Jak (perfekcyjnie) skrócić spodnie – tylko pewne sposoby i sprawdzone rady!

Wybór ubrań jest ogromy i to fakt niezaprzeczalny. Rzeczywiście półki wręcz uginają się od odzieży. Jednak w tym przypadku problem jest jeden, a mianowicie brak dopasowania. Cóż, nie ma się co oszukiwać ubrania nie są szyte z maksymalna starannością i dokładnością. Nie są też personalizowane, a więc szyte są według określonych wzorców. A to oznacza, że nie zawsze leżą idealnie i pasują idealnie. Jeżeli macie sylwetkę typu klepsydra, to zapewne często tego doświadczacie. Najczęściej występuje problem, że np. spodnie odstają w pasie, gdy w biodrach są dobre. A jeżeli w pasie byłyby dopasowane, to będą za wąskie w biodrach. Ale u wielu kobiet występuje jeszcze jeden problem, a mianowicie spodnie są za długie. I właśnie nogawkami się dziś zajmiemy. Doradzimy Wam, jak skrócić spodnie, ale perfekcyjnie i dokładnie. Poznajcie tylko pewne sposoby i sprawdzone rady!

Mierz siły na zamiary

Mierz siły na zamiary – to taka życiowa prawda i truizm zarazem. Ale cóż, często podejmujemy się rzeczy, które są nierealne do wykonania i rzeczywiście choćby człowiek się starał to bez dobrego zaplecza nie uda mu się osiągnąć celu. Tak jest choćby w przypadku szycia. Otóż, aby efekt był dobry trzeba zwyczajnie umieć szyć i nie wystarczy tylko, że macie jakieś tam pojęcie, lecz rzeczywiście musicie mieć duże umiejętności. Ale wtedy efekt będzie świetny. Jeżeli więc szycie nie jest Waszą najmocniejszą stroną to rzecz jasna nie ma się co za nie brać, bo możecie jeszcze bardziej zaszkodzić, a wtedy i tak czeka Was wizyta u krawcowej. A jeżeli uszkodzicie ubranie poprzez złe przeszycie czy nieodpowiednio skrócicie spodnie, to cóż czeka Was tylko wyrzucenie ubrań, bo ich naprawa może nie być realna, albo wiązała by się z kosztami, które przerosłyby wartość odzieży. Zatem wniosek jest jeden, czyli jeżeli nie potraficie szyć, to zdecydowanie lepiej udać się do krawcowej. A jeżeli macie pojęcie o szyciu, dobre nici oraz chęci to czas przejść do pracy.

Etap pierwszy: zaznaczanie

Precyzja w pracy jest wskazana i nie można nic robić na przysłowiowe oko, bo efekt może być odwrotny od zamierzonego. Na pewno należy podejść do pracy z należytym zaangażowaniem. W pierwszym etapie musicie zaznaczyć, o ile chcecie skrócić spodnie. I można odnieść wrażenie, że jest to jeden z najtrudniejszych etapów, bo jeżeli tutaj się pomylicie, to jednak dobrego, a co dopiero perfekcyjnego etapu nie osiągniecie. Tutaj nie można robić niczego na styk czy na zapas, lecz musicie zaznaczyć długość, która idealnie Wam odpowiada. Do tego celu dobrze sprawdzi się kreda. Owszem możecie użyć też szpilek, ale z nimi więcej szkody niż pożytku, bo cóż, łatwo się pokaleczyć, a gdy szpilki nieco się przesuną to już efekt będzie zepsuty. Dlatego też zdecydowanie lepiej wybrać kredę. Postarajcie się przy tym wykonać maksymalnie prostą linię. Gdy już zaznaczycie długość, to wtedy weźcie linijkę i narysujcie idealnie prostą linię. Dopiero wtedy można przejść do drugiego etapu.

Etap drugi: skracanie

Gdy linie zaznaczone, czeka was kolejny ważny etap, czyli skracanie. Jeżeli linia będzie równa, to wszystko powinno pójść bardzo łatwo. Na pewno jednak przyda się dobry sprzęt, a dokładnie nożyczki krawieckie. A jeżeli takowych nie macie, to możecie też użyć nożyka do tapet, który musi być ostry. Zwykłe nożyczki mogą się nie sprawdzić, szczególnie gdy chcecie skrócić jeans. Obcinanie nogawek zaczynacie od środka jeżeli robicie to nożykiem, a jeżeli nożyczkami, to od prawej strony. Nie należy też przewracać spodni na lewą stronę, bo lepiej, aby każdy etap był dokładnie widoczny. Po obcięciu nogawek, czas przejść do obszycia.

Etap trzecie: wykończenie

Teraz czeka Was wykończenie, które w sumie chyba jest najłatwiejsze jeżeli macie maszynę do szycia. Przydadzą się Wam nici do overlocka. Nieco trudniejsze, a może bardzo trudne zadanie czeka Was, jeżeli chcecie obszyć tkaninę ręcznie. Wtedy też musicie liczyć się z tym, że praca jest trudna i czasochłonna, a nie zawsze efekt będzie idealny. Oczywiście są osoby, które potrafią świetnie szyć, ale jednak jest to swoisty rodzaj sztuki, ale też daje dużo frajdy i jeszcze więcej satysfakcji.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij