obiady z dowozem Białystok

Gdy nie masz czasu na nic, znajdź chwilę dla siebie – przewrotne zdanie, ale prawdziwe. Jak to zrobić?

Często narzekasz, że nie masz czasu na nic? Mamy dla Ciebie radę, która brzmi znajdź czas dla siebie. Choć brzmi to przewrotnie, to jednak udowodnimy Ci, że to możliwe. Wystarczy tylko, że skorzystasz z naszych rad, a efekty odczujesz od razu.

 

Gotujesz? Nie gotuj!

Gotowanie wcale nie jest łatwe, bo przecież trzeba odpowiednio zbilansować jedzenie, a do tego jest czasochłonne – w końcu trzeba stać przy garnkach, podlewać i nadzorować czy nic się nie spali. Komu by się chciało? A przecież, aby móc gotować, trzeba jeszcze iść do sklepu i kupić produkty. Na szczęście istnieją dwa rozwiązania tego problemu. Pierwszy naszym zdaniem jest taki sobie, a mianowicie polega on na robieniu zakupów w Internecie, z dowozem do domu. Z kolei gotowanie odbywa się tylko raz w tygodniu. W jeden dzień gotujecie, a następnie mrozicie jedzenie i gotowe. Ale mamy i drugi pomysł, a są nim obiady z dowozem. W Białymstoku, ale i innych miastach działa świetna firma Minuta Osiem. Warto zapoznać się z ofertą. Gwarantujemy, że posiłki smakują obłędnie, a przy tym są zdrowe i co ważne przygotowywane są także na najlepszej jakości składnikach. Pomysł numer dwa podoba nam się bardziej, w końcu dzięki niemu każdego dnia zyskacie czas dla siebie. Zamiast gotować możecie wybrać się na spacer czy poczytać książkę.

Podział obowiązków – planowanie czas zacząć

Sprzątanie nie jest przyjemne i jeżeli ktoś tak uważa, to jesteśmy w stanie stwierdzić, że jest w błędzie. Sprzątanie jest raczej przykrym obowiązkiem. Również z tym problemem można sobie poradzić. Także w tym przypadku mamy na to dwa pomysły. Pierwszy to wynajęcie firmy sprzątającej, ale wiecie to rozwiązanie ma taką wadę, że cena usług jest dosyć wysoka. Ale jest jeszcze pomysł numer dwa, czyli podzielenie obowiązków pomiędzy wszystkich domowników. Każdy powinien mieć prace do wykonania. Najlepiej przygotować listę, co każdy ma to zrobienia. Absolutnie nie można i nie należy brać wszystkich prac na siebie, w końcu nie jest się Isaurą (nawiązanie do brazylijskiego serialu „Niewolnica Isaura”). Można zastosować technikę jednego dnia, czyli danego dnia za porządki odpowiada jedna osoba, ale możecie też podzielić poszczególne obowiązki wśród mieszkańców domu.

Rób dwie rzeczy na raz

Wiele kobiet potrafi robić kilka rzeczy na raz, ale i mężczyźni mogą nabyć tę umiejętność. Oznacza to, że aby znaleźć więcej czasu dla siebie, choćby po to, aby pooglądać seriale na Netflixie, trzeba robić kilka rzeczy w tym samym czasie. Niewątpliwie ruch jest ważny i trzeba być aktywnym fizycznie, ale przecież możecie ćwiczyć podczas oglądania serialu. Słuchanie audiobooka i bieganie to także świetne połączenie. A tych połączeń może być całkiem sporo. Tutaj należy zastosować kreatywność. W końcu zamiast treningu na siłowni, możecie odbyć go w domu, słuchając muzyki, a zamiast dojeżdżać do pracy samochodem – wybrać rower.

Nie bój się prosić o pomoc

obiady z dowozem Białystok

Jeżeli nadmiar obowiązków Cię przytłacza i nie masz już siły, to nie bój się prosić o pomoc. Jeżeli masz małe dziecko, to zawsze możesz poprosić o wsparcie swoich rodziców czy przyjaciół. Jeżeli dziecko jest tzw. high need baby, to warto opiekować się nim na zmianę, czyli choć raz w tygodniu jeden z rodziców wychodzi z domu, by odpocząć podczas gdy tej drugi zajmuje się maluchem, a w kolejnym tygodniu jest zamiana. Oczywiście, nawet będąc rodzicami, trzeba dbać o siebie i związek co oznacza, że raz na jakiś czas dla zdrowia psychicznego warto wspólne wybrać się na kolację czy do kina, a w tym czasie maluchem zajmie się ktoś bliski, a jeżeli chętnych brak, to warto skorzystać z agencji opiekunek. Oczywiście podczas takiej randki należy rozmawiać o wszystkim tylko nie o dziecku. Do tego zawsze można wyjść, choć na godzinę do spa, a jeżeli nie macie takiej możliwości to nic nie stoi na przeszkodzie, aby spa urządzić w domu (czyt. domowe spa to kąpiel z olejkami eterycznymi i 10 minut dla siebie).

Każdego dnia trzeba znaleźć czas dla siebie, nawet kosztem posprzątania, bo Wasze samopoczucie jest ważniejsze niż to czy w domu jest poodkurzane. A swoją drogą od czego jest robot sprzątający. No może idealnie nie poodkurza, ale zawsze to lepsze niż, gdybyście swój czas wolny spędzali na odkurzaniu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij