waszą dumą i sposobem na wyrażenie siebie.

Decyzja musi być przemyślana

Dla jednych tatuaż jest tylko dekoracją ciała, a dla innych czymś zdecydowanie więcej, choćby ma wartość sentymentalną. Mehendi tak naprawdę wpisuje się w obie potrzeby, czyli taki tatuaż może coś dla Was znaczyć, bo może przedstawiać określoną symbolikę, ale może też być tylko, a może aż dekoracją ciała. Oczywiście już sama jego forma jest dosyć oryginalna, bo zasadniczo można stwierdzić, że jest to alternatywa dla tatuaży typu rękawy, ale bardziej egzotyczna. Ale decyzję i tak musicie podjąć samodzielnie, choć duże znaczenie w tym przypadku ma…miejsce, gdzie wykonacie tatuaż.

Naszym zdaniem tatuaże inspirowane Mehendi są świetnym wyborem, ale też ponadczasowym. Wzory indyjskie są ciekawe, unikalne i mają w sobie dużą dawkę egzotyki. Dzięki nim możecie się także wyróżnić, ale takie tatuaże mogą mieć też wartość symboliczną i większe znaczenie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij