Wiele kobiet (a nawet mężczyzn!) zmaga się z zaburzeniem seksualnym zwanym hipolibidemią. Ta dziwnie brzmiąca nazwa oznacza niski popęd seksualny, brak satysfakcji z seksu oraz unikanie go. Co ciekawe problem ten dotyka ogromny procent ludzi, dlatego jeśli jesteś jednym z nich, nie przejmuj się! Przedstawiamy 7 sprawdzonych sposobów na zwiększenie swojego libido i powrót do prawdziwej radości z seksu!

1. Spróbuj naturalnych afrodyzjaków

Pewnie nie zdajecie sobie sprawy z tego, że pewne produkty wpływają na życie seksualne lepiej, a inne gorzej. Włącz do diety więcej granaty, banany, truskawki, selera, migdały, wanilię, sok aloesowy, pyłek pszczeli, zielone algi, a nawet czekoladę!

2. Wyśpij się!

Ten punkt na pewno ucieszy tych, którzy lubią długo spać! Mało snu, czyli poniżej 8 godzin dziennie, sprawia, że libido gwałtowanie spada. Dlatego jeśli chcesz mieć udane życie seksualne… po prostu zrób sobie drzemkę.

3. Skończ z rutyną

Te same pozycje, te same miejsca, te same pory dnia niekorzystnie wpływają na popęd seksualny. Puśćcie wodze fantazji i dajcie się ponieść emocjom! Nie popadajcie w rutynę, nie powielajcie sypialnianych wzorców. Urozmaicajcie seks jak tylko się da, a stanie się on dla Was coraz ciekawszy.

4. Żyj zdrowo

Jeśli chcesz odczuwać prawdziwą satysfakcję z seksu, to lepiej odstaw wszelkie używki. Palenie papierosów i zażywanie narkotyków źle wpływa na przepływ krwi do narządów płciowych, a co za tym idzie – seks staje się mniej przyjemny i mniej udany w przypadku mężczyzn. Dodatkowo uprawianie sportów, zwłaszcza z partnerem lub partnerką korzystnie wpływa na związek i pożycie.

5. Sprawdź swoją apteczkę

Zażywanie niektórych leków też pozostawia pewne ślady w organizmie, które powodują spadek libido. Są to między innymi leki na nadciśnienie, na depresję, nasenne oraz takie, które mają leczyć problemy żołądkowe. Zażywanie ich w wysokich dawkach może ukrócić naszą chuć.

6. Stwórz atmosferę

Wielu naukowców podkreśla jak ważna dla seksu jest odpowiednia atmosfera. Po pierwsze Wasza sypialnia powinna być dostępna tylko dla Was – zamknięta przed innymi domownikami, dziećmi, zwierzętami czy gośćmi. Po drugie odpowiednia muzyka, zapach czy bielizna to klucz do sukcesu. Odpowiednia atmosfera pozwoli Wam się zrelaksować i przejść do działania.

7. Rozpalcie uczucie na nowo

Z czasem, w każdym związku namiętność chwilowo zanika. Nie poddawajcie się! Zabierz go w jego ulubione miejsce. Zaproś ją na romantyczną kolację. Sprawcie wzajemnie byście czuli się kochani i docenieni, zbudujcie uczucie na nowo i cieszcie się nim, a efekty na pewno będą owocne!

Jak widzicie niskie libido to nie powód do paniki i do łykania chemicznych suplementów, które reklamowane są jako mające zwiększać libido. Zamiast tego spróbujcie prostych, domowych i naturalnych sposobów, które naprawdę mogą zdziałać cuda!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ