Elementy niezbędne w gabinecie ginekologicznym

Zapoznaj się z niezbędnymi elementami wyposażeniowymi, jakie powinny się znaleźć w gabinecie ginekologicznym. Zadbaj o jakość swojego miejsca pracy, ale też jako jego właściciel zapewnij pacjentom komfort w tym specjalistycznym gabinecie. Wszystkich niezbędnych informacji dowiesz się czytając poniższy artykuł!

Specyfika wyposażenia gabinetu ginekologicznego

Wszelkie gabinety medyczne wyposażone są w bardzo dużo różnych elementów wspólnych, takich jak np. rękawiczki jednorazowe czy pojemniki na odpady medyczne i produkty do dezynfekcji. Poza tym jednak gabinety ginekologiczne charakteryzują się szczególnym wyposażeniem – zaczynając od specjalnego fotela ze wspornikami na nogi, przez osłonki lateksowe do przeprowadzania badania USG, kończąc na przyborach do wykonywania badania cytologicznego. Do przeprowadzania cytologii konieczne są takie elementy, jak szkiełko cytologiczne oraz szczoteczka, która służy do pobierania wymazu z kanału szyjki macicy. Ponadto istotne są wkładki antykoncepcyjne wewnątrzmaciczne, które zazwyczaj dostępne są w gabinetach, aby lekarz od razu mógł je założyć pacjentce.

Absolutną podstawą jest wziernik, który jest niezbędny do przeprowadzenia badania ginekologicznego. Przy przeprowadzaniu badania USG konieczny jest specjalny żel do USG oraz osłonki lateksowe, stanowiące zabezpieczenie higieniczne.

Dla wielu kobiet elementem decydującym o ich komforcie przed i po badaniu ginekologicznym jest specjalna jednorazowa spódniczka ginekologiczna, która pozwoli na zakrycie intymnych części ciała przed wejściem na fotel – jest to sprawa wyłącznie komfortu pacjenta, dla wielu jednak jest niezwykle istotna. Wszystkie te przedmioty można kupić w internetowym sklepie medycznym Solo Medica w atrakcyjnych cenach.

Wizerunek gabinetu ginekologicznego

Dbanie o wizerunek gabinetu jest bardzo ważną sprawą, ponieważ bardzo często gabinet świadczy o tym, jaki lekarz w nim pracuje. Żadna kobieta nie wróci do gabinetu, który nie będzie sprawiał wrażenia do końca sterylnego miejsca, gdzie można czuć się bezpiecznie i pewnie, że zostanie się odpowiednio zdiagnozowaną za pomocą zdezynfekowanych przyrządów diagnostycznych. Elementy, które pozornie mogą się wydawać mało istotne także świadczą o danym miejscu i mogą sprawić, że kobieta, która wcześniej była nastawiona sceptycznie, mimo wszystko wróci w to miejsce. Mowa tu o takich rzeczach, jak np. jednorazowe spódniczki ginekologiczne. Podczas wizyty u ginekologa komfort pacjentki jest sprawą pierwszorzędną i nie wolno tego ignorować. Mimo, że lekarz przyjmuje codziennie np. piętnaście lub dwadzieścia pacjentek i dla niego oglądanie ich części intymnych jest codziennością i nie robi to na nim (lub na niej) najmniejszego wrażenia, liczą się tu głównie odczucia badanej kobiety. Na pewno będzie czuła się lepiej mając możliwość przejścia z pomieszczenia, w którym się rozbierze, na fotel w spódniczce zakrywającej pośladki, niż w samej bluzce. Dla bardzo wielu pań wizyta u ginekologa wciąż jest bardzo nieprzyjemna i często stresują się długo przed nią, dlatego dobrze jest, jeżeli wyposażenie gabinetu pozwoli w chociaż małym stopniu zmniejszyć te nieprzyjemne odczucia.

Gdzie kupować artykuły medyczne?

Prowadząc gabinet medyczny zawsze warto jest oszczędzić na pewnych artykułach, nie tracąc równocześnie na ich jakości, poprzez znalezienie odpowiedniego sklepu, w którym będzie można kupić dużą ilość towaru w atrakcyjnych cenach. Jednym z takich sklepów, który oferuje wysyłkę w 24 godziny i brak opłaty za wysyłkę przy zamówieniach powyżej 150 złotych, gdzie zamówienia można składać przez siedem dni w tygodniu, jest sklep Solo Medica. Zapraszamy do zapoznania się z jego ofertą na stronie solomedica.pl.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij