Przyjęcie weselne w domu

Planowanie ślubu i organizacja wesela nie należy do rzeczy łatwych. Na szczęście nie trzeba być w tym sam/sama. Nasi najbliżsi chętnie nam w tym pomogą. Co więcej, istnieje wiele firm, które się w tym specjalizują, jak również dużo wyszukiwarek, które pozwolą na właściwe zaplanowanie poszczególnych przygotowań. Często też dobrym pomysłem są tematyczne blogi. Taki blog ślubny prowadzony przez daną pannę młodą może nas wiele nauczyć – jak należy przygotować wesele; co powinniśmy za nią powtórzyć, a z czego lepiej zrezygnować.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem ślubnym Slubi.pl – Ślub i wesele zaplanuj z nami!

portalem ślubnym Slubi.pl - Ślub i wesele zaplanuj z nami!

Organizacja wesela w domu ostatnimi czasy staje się coraz bardziej popularna. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy wolą bardziej kameralne imprezy, nie mają za dużo pieniędzy na organizacje wesela oraz dla tych, co nie lubią zabawy do białego rana. Do zalet organizacji przyjęcia w domu należą więc niższe koszty weselne, kameralne grono gości (sami najbliżsi i przyjaciele) oraz uniezależnienie od terminów związanych z rezerwacją sali, np. w restauracji czy domu weselnym. Takie rozwiązanie nie jest pozbawione jednak wad. Państwo młodzi są obciążeni samodzielną organizacją, jak i obsługą całego przyjęcia (ktoś musi podawać poszczególne dania, wymieniać zastawę). Być może pojawią się ewentualne zniszczenia w domu oraz trzeba będzie po weselu posprzątać po całym przyjęciu.

Kilka decyzji

Na początku trzeba ustalić kilka spraw. Przede wszystkim, w czyim domu będzie odbywało się przyjęcie weselne. Zgodnie z tradycją powinno odbyć się to w domu panny młodej. Nie jest to jednak wymóg – wiadomo, że jeśli panna młoda ma malutkie mieszkanko, a pan młody duży dom, to będzie naturalne, jeśli przyjęcie weselne odbędzie się w domu pana młodego. W tej decyzji każda para powinna kierować się przede wszystkim rozsądkiem. Nie ma sensu bowiem organizować czegoś na siłę, by potem goście czuli się źle.

Skoro już ustaliliśmy, gdzie, to teraz czas na przygotowanie miejsca. W pomieszczeniu/pomieszczeniach musi być jak najwięcej miejsca, ponieważ nawet najbardziej kameralne przyjęcie potrzebuje przestrzeni. Warto więc wynieść niepotrzebne podczas przyjęcia weselnego meble – dzięki temu będziemy mogli wnieść więcej stołów i krzeseł dla gości, a być może nawet w ten sposób zyskamy miejsce na parkiet do tańca! Nawet jeśli organizujemy wesele w domu, nie musimy rezygnować z tańców.

Co dalej?

Jeśli już przygotujemy przestrzeń, dobrze jest wszystko posprzątać, uprzątnąć zbędne bibeloty, a potem właściwie ustawić stoły. Dobrym rozwiązaniem jest ułożenie ich w literę U – dzięki temu wszyscy będą się dobrze widzieć i będzie można ze sobą rozmawiać. Dobrze jest też przemyśleć dekorację i zastawy. Pamiętajmy, że z tym nie możemy przesadzić. Mamy mniej miejsca, więc ważny jest tu umiar. Zdecydujmy się na coś subtelnego: może w szklanych wazonikach żywe, cięty kwiaty, a gdy zrobi się ciemno – zapali się klimatyczne świeczki oraz lampiony.

Stoły dobrze jest udekorować obrusami w jasnych kolorach – białymi bądź beżowymi. W tym samym kolorze warto żeby była także zastawa. Porcelanowe talerze i filiżanki są perfekcyjnym rozwiązaniem. Są delikatne i eleganckie.

Menu

Nie można zapomnieć o tym, że para młoda musi przemyśleć dokładnie, co poda. Dobrze, gdy już dwa tygodnie przede weselem będzie to całkowicie uzgodnione, a dzień przed weselem będą gotowe przystawki. Najpierw trzeba się dokładnie zastanowić, czy gotujemy sami, czy wybieramy zaufanych i sprawdzonych kucharzy. Jeśli sami, to należy pamiętać, że powinny być przynajmniej dwa ciepłe posiłki, przystawki, deser, tort weselny, tak zwana zimna płyta, oraz kolacje. Potem trzeba pilnować czasu – kiedy gotujemy wszystkie dania, aby nie zostać nagle z niczym w trakcie przyjęcia weselnego. To byłaby katastrofa. Wystarczy jednak kilka dobrych duszyczek, które pomogą przy organizacji, żeby państwo młodzi nie zostali w tym sami. Jeśli kilka osób się zajmie jedzeniem i napojami – gdyż o nich też nie można zapomnieć – to przyjęcie weselne w domu na pewno się uda.

Oprawa muzyczna

Na naszym domowym weselu także tego nie może zabraknąć. Warto wybrać kilka spokojnych kawałków, aby leciały w tle podczas obiadu. Muzyka nie powinna być zbyt głośna, by nie zagłuszać rozmów. A potem warto jednak puścić kilka bardziej skocznych kawałków, aby można było potańczyć. Odpowiedni zespół na wesele to jedna z kluczowych spraw, które mogą zadecydować o niezapomnianym weselu.

Organizacja przyjęcia weselnego w domu sprawia, że trzeba kilka spraw przemyśleć, ale nie da się ukryć, że i w domu można zorganizować wspaniałe wesele. W ten sposób można naprawdę zaoszczędzić, a zabawa w kameralnym gronie może okazać się naprawdę trafionym pomysłem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij