Objawy raka szyjki macicy

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zmaga się z nowotworami. Nowotwór może pojawić się w bardzo różnorodnych miejscach w naszym ciele. Najczęściej diagnozowane przypadki tej choroby dotyczyły nowotworu skóry czy też płuc. Jednak od niedawna wzrosła zachorowalność na nowotwory u kobiet, ponieważ wiele Pań walczy z nowotworem szyjki macicy. Czym jest ta choroba i w jaki sposób możemy ją rozpoznać?

Rak szyjki macicy

Rak szyjki macicy jest rodzajem nowotworu, który coraz częściej dotyka wiele kobiet. Niestety bardzo wiele Pań nie zna jego objawów, z tego powodu bardzo często bagatelizuje wiele czynników, które mogłyby wskazywać na poważną chorobę. Warto wiedzieć, iż nowotwór szyjki macicy charakteryzuje się przede wszystkim plamieniem lub też krwawieniem pomiędzy miesiączkami. Jeżeli tego typu sytuacja zdarza nam się bardzo często, powinnyśmy jak najszybciej zgłosić się do ginekologa. Również warto dodać, iż często mogą zdarzyć się bardzo obfite miesiączki, a także nawet krwotoki miesiączkowe. To także objawy, które mogą nas zaniepokoić. Czasem pacjentki, które nieświadomie zmagają się z tą chorobą skarżą się także na krwawienie po stosunku. Rak szyjki macicy objawia się również niedrożnością jelit lub też niewydolnością nerek. Jednak są to bardzo silne objawy, które mogą świadczyć już o zaawansowanym stadium choroby. Należy mieć świadomość, iż rak szyjki macicy również charakteryzuje się bardzo rzadkimi objawami. Możemy do nich zaliczyć między innymi cuchnącą wydzielinę z pochwy, czy też bóle w okolicy podbrzusza. Warto obserwować swoje ciało i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek wspomnianych wcześniej objawów, należy udać się do odpowiedniego specjalisty. Jednak czy możemy całkowicie wyeliminować ryzyko zachorowania na tą chorobę?

Z pewnością całkowita eliminacja ryzyka zachorowania na raka szyjki macicy jest niemożliwa. Czasem pomimo dokładnej obserwacji swojego ciała, a także wykonywania regularnych badań cytologicznych, rak szyjki macicy może rozwinąć się bezobjawowo. Jednak należy mieć świadomość, iż pomimo zachorowania na tą ciężką chorobę, jeżeli dzięki systematycznym badaniom rozpoznamy ją odpowiednio wcześnie, mamy bardzo duże szanse na jej wyleczenie. Szacuje się, iż można uzyskać aż 99% wyleczeń w przypadku przedinwazyjnego raka szyjki macicy, czyli choroby wykrytej stosunkowo wcześnie.

Rób badania regularnie

Szacuje się, iż co roku wzrasta liczba kobiet, które zmagają się z rakiem szyjki macicy. Jest to bardzo poważna choroba, która nieleczona, może doprowadzić nawet do śmierci pacjentki. Jednak należy pamiętać, iż można jej skutecznie zapobiec. Wystarczy przeprowadzać systematycznie badania ginekologiczne, a także obserwować swoje ciało. Niestety obecnie Panie są zbyt zajęte pracą, a także dbaniem o swój wygląd. Często odwiedzają salony kosmetyczne, wykonując tam malowanie paznokci na wodzie, a także gabinety masażu. Jednak należy pamiętać, iż zdrowie jest zdecydowanie ważniejsze, niż uroda. Z tego powodu należy systematycznie wykonywać badania, aby ustrzec się przed tą śmiertelną chorobą.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij