Trudno znaleźć inną zabawkę, która byłaby tak bardzo znana na całym świecie od wielu lat. Pochodzące z Danii klocki Lego towarzyszom już kolejnym pokoleniom dzieci. Dzisiaj ich obecność jest już czymś oczywistym. Co więc w nich takiego niezwykłego, że zawojowały świat?

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem, który oferuje najtańsze klocki lego – zabawkiemi.pl.

Klocki Lego – niekończąca się wyobraźnia

Każde klocki rozwijają kreatywność dzieci. Lego do tego mają mnóstwo różnorodnych komponentów, całe zestawy i serie, figurki do kompletu. Łączyć tutaj można praktycznie wszystko ze wszystkim. Dziecko może więc stworzyć swój własny świat i zaludnić go wymyślonymi przez siebie postaciami i historiami. Złożenie zestawu według instrukcji i bawienie się nim zgodnie z tym, co przedstawia, to tylko jedna z nieograniczonych możliwości, klocki można ze sobą dowolnie mieszać. W mieście zbudowanym z Lego zoo sąsiadować może ze stacją kosmiczną – tak jak w żywej i nieograniczonej wyobraźni dziecka. Co więcej, istnieją dorośli już fani lego, którzy tworzą swoje zestawy, na przykład historyczne makiety – korzystając z elementów zestawów, a nawet zamawiając potrzebne klocki specjalnie prosto z fabryki w Danii!

Zabawa dla młodszych i starszych – sklep z klockami Lego każdemu sprawi wiele radości

Klocki te tak naprawdę pozwalają się dobrze bawić każdemu. Dla zupełnych maluchów są specjalne proste zestawy z dużymi częściami. Potem pojawiają się takie z różną ilością elementów i czasem potrzebnym na złożenie. I o nieograniczonej prawie tematyce. Wystarczy odwiedzić duży sklep z klockami Lego, aby przekonać się, jak trudno jest się na coś zdecydować. Będąc rodzicem czy starszym rodzeństwem także patrzy się na nie z ekscytacją. Przypominają bowiem i nasze dzieciństwo. Może zawsze oryginalne klocki były trochę towarem luksusowym i nigdy nie miało się wszystkich, o jakich się marzyło – klocki Lego zna jednak każdy. I wciąż istnieją zestawy produkowane i rozwijane od kilkudziesięciu lat, od klasycznych pojazdów i budowli po Lego Technic. Te ostatnie zestawy przeznaczone są i dla małych inżynierów i dla dorosłych kolekcjonerów i pielęgnujących w sobie dziecko, bowiem nie należą ani do najłatwiejszych w złożeniu, ani do najtańszych.

Lego jest wszędzie i wszystko można z nich zrobić – filmowe scenerie albo Lego Minecraft

Nie chodzi tylko o to, że klocki z różnych zestawów posłużyć mogą do tworzenia powstających w głowie czy podpatrzonych gdzieś miejsc i scenerii przygód. W zestawach Lego odzwierciedlone są liczne filmowe i książkowe światy. Plastikowe klocki mogą się złożyć na świat Harry’ego Pottera, Władcy Pierścieni czy Gwiezdnych Wojen. Działa to także w drugą stronę, bowiem klocki i ludziki Lego występują w swoich własnych filmach animowanych. Ciekawe jest na przykład to, że na podstawie klocków Lego Nexo Knights powstał serial animowany. Widać więc, jak wiele wyobraźni i gotowych historii do opowiedzenie kryje się w tych klockach. Z drugiej strony są inspiracje, które przenikają się płynnie. Powstawały już gry planszowe Lego, dostępne są gry komputerowe inspirowane klockami, ale także i klocki, które pomysły na światy czerpią z gier. Jak na przykład Lego Minecraft, gdzie budowanie z kwadratowych bloków wydaje się wręcz idealne, by przenieść je w analogowy świat klocków.

Gdzie kupić najtańsze klocki Lego?

Ilość dostępnych zestawów jest prawie nieograniczona – zwłaszcza biorąc pod uwagę, że co roku powstają nowe. Nasze portfele niestety nie są bez dna. Aby sprawić radość dziecku, a przy okazji w sekrecie także sobie, każdy zastanawia się, gdzie znaleźć najtańsze klocki Lego. Kupimy jer dzisiaj i w sklepach z zabawkami, i w markecie. Katalogi dołączane do zestawów i dostępne w internecie zachęcają do poszukiwań kolejnych sposób na zabawę. W dobie zakupów bez wychodzenia z domu szczególnie warto porównywać oferty i szukać promocji z okazji świąt czy np. Dnia Dziecka. W ten sposób możemy kupić oryginalny zestaw Lego w korzystnej cenie. Na pewno nie jest zadowalającą alternatywą sięganie po podróbki – nie będą one pasować do już posiadanych albo kupowanych w przyszłości klocków. Nie mamy też gwarancji, z jakich materiałów są tak naprawdę wykonane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ