Co wpływa na płeć dziecka Czy można zaplanować płeć dziecka

Co wpływa na płeć dziecka? Czy można zaplanować płeć dziecka?

Chłopiec, a może dziewczynka? Określenie płci dziecka możliwe jest dopiero po upływie określonego czasu i do tego momentu dla każdego przyszłego rodzica jest po prostu zagadką. Czy jednak możliwe jest zaprogramowanie płci przyszłego dziecka? Co wpływa na to, że rodzi się chłopiec albo dziewczynka?

Kiedy można określić płeć dziecka?

Gdy para dowiaduje się, że zostanie rodzicami, pojawia się obok uczucia szczęście połączonego z obawą, także pytanie o to, czy będzie to chłopiec, czy dziewczynka. Dla większości z nas najistotniejsze jest oczywiście, by dziecko urodziło się zdrowe, ale wiedza o tym, czy będzie się miało syna, czy córkę jest informacją równie wyczekiwaną. Kiedy można określić płeć dziecka, wyjaśnia artykuł na https://swiatmamy.pl, z którego wynika, że najwcześniej może być to widoczne w trakcie badań USG w 16 tygodniu ciąży. Czasem możliwe jest ustalenie płci nieco wcześniej, ale zdarza się i tak, że dziecko jest ustawione w pozycji uniemożliwiającej dokonanie dokładnej weryfikacji. W takich przypadkach płeć maluszka jest tajemnicą aż do samego dnia narodzin. Wielu rodziców ma też określone preferencje i marzy o tym, by na świecie pojawił się maluszek o danej płci.

Czy płeć dziecka da się zaprogramować?

Istnieje wiele przesądów związanych z tym, jak zaprogramować płeć dziecka. Dotyczą one czasu, w jakim uprawia się seks, pozycji seksualnych czy tego, co powinna jeść przyszła matka oraz ojciec. Według przeprowadzonych badań wynika jednak dość dobitnie, że to czy urodzi się chłopiec, czy dziewczynka jest prawdziwą loterią, a szanse na to, co wypadnie, są rozłożone po równo 50/50.

Co jednak z popularnymi zabobonami związanych z programowaniem płci? Jedna z niepotwierdzonych naukowo teorii mówi o tym, że plemniki męskie są lżejsze i szybsze od cięższych i wolniejszych plemników żeńskich, które żyją też dłużej. Żeby więc spłodzić syna najlepiej, jeżeli do zbliżenia dojdzie jak na kilka dni przed owulacją, a penetracja będzie głęboka, a żeby była dziewczyna musi nastąpić to u samego szczytu jajeczkowania i z płytką penetracją.

Wiele mówi się też o odpowiedniej diecie warunkującej płeć. Aby urodzić dziewczynkę, przyszła mama powinna spożywać dużo produktów bogatych w wapń i magnez. W przypadku chłopca istotne będą takie składniki odżywcze jak sód oraz potas. Wspomina się też o metodzie chińskiej opartej na założeniu, że komórka jajowa w zależności od cyklu ma inny ładunek elektryczny, czym wyróżniają się także plemniki — Y są dodatnie, a X ujemne, przez co mogą być one przyciągane lub odpychane przez jajeczko.

Co wpływa na płeć dziecka?

Tak naprawdę, płeć dziecka jest determinowana już w momencie zapłodnienia. Jak wiadomo, kobieta posiada wyłącznie chromosomy XX, z kolei mężczyźni chromosomy XY. To od nich zależy jaką płeć będzie miało dziecko, jako że plemniki wyposażone są zawsze w jeden chromosom – X albo Y i ten, który dotrze do jajeczka, zdeterminuje płeć dziecka. Pomimo licznych teorii, które nie mają żadnego potwierdzenia naukowego, nie ma możliwości zaplanowania tego czy będzie się miało syna, czy córkę. Wszystko opiera się zarówno o biologię, jak i zwykłą loterię. Fakt pozostaje jednak faktem – matka nie ma tu za wiele do powiedzenia, ponieważ to sperma ojca „programuje” przyszłe dziecko.

Niektórzy mówią też o preferencjach genetycznych, czyli o tym, że w danej rodzinie częściej rodzą się dzieci określonej płci. Oczywiście nie zostało to też potwierdzone żadnymi badaniami i wciąż nie ma możliwości ustalenia, co właściwie wpływa na to, że w danych rodzinach czy nawet w krajach są większe tendencje do rodzenia się dziewczynek lub chłopców.

Niezależnie od tego, jakie dziecko się urodzi, dla każdego przyszłego rodzica powinna być najważniejsza nie płeć, a zdrowie dziecka i by ciąża przebiegała prawidłowo i bez komplikacji.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij