Wybór sali weselnej w 7 krokach

Ślub oraz wesele to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego z nas. Z pewnością każda przyszła para młoda pragnie, aby ten dzień był wyjątkowy. Jedną z najważniejszych rzeczy, o którą warto szczególnie zatroszczyć się przed ślubem jest sala weselna. Choć wybór jej jest trudny, nie jest on niemożliwy. Zatem w jaki sposób wybrać sale na wesele?

Koszt wynajęcia sali weselnej oraz jej wielkość

Jednym z największych zmartwień wielu młodych osób, które pragną wziąć ślub oraz zorganizować wesele jest wybór sali na wesele. Wbrew pozorom jest to trudne, ponieważ powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na wiele istotnych czynników.

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o kosztach. Często jest to pierwsze kryterium wyboru takiej sali, ponieważ należy zdać sobie sprawę z tego, iż w dzisiejszych czasach jest to dość duży wydatek. Przedziały cenowe są bardzo różnorodne. Warto pamiętać, iż koszt wynajęcia sali jest przede wszystkim uzależniony od jej lokalizacji.

Jeżeli zdecydujemy się na salę weselną oddaloną od wielu większych miast w promieniu kilkudziesięciu kilometrów z pewnością będzie ona znacznie tańsza niż sala blisko większego miasta. Także cena uzależniona jest od liczby gości, których możemy tam zaprosić. Zdecydowanie za większe obiekty zapłacimy więcej. Ponadto cena za wynajem sali uzależniona jest także od menu, jakie zaserwuje tamtejsza kuchnia. Przeważnie ceny za jednego gościa rozpoczynają się już od 120 złotych.

Jak już wcześniej wspomniano, cena sali na wesele jest uzależniona między innymi od wielkości obiektu. Z tego powodu jeżeli zdecydujemy się na zaproszenie większej ilości gości powinniśmy do pewnego czasu otrzymać potwierdzone informacje, ilu ludzi rzeczywiście przybędzie. Jest to bardzo istotne, ponieważ często okazuje się, iż zadeklarowanych gości przybędzie przykładowo 100, a sala została wynajęta na ponad dwa razy tyle osób. W takim przypadku jest to niepotrzebny wydatek, którego możemy w przyszłości uniknąć, panując dobrze to przedsięwzięcie.

Lokalizacja sali weselnej oraz menu

Podczas wyboru sali weselnej warto także zastanowić się nad jej lokalizacją. Jeżeli przykładowo będzie ona bardzo oddalona od miejsca zamieszkania młodych, a jej cena będzie korzystna, możemy zdecydować się na jej wynajem pod warunkiem zapewnienia odpowiedniego transportu gościom. Warto raczej decydować się na obiekty zlokalizowane w obszarze zamieszkania większości gości weselnych, ponieważ dzięki temu unikniemy dodatkowych kosztów, które moglibyśmy ponieść za wynajem dodatkowych autokarów oraz noclegów.

Istotne jest także menu weselne. Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, iż obecnie menu może być bardzo różnorodne. Możemy na stołach podać tradycyjne ciasta, rosół oraz potrawy mięsne, jednak również aktualnie wiele osób decyduje się przykładowo na kuchnię azjatycką lub chińską. Jeżeli zależy nam, aby nasi goście dobrze się bawili i nie wyszli głodni, wato menu dostosować do ich oczekiwań.

Obsługa sali weselnej oraz muzyka

Nie możemy zapominać także o obsłudze sali weselnej. Powinniśmy zastanowić się nad tym, ilu kelnerów w rzeczywistości potrzebujemy. Z pewnością możemy wynająć osobno kelnera dla każdego naszego gościa. Jednak jeżeli nie mamy zbyt wielu funduszy, należy tę decyzję bardzo dokładnie przemyśleć. Powinniśmy także omówić możliwości załogi z właścicielem sali.

Na każdym weselu muzyka jest bardzo istotna ponieważ to właśnie dzięki niej goście dobrze się bawią. Jeszcze kilka lat temu na weselach modne były zespoły. Obecnie powoli odchodzi się od tego trendu, zatrudniając na wesele didżeja. Jest to osoba, która nie tylko jest odpowiedzialna za muzykę, ale także często organizuje różnego rodzaju konkursy oraz zabawy dla gości. Dzięki temu zabawa będzie urozmaicona i bardziej intensywna.

Baza noclegowa dla osób przyjezdnych

Warto pamiętać, iż nie zawsze jest tak, że para młoda pochodzi z jednej miejscowości lub jednego regionu. Często zdarza się, iż część rodziny, która przybywa na wesele musi pokonać setki kilometrów. Z tego powodu jeżeli organizujemy aktualnie tego typu przedsięwzięcie, powinniśmy zapewnić im odpowiedni nocleg. Warto wypytać dokładnie rodzinę kiedy zamierzają przyjechać i tym samym wynająć im hotel na dzień lub dwa przed i po weselu. Jednak jeśli nie dysponują tyloma wolnymi dniami, powinniśmy chociaż zapewnić im nocleg tuż po weselu. Często możliwe jest położenie swoich gości tuż nad salą weselną, ponieważ nowoczesne obiekty posiadają takie pokoje dla gości.

Wbrew pozorom organizacja wesela nie jest taka prosta. Jeżeli decydujemy się na organizację dużego przedsięwzięcia, zanim ostatecznie zdecydujemy, gdzie ono ma się odbyć, powinniśmy wziąć wiele czynników pod uwagę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij