Wózek głęboki, spacerówka, wózek wielofunkcyjny. Czym kierować się kiedy wybieramy wózek dla dziecka

Wózek głęboki, spacerówka, wózek wielofunkcyjny. Czym kierować się kiedy wybieramy wózek dla dziecka?

Wybór wózka dla dziecka to coś, co może spędzić sen z powiek przyszłych rodziców na przynajmniej kilka nocy. Różnorodność i mnogość modeli dostępnych na rynku sprawia, że łatwo się zagubić. Do tego dochodzą najróżniejsze rekomendacje i opinie oraz wątpliwości, którym poleceniom warto wierzyć, a którym nie. Czym zatem powinniśmy się naprawdę kierować przy zakupie wózka dla dziecka?

Czym kierować się przy wyborze wózka dla dziecka?

Szukając odpowiedniego wózka dla swojej pociechy, trzeba wziąć pod uwagę bardzo dużo rzeczy. Pierwsze, na co zwracamy uwagę, to zazwyczaj strona wizualna. Wygląd to coś, co ma dla nas duże znaczenie i trudno ten aspekt pominąć, jednak dużo istotniejsza jest funkcjonalność. Kwestie związane z technicznymi aspektami wyboru wózka, takie jak np. ilość kółek oraz rodzaj stelaża są poruszane przez różne artykuły np. na portalach parentingowych, ponadto jak wybrać wózek dziecięcy podpowiada artykuł slowmama.pl.

Jak wiadomo, wózek służy przede wszystkim do tego, aby ułatwić rodzicom wychodzenie z niemowlakiem i małym dzieckiem na spacery. Musi zatem być wygodny w prowadzeniu, najlepiej sprawdzą się zatem duże, pompowane koła, które łatwo pokonają wszelkie nierówności na chodnikach i pozwolą nam wjechać nawet na wyższe krawężniki. Rodzice, którzy często podróżują samochodem, powinni ponadto zwrócić szczególną uwagę na to, czy wybrany przez nich pojazd ma konstrukcję ułatwiającą składanie. Kompaktowy i lekki stelaż to ogromne ułatwienie, gdy chcemy pojechać gdziekolwiek ze swoim maleństwem.

Wózek wielofunkcyjny czy gondola i spacerówka?

Jeszcze kilkanaście lat temu nie istniało coś takiego jak wózek wielofunkcyjny i rodzice kupowali najpierw gondolę, a później, gdy dziecko już samodzielnie siedziało, spacerówkę. Dzisiaj mamy pod tym względem znacznie więcej możliwości i największą popularnością cieszą się wózki wielofunkcyjne, które posiadają uniwersalny stelaż, na który nakłada się gondolę, a później spacerówkę. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić tradycyjną gondolę, jednak tego typu wózki nie są tak praktyczne, choćby ze względu na stelaż, którego nie można odłączyć i złożyć, aby zmieścić go w bagażniku. W związku z tym polecamy zakup wózka wielofunkcyjnego, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby dokupić lekki wózek spacerowy, czyli tzw. parasolkę.

Oczywiście wiele osób zwróci na pewno uwagę na koszt wózka wielofunkcyjnego, który jest droższy od samej gondoli. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że wózek wielofunkcyjny to koszt, który ponosimy jednorazowo, gdyż będziemy mogli z niego korzystać nawet przez parę lat, natomiast z gondoli dziecko wyrasta zwykle po około pół roku i w tym czasie musimy po raz drugi wydać pieniądze, aby kupić spacerówkę.

Czy zakup wózka to konieczność?

Pozostaje jeszcze kwestia tego, czy w ogóle trzeba kupować wózek dziecięcy? Oczywiście nie ma takiego przymusu, tym bardziej że coraz większe uznanie zdobywają chusty do noszenia dzieci. Trzeba jednak przyznać, że nie zawsze chusta jest praktycznym rozwiązaniem i nie każda mama będzie w stanie całkowicie zrezygnować z wózka na jej rzecz.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij