Leczyć czy uzdrawiać?

Współczesna medycyna stara się coraz częściej zadawać trudne pytania. Chodzi tu oczywiście o sposoby leczenia, które w typowo medyczny sposób są w stanie rozwiązać problemy chorego. Oczywiście w niektórych przypadkach podchodzi się inaczej do tematu ludzkiego zdrowia.

Coraz większą uwagę niektórzy przywiązują do różnego rodzaju uzdrowień, dzięki czemu jest to między innymi bardziej szeroki zakres działania, którego tak naprawdę nie akceptuje prawdziwa medycyna. Jest to właściwie zagadnienie związane z ludzkim zdrowiem a samo działanie takiego niekonwencjonalnego lekarza może przynieść rezultaty, albo nie i właśnie dlatego medycyna bardzo wątpliwie podchodzi do tematu uzdrowień. Oczywiście są odnotowane przypadki w których faktycznie zdarzały się nagłe powroty do zdrowia, ale ostatecznie żaden z przypadków jest tłumaczony jako uzdrowienie. Ludzie z branży medycznej doszukują się w tym wszystkim naukowego wyjaśnienia, zwłaszcza często podając za argument, że ludzie nie znają jeszcze swojego ciała. Wiele w tym racji ale uzdrowienia się zdarzają i wielu ludzi pozbawionych nadziei bardzo często sięga po mniej typowe rozwiązania, tylko po to, aby ratować własne życie.

Uzdrowicieli coraz mniej

Oczywiście dzisiaj mamy 21 wiek i nic dziwnego, że temat uzdrowień traktuje się poniekąd jak coś o czym nie powinno się mówić w tak cywilizowanym świecie.

Można nawet zauważyć drobną tendencję, że ostatecznie liczba osób zajmująca się medycyną niekonwencjonalną jest coraz mniejsza. Nie oznacza to jednak, że kiedyś w przyszłości obie dziedziny będą miały ze sobą o wiele więcej wspólnego. Jeśli da się połączyć możliwość uzdrawiania ludzi a jednocześnie leczyć w sposób konwencjonalny, to wiedza duchowa może się okazać bardzo kluczowa zwłaszcza w leczeniu chorób związanych z psychiką. Niektóre choroby psychosomatyczne wywoływane są w całości przez umysł i chory robi to zupełnie podświadomie nie mając nawet o tym wszystkim pojęcia.

Niezbędne połączenie

Jeśli w takich sprawach medycyna niekonwencjonalna byłaby w stanie połączyć się z medycyną tradycyjną, to takie zaburzenia mogłyby być skutecznie leczone. Oczywiście wiedzę o niektórych chorobach bierzemy głównie z tego co osiągnęła medycyna, nie zagłębiamy się w duchowe aspekty choroby, nad czym pracują właśnie uzdrowiciele.

Tak więc świadomy umysł potrafi sprawić wielką niespodziankę dla lekarzy, ale medycyna nie jest w stanie uznać takiego zjawiska. W wielu przypadkach po prostu wiara w cuda jest tylko wymysłem wyobraźni, mimo że niektóre przypadki z medycznego punktu widzenia, były uznawane za niewyleczalne i nawet lekarze nie są w stanie wyjaśnić tego fenomenu. Jak więc widać sprawa ta ma dwie strony medalu, a uzdrowiciele uważają, że są w stanie leczyć ludzi bardziej naturalnie,a co za tym idzie bez żadnych dodatkowych skutków ubocznych.

Inny aspekt

Warto zwrócić uwagę na to, że choroby wywoływane są często przez złą energię, a zwłaszcza tak twierdzą uzdrowiciele zajmujący się tym na co dzień.

Oczywiście medycyna ma na to wszystko zupełnie inną teorię i właśnie dlatego na przestrzeni lat dochodzi do takich zgrzytów między leczeniem szpitalnym a typowo ziołowym lub też innym mniej konwencjonalnym rozwiązaniem. Wszystko tak naprawdę można wytłumaczyć, ale w uzdrowieniach istnieje tak zwany Boski czynnik w którym człowiek nie jest w stanie wytłumaczyć wielu ważnych i często istotnych rzeczy. Warto więc w ostateczności spróbować wszystkiego zwłaszcza jeśli nie mamy już innego wyjścia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij