kosmetyki

Jak wygląda praca konsultanta firmy kosmetycznej?

Szukasz pomysłu na dorobienie do pensji? Masz więcej wolnego czasu? Lubisz kosmetyki? W takim przypadku doskonałym pomysłem będzie praca konsultanta firmy kosmetycznej.

Praca jako konsultantka czy konsultant firmy kosmetycznej to najczęściej praca dodatkowa, dorywcza. To bardzo dobry wybór wtedy, gdy pragniemy polepszyć sytuację swojego domowego budżetu bez dużego wysiłku. Jednak również praca ta może być głównym źródłem dochodu, na przykład wtedy, gdy zajmiemy się budowaniem zespołu sprzedawców.

 

Czym zajmuje się konsultant?

Głównym zadaniem konsultanta jest sprzedaż kosmetyków. Gdy wobec tego interesuje cię praca jako konsultantka Oriflame, twoim celem będzie sprzedawanie produktów tej marki. Sprzedaż odbywa się bezpośrednio – z użyciem specjalnych katalogów, które przekazywane są co kilka tygodni konsultantom. Także sprzedaż może być połączona z prezentacją kosmetyków.

 

Gdy konsultant zbierze już zamówienia od zainteresowanych klientów, wtedy samodzielnie składa zamówienie w firmie. Teraz można zrobić to całkowicie przez internet. W krótkim czasie kosmetyki przekazywane są do konsultanta i ten może sprzedać je swoim klientom.

 

Jak już wspomnieliśmy, konsultantka Oriflame czy innej firmy może również zajmować się pracą w charakterze rekrutera, czyli pozyskiwania nowych osób do pracy. W tym przypadku celem jest budowa prężnie działającego zespołu. Dzięki temu można mieć dodatkowe bonusy, które zależne są głównie od ogólnego obrotu zespołu.

 

Czy zawsze trzeba składać zamówienia?

To jedno z częstych pytań, ponieważ zwykle trudno nam określić z góry, czy będziemy mieli czas na sprzedaż, a także, czy znajdziemy kupujących. W wielu firmach nie musimy jednak składać za każdym razem zamówienia czy też zamawiać powyżej określonego limitu. Warto zapoznać się wobec tego z warunkami umowy udostępnianymi przez firmę.

 

Podsumowując, gdy lubisz kosmetyki i chcesz dorobić do pensji, zostanie konsultantem jest bardzo dobrym pomysłem. Teraz to naprawdę żaden problem – wszystko, co musisz wiedzieć o dołączeniu do grupy sprzedających, znajdziesz przez internet!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij