Co po amputacji szyjki macicy

Dzisiaj przede wszystkim należy skupić się na zdrowiu. Jeśli kobieta przeszła amputację szyjki macicy, to bardzo wiele pań po takim zabiegu, może odczuwać lęk przed ponownym stosunkiem płciowym z mężczyzną. Oczywiście amputacja szyjki macicy całkowita lub częściowa, odbywa się operacyjnie. Mowa tu o usunięciu, co bardzo często jest jednym ratunkiem dla kobiety.

Tak naprawdę panie powinny mieć mimo wszystko świadomość, że nie istnieje praktycznie żadna zależność między zabiegiem amputacji a współżyciem z partnerem. Oczywiście nie wszystko jest możliwe od razu, ponieważ kobieta po określonym czasie, może ponownie wrócić do pełnej aktywności seksualnej.

Budowa szyjki macicy

Wiele kobiet jednak zastanawia się, czy po tego typu zabiegu, panie wciąż mogą zajść w ciąże, czy jest to możliwe z medycznego punktu widzenia. Tak naprawdę badając budowę anatomiczną kobiety, jesteśmy w stanie zauważyć, że wspomniana szyjka macicy ma od 2 do nawet 5 cm długości. Pochwa w wielu przypadkach przypomina kształtem wąską rurkę, a całość znajduje się zaraz u wyjścia samej macicy, w miejscu, gdzie wspomniana pochwa się rozszerza. Szyjka macicy jest ważnym elementem u kobiety, ale zmiany chorobowe, nowotwory i różne inne problemy, są w stanie rzeczywiście być bardzo kłopotliwe, pod wieloma względami.Należy jednak podkreślić, że ostatecznie amputację szyjki macicy, wykonuje się głównie w przypadku gdy kobieta cierpi na wiele nadżerek o rozległym stanie, które są nie do wyleczenia. Podobnie ma się w przypadku polipów oraz przerostów. W nadzwyczajnych sytuacjach amputacja szyjki macicy jest wymagana w przypadku silnego i przewlekłego stanu zapalnego. Oczywiście pełna amputacja jest zawsze wymagana u kobiet z wczesnym stadium raka szyjki macicy. W takich sytuacjach tego typu krok może okazać się bardzo ważny i uratować życie kobiety. W niektórych wypadkach w przypadku zbyt dużego obniżenia szyjki macicy bądź jej wypadania, również stosowana jest amputacja i należy o tym bezwzględnie pamiętać.

Problemy są zauważalne

Krótka szyjka macicy, również może być poważnym problemem. W miejsce odciętej szyjki stosuje się śluzówkę. Cały materiał łączy się bezpośrednio z narządem, a wszystko za pomocą rozpuszczalnych szwów. Oczywiście zabieg tego typu nie trwa zbyt długo, bo zaledwie 40 minut i dzięki niemu, kobieta może pozbyć się problemu. To jednak nie koniec, ponieważ niezależnie od okoliczności ucięta część szyjki, jest oddana do badania histopatologicznego.W ten sposób lekarze są w stanie stwierdzić, czy rzeczywiście nie mają do czynienia z rakiem, czy innymi zmianami nowotworowymi. To bardzo ważne, ponieważ w ten sposób, lekarz jest w stanie stwierdzić, czy faktycznie wymagana jest dalsza pomoc lekarska.

Co po zabiegu

Po operacji mogą pojawić się nieprzewidziane skutki uboczne w postaci upławów lub plamienia, ale z reguły znikają one maksymalnie po 12 dniach od wykonania zabiegu. Kobieta musi się także udać na wizytę kontrolną w okolicach 4 tygodnia, po wykonanym zabiegu. Jak się okazuje, tego typu detale są bardzo ważne. Kobiety nie powinny narażać swojego zdrowia, to właśnie dlatego, badania są takie istotne.Panie muszą mieć świadomość, że usunięcie szyjki macicy nie skazuje je w żaden sposób na samotność, ponieważ kobiety mogą bez problemu zajść w ciąże, nawet przy usunięciu dużego fragmentu szyjki. Takie ważne informacje, mogą nam wiele powiedzieć, zwłaszcza jeśli szyjka macicy sygnalizuje poważną chorobę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij