Klocki lego – dlaczego je kochamy?

Klocki lego – dlaczego je kochamy?

Trudno znaleźć inną zabawkę, która byłaby tak bardzo znana na całym świecie od wielu lat. Pochodzące z Danii klocki Lego towarzyszom już kolejnym pokoleniom dzieci. Dzisiaj ich obecność jest już czymś oczywistym. Co więc w nich takiego niezwykłego, że zawojowały świat?

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem, który oferuje najtańsze klocki lego – zabawkiemi.pl.

Klocki Lego – niekończąca się wyobraźnia

Każde klocki rozwijają kreatywność dzieci. Lego do tego mają mnóstwo różnorodnych komponentów, całe zestawy i serie, figurki do kompletu. Łączyć tutaj można praktycznie wszystko ze wszystkim. Dziecko może więc stworzyć swój własny świat i zaludnić go wymyślonymi przez siebie postaciami i historiami. Złożenie zestawu według instrukcji i bawienie się nim zgodnie z tym, co przedstawia, to tylko jedna z nieograniczonych możliwości, klocki można ze sobą dowolnie mieszać. W mieście zbudowanym z Lego zoo sąsiadować może ze stacją kosmiczną – tak jak w żywej i nieograniczonej wyobraźni dziecka. Co więcej, istnieją dorośli już fani lego, którzy tworzą swoje zestawy, na przykład historyczne makiety – korzystając z elementów zestawów, a nawet zamawiając potrzebne klocki specjalnie prosto z fabryki w Danii!

Zabawa dla młodszych i starszych – sklep z klockami Lego każdemu sprawi wiele radości

Klocki te tak naprawdę pozwalają się dobrze bawić każdemu. Dla zupełnych maluchów są specjalne proste zestawy z dużymi częściami. Potem pojawiają się takie z różną ilością elementów i czasem potrzebnym na złożenie. I o nieograniczonej prawie tematyce. Wystarczy odwiedzić duży sklep z klockami Lego, aby przekonać się, jak trudno jest się na coś zdecydować. Będąc rodzicem czy starszym rodzeństwem także patrzy się na nie z ekscytacją. Przypominają bowiem i nasze dzieciństwo. Może zawsze oryginalne klocki były trochę towarem luksusowym i nigdy nie miało się wszystkich, o jakich się marzyło – klocki Lego zna jednak każdy. I wciąż istnieją zestawy produkowane i rozwijane od kilkudziesięciu lat, od klasycznych pojazdów i budowli po Lego Technic. Te ostatnie zestawy przeznaczone są i dla małych inżynierów i dla dorosłych kolekcjonerów i pielęgnujących w sobie dziecko, bowiem nie należą ani do najłatwiejszych w złożeniu, ani do najtańszych.

Lego jest wszędzie i wszystko można z nich zrobić – filmowe scenerie albo Lego Minecraft

Nie chodzi tylko o to, że klocki z różnych zestawów posłużyć mogą do tworzenia powstających w głowie czy podpatrzonych gdzieś miejsc i scenerii przygód. W zestawach Lego odzwierciedlone są liczne filmowe i książkowe światy. Plastikowe klocki mogą się złożyć na świat Harry’ego Pottera, Władcy Pierścieni czy Gwiezdnych Wojen. Działa to także w drugą stronę, bowiem klocki i ludziki Lego występują w swoich własnych filmach animowanych. Ciekawe jest na przykład to, że na podstawie klocków Lego Nexo Knights powstał serial animowany. Widać więc, jak wiele wyobraźni i gotowych historii do opowiedzenie kryje się w tych klockach. Z drugiej strony są inspiracje, które przenikają się płynnie. Powstawały już gry planszowe Lego, dostępne są gry komputerowe inspirowane klockami, ale także i klocki, które pomysły na światy czerpią z gier. Jak na przykład Lego Minecraft, gdzie budowanie z kwadratowych bloków wydaje się wręcz idealne, by przenieść je w analogowy świat klocków.

Gdzie kupić najtańsze klocki Lego?

Ilość dostępnych zestawów jest prawie nieograniczona – zwłaszcza biorąc pod uwagę, że co roku powstają nowe. Nasze portfele niestety nie są bez dna. Aby sprawić radość dziecku, a przy okazji w sekrecie także sobie, każdy zastanawia się, gdzie znaleźć najtańsze klocki Lego. Kupimy jer dzisiaj i w sklepach z zabawkami, i w markecie. Katalogi dołączane do zestawów i dostępne w internecie zachęcają do poszukiwań kolejnych sposób na zabawę. W dobie zakupów bez wychodzenia z domu szczególnie warto porównywać oferty i szukać promocji z okazji świąt czy np. Dnia Dziecka. W ten sposób możemy kupić oryginalny zestaw Lego w korzystnej cenie. Na pewno nie jest zadowalającą alternatywą sięganie po podróbki – nie będą one pasować do już posiadanych albo kupowanych w przyszłości klocków. Nie mamy też gwarancji, z jakich materiałów są tak naprawdę wykonane.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij