Na co zwracać uwagę kupując walizkę?

Kiedy często podróżujemy, potrzebujemy solidnej i dobrze wykonanej walizki. Istotny jest nie tylko materiał, z jakiego jest zrobiona, ale także kolor i deseń, szczególnie, jeśli podróżujemy samolotem i po przylocie musimy znaleźć walizkę wśród wielu podobnych do siebie. Lepiej więc nie decydować się na klasyczną czerń, która jest elegancka, niemniej wybór takiego koloru wymaga dołączenia do niej zawieszek, które pozwolą ją rozpoznać na lotniskowej taśmie. Jest jeszcze wiele czynników, na które należy zwrócić uwagę kupując walizkę, tj. zabezpieczenia, wyposażenie w kółka czy też odpowiedniej długości rączka.

Hurtownia walizek podróżnych na kółkach – wybór komfortowych walizek

Trudno wyobrazić sobie noszenie ciężkiej walizki na lotnisku czy w drodze na autobus lub pociąg. Hurtownia walizek podróżnych oferuje komfortowe walizki, w różnych rozmiarach, wyposażone w dwa lub cztery kółka. Jeśli naszym środkiem lokomocji jest samolot, powinniśmy zaopatrzyć się w walizkę kabinową, o wymiarach akceptowanych przez linie lotnicze, z których usług mamy zamiar korzystać. Warto, aby taka walizka podręczna miała dodatkowe przegrody, w których można umieścić najpotrzebniejsze rzeczy, np. w czasie krótkiej podróży służbowej. Niezbyt obciążona walizka kabinowa może być wyposażona w dwa kółka z kauczuku, dzięki których łatwiej będzie można nią manewrować, zwłaszcza, jeśli obracają się wokół własnej osi. Przy większej walizce podróżnej, która będzie umieszczona w luku bagażowym, lepiej zdecydować się na taką na czterech kółkach, która wytrzyma duże obciążenia.

Walizka z poliwęglanu najlepsza na podróż służbową

Niezależnie od tego czy podróżuje się w delegację samochodem, samolotem czy pociągiem, warto wybrać walizkę z poliwęglanu. Takie modele oferuje hurtownia walizek podróżnych na kółkach. Jest to najbardziej solidny rodzaj materiału, który wytrzymuje duże obciążenia, nie odkształca się pod wpływem nacisku, dlatego można do niej spakować rzeczy, które muszą być dobrze zabezpieczone, jak np. laptop. Ich zaletą jest również niewielka waga, dzięki czemu nawet wypełnioną walizkę będzie można bez problemu umieścić w półce na bagaż podręczny. Tańsza wersja twardej walizki wykonana jest z ABS. Nie jest jednak tak odporna na nacisk jak model z poliwęglanu, dlatego nadaje się raczej jako bagaż podręczny, a nie do przewożenia w luku bagażowym.

Walizkę z materiału można wybrać na urlop

Jeśli w naszym bagażu przewozić będziemy jedynie ubrania, nie musimy wybierać bardzo twardej walizki z polipropylenu czy ABS. W zupełności wystarczy taka, wykonana z poliestru lub nylonu. Największą zaletą takich modeli jest możliwość wypełnienia ich po brzegi i zmieszczenia do nich dodatkowych rzeczy, na co pozwala elastyczny materiał. Hurtownia walizek podróżnych rekomenduje je na wyjazdy urlopowe, gdzie nie zabieramy ze sobą rzeczy, które mogłyby ulec zniszczeniu, przy większym nacisku, ze względu na miękki materiał. Warto wybrać model na kółkach z teleskopową rączką, aby nie trzeba było schylać się podczas przemieszczania się z walizką.

Zabezpieczenia walizki, o które należy zadbać wybierając się w podróż samolotem

Jeśli przewozimy w walizce podróżnej jakieś wartościowe rzeczy, warto wyposażyć ją w kłódkę z szyfrem. Takie zabezpieczenie będzie odpowiednie, jeśli podróżuje się po Europie. Natomiast w przypadku, gdy wybieramy się do Stanów Zjednoczonych, wybierając walizkę musimy pamiętać o wyposażeniu jej w zamek TSA. Tylko takie zabezpieczenie może być otwarte przez celników na lotnisku, za pomocą specjalnego klucza. Inne, w przypadku kontroli, są rozcinane. Jeśli podróżuje się dużo i ma się już solidną walizkę, można dokupić dodatkowe akcesorium w postaci pasa do zabezpieczenia bagażu z zamkiem TSA.

Kupując walizkę podróżną trzeba przede wszystkim zastanowić się nad częstotliwością podróżowania i jej użytkowania oraz tym, jakim środkiem transportu podróżujemy. Istotny jest także cel podróży i przewożone w walizce rzeczy. Biorąc to wszystko pod uwagę, na pewno wybierze się odpowiednią.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij