Jak podgrzać atmosferę w małżeńskiej sypialni?

Małżeństwo z kilkuletnim stażem doskonale zna się pod każdym względem, również jeśli chodzi o zwyczaje i upodobania seksualne. Do związku z czasem może wkraść się rutyna, a kontakty seksualne zaczynają być obowiązkowe i dokonywane mechanicznie. Nie musi tak być. Jak jednak można skutecznie podgrzać atmosferę panującą w małżeńskiej sypialni?

Problem wielu Polaków

Ginekolog i seksuolog dr Beata Wróbel w wywiadzie dla Polskiego Radia wypowiedziała się, że Polacy zbyt szybko rezygnują z aktywności seksualnej. Zwłaszcza kobiety mają takie podejście. W momencie zakończenia okresu prokreacyjnego, zapominają o seksie. Badania pokazują, że 14 proc. mężczyzn w wieku 50+ ocenia jako nieistotną rolę seksu w ich życiu. W przypadku kobiet w tym samym wieku jest to już 43 proc. Być może jednak nudę w seksie można przełamać otwartością dla tego, co nowe w sypialni.

Powiedz, czego pragniesz

Problemem dla małżonków jest często to, że nie mówią, czego oczekują po zbliżeniach seksualnych i jakie są ich potrzeby. Wzajemnie zamykają się w sobie i wolą nic nie mówić, niż narazić się na śmieszność i złośliwe docinki. Tymczasem, naprawdę warto zadbać o swoje potrzeby. Kobieta powinna jednak wiedzieć, że mąż nie domyśli się, czego naprawdę jej potrzeba. Nikt nie czyta w myślach, dlatego lepiej szczerze porozmawiać niż tkwić w impasie, z którego nie ma wyjścia. Mąż z pewnością doceni otwartość żony i sam również powie, czego mu brakuje w ich pożyciu małżeńskim. Być może oboje myślicie dokładnie o tym samym, ale każdy boi się wykonać ten pierwszy krok do większej satysfakcji seksualnej w małżeństwie. Otwartość w związku jest bardzo ważna, aby wszystkie problemy, także związane z seksem, rozwiązywać już w zalążku, nie dopuszczając do ich rozrośnięcia się do wagi poważnego kłopotu.

Gra wstępna

Kobiety preferują dłuższą, bardziej intensywną grę wstępną niż mężczyźni, którzy zwykle dążą po prostu do spełnienia – dla siebie i swojej partnerki. Nie ma jednak powodu do pośpiechu. Można zachęcić mężczyznę do tego, aby poczekał na orgazm. Żona powinna w tym celu zadbać o doskonały nastrój – być może warto ugotować pyszną kolację i zjeść ją przy świecach. Jeśli chodzi o strój, to nic tak nie rozpala zmysłów mężczyzny jak seksowna bielizna erotyczna. Nie potrzebne jest nic więcej, tylko koronkowa sexy bielizna, kusząco odsłaniająca ciało kobiety. Randka męża i żony może być pełna pasji i napięcia, które swoje ujście znajdzie w sypialni. Wystarczy nabyć odpowiedni komplet bieliźniany. W jego poszukiwaniu można sięgnąć do asortymentu sklepów internetowych. Przepiękna, subtelna lub bardzo seksowna bielizna erotyczna na kinga.com.pl jest tego najlepszym przykładem.

Bielizna erotyczna to nie wszystko, co może się przydać podczas nowej gry wstępnej małżonków. Szeroki wybór zabawek i gadżetów erotycznych pozwoli wam zrealizować nawet najbardziej pikantne fantazje. Jeśli partnerzy wyrażają wspólną zgodę na ich stosowanie i nikt nie jest do tego przymuszany, mogą osiągnąć wyżyny satysfakcji seksualnej i oboje będą sprawiać sobie przyjemność.

Inicjatywa obustronna

Nie tylko kobieta musi zadbać o to, aby pożycie w małżeńskiej sypialni zyskało nowy, lepszy wymiar. Również mężczyzna musi wiedzieć, jak podniecić kobietę. Może on kupić swojej żonie seksowny komplet bielizny koronkowej, zaproponować odwrócenie ról podczas stosunku i na każdym kroku podkreślać jej wyjątkowość i urodę. To wszystko sprawi, że żona stanie się pewna siebie i będzie chciała spróbować czegoś nowego.

Liczy się czas, jaki poświęcają sobie partnerzy w związku oraz rzeczywiste zainteresowanie. Jeśli mąż i żona będą zgodnie podtrzymywali płomień swojej miłości i namiętności, będą trwali w małżeństwie długie lata, osiągając całkowite zadowolenie w małżeńskiej sypialni.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij