Jak dobrać fryzurę i kolor włosów do typu urody

Jak dobrać fryzurę i kolor włosów do typu urody?

Zarówno fryzura, jak i kolor włosów mogą mieć ogromne znaczenie w odbiorze naszej urody. Nie bez znaczenia jest tutaj kształt twarzy, który determinuje, co będzie nam pasować i wydobywać na wierzch nasze największe atuty. Jak dobrać fryzurę i kolor włosów do typu urody?

Jak kolor włosów i fryzura wpływają na urodę?

To samo ubranie nie zawsze wygląda tak samo, na różnych osobach, identycznie sprawa wygląda w przypadku doboru fryzury oraz kolory włosów. Wpływ na to mają przede wszystkim takie kwestie, jak kształt twarzy oraz kolor karnacji skóry, które warunkują, co i jak będzie nam najlepiej pasować. Dlatego tak istotne jest uświadomienie sobie jaki rodzaj urody się reprezentuje, by wiedzieć, co zrobić, aby wyglądać atrakcyjnie. Odpowiednio dobrany kolor włosów oraz fryzura mogą z powodzeniem podkreślić nasze atuty, jednocześnie maskując niedoskonałości.

Jak dobrać kolor włosów do typu urody?

Wiedząc, jaki ma się typ kolorystyczny cery, możliwe jest lepsze dopasowanie koloru włosów. Wyróżnia się tutaj cztery podstawowe rodzaje, oznaczone nazwami pór roku, czyli: wiosna, lato, jesień i zima. Jak dobrać kolor włosów doradza poradnik ForWoman.pl, uwzględniając właśnie różne typy karnacji i to, co do nich pasuje. Warto przyjrzeć się poszczególnym propozycjom.

Paniom wiosna o skórze jasnej złocistożółtej lub brzoskwiniowej najlepiej pasują odcienie ciepłe: złociste i miodowe blondy, a także miedź, jasny brąz oraz jasna czerwień. Lato wyróżnia się bardziej zaróżowioną karnacją i jest chłodniejsza, a najlepiej sprawdzają się u niej włosy w kolorach wyrazistego oraz popielatego blondu i brązu.

Karnacja jesieni jest nieco ciemniejsza, choć miewa też żółtawą poświatę. Panie te mają najczęściej włosy w ciemniejszych odcieniach brązu z czerwonymi tonami, ciemnych odcieniach czerwieni, miedzi i mahoniu. Świetnie sprawdzi się także złocisty brąz, miedziane złoto oraz orzech. Panie o skórze typu zima, wyróżniają się bardzo jasną karnacją, przez którą mogą prześwitywać żyłki. Najlepiej pasują tutaj włosy barwy od ciemnego brązu, aż po czerń. Warto podkreślić kolor, nadając mu granatowego połysku.

Jak dobrać fryzurę do typu urody?

Aby prawidłowo dobrać fryzurę do typu urody, najlepiej w pierwszej kolejności zorientować się jaki kształt twarzy się posiada. Wyróżnia się tutaj cztery typy odnoszące się do figur geometrycznych, czyli twarz w kształcie: kwadratu, trójką, okręgu oraz prostokąta.

Okrągła twarz charakteryzuje się tym, że zarówno jej długość, jak i szerokość, są porównywalne, podbródek jest zaokrąglony, policzki pełne bez zarysowanych kości. Świetnie sprawdzają się asymetryczne grzywki, cieniowane od czubka głowy oraz włosy swobodnie opadające na twarz.

Twarz o kształcie prostokąta, czy też inaczej nazywana pociągłą, rozpozna się po tym, że jest on długa i stosunkowo wąska. Najważniejsze będzie tu optyczne skrócenie, w którym pomogą fryzury typu długie grzywki dla zasłonięcia czoła, a także zainwestowanie w loki.

Osoby o twarzy kwadratowej przypominają nieco okrąg, z tą różnicą, że ma się tu do czynienia z wyraźnie zarysowaną szczęką. Dobra fryzura powinna złagodzić rysy i pomóc w jej optycznym zwężeniu. Sprawdzą się przy tym włosy lekko zakrywające boki twarzy oraz cięcia o kształcie asymetrycznym czy loki.

Twarz w kształcie trójkąta czy też inaczej serca wyróżniają się szerokim czołem oraz wąskim, lekko szpiczastym podbródkiem. W tym wypadku istotne będzie zwężenie góry oraz poszerzenie dołu, w czym mogą pomóc włosy długie oraz półdługie cieniowane i z lokami. Sprawdzi się też przedziałek na bok.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij