Sposoby na zastąpienie papierosa

Problem palenia dotyczy wielu ludzi. Ten przykry nałóg ma nie tylko katastrofalne skutki zdrowotne, ale także marnuje nasze pieniądze na papierosy, których koszt miesięcznie jest zwykle zaskakująco duży. Rzucanie palenia każdy uzależniony ma przerobione z pewnością setki razy – jednak bez odpowiedniego sposobu nie ma szans, by raz na zawsze pozbyć się nałogu. Co wobec tego robić?

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym Vapuj.pl

Sposoby na rzucenie palenia

Samych sposobów dostępnych na rynku jest kilka. Czy skuteczne? Najlepiej przekonać się o tym samemu. Można pozbywać się nałogu w towarzystwie gum do żucia. Niestety często zawieraj one nikotynę, która cały czas oddziałuje na organizm.

Tym sposobem zamieniamy nawyk palenia w nawyk nerwowego żucia gumy. Nie można jednak tego sposobu negować, wszak jest on ogólnodostępny i dostępny w aptekach.

Są osoby, które w ten sposób odniosły sukces. Należy jednak liczyć się z tym, że żucie gumy nie sprawdza się w sytuacjach formalnych, które są często stresowe. Tutaj z pomocą przychodzą plastry. Jednak one same też dostarczają nikotynę do organizmu.

Może i są mniej widoczne, może praktyczne, ale to nie zmienia faktu, że cały czas się nikotyzujemy. Te metody są dobre, dla osób, które znają siebie i wiedzą, że metoda małych kroków jest dla nic najlepsza.

Z kolei dość skrajnym sposobem jest hipnoza. Nie każdy jest w stanie odważyć się na skorzystanie z niej, bo ciało podczas hipnozy zazwyczaj znajduje się poza kontrolą. Jednak niektórzy twierdzą, że właśnie dzięki niej udało im się pozbyć nałogu.

Na sesji hipnotyzer przeprowadza autorski program, podczas którego nasz organizm i umysł mają pozbyć się potrzeby i ochoty palenia. Chodzi o działanie podświadome. Po takiej sesji na samą myśl o „białym przyjacielu” powinno robić się nam niedobrze.

Warto uważać na szarlatanów, którzy kreują się na specjalistów pomagających w rzuceniu. Można udać się do osoby z renomą w tej kwestii, gdyż nie od dziś wiadomo, że podświadomość ma ogromną siłę.

Skupmy się na XXI wieku…

A może vaporizer? Jest to jeden z najskuteczniejszych obecnie na rynku urządzeń zastępujących klasycznego papierosa, i jego młodszego brata, e-papierosa.

Używa się go tak samo jak zwykłego papierosa, zatem nie musimy borykać się z dziwną pustką, którą odczuwamy, kiedy odstawiamy ulubione papierosy, a zamiast porannego papierosa przy kawie, nie mamy co zrobić z rękami.

Jest to urządzenie inhalujące, które nie wydziela żadnego zapachu podobnego do papierosa, jednak daje uczucie inhalowania się, tak jak robimy to z papierosem. W tym przypadku również nie ma dymu, a więc oszczędzamy płuca, i powoli odzwyczajamy organizm od trującej nikotyny.

Jest to jeden z najbardziej uznanych środków leczniczych w walce z nałogiem palenia, bowiem działa tu siła nawyku, która jest dominującą w naturze człowieka.

Oszukujemy nasz uzależniony mózg, który nadal myśli, że palimy papierosy tak jak zwykle, jednak nie dostarczamy do organizmu nikotyny, która jest bardzo niebezpiecznie uzależniającą substancją, i złapała w swoje sidła już nie jedną osobę.

Jak działa vaporizer, i gdzie można go zakupić?

Vaporizery to urządzenia, które można zakupić zarówno stacjonarnie w coraz większej ilości sklepów, jak i internetowo, na wielu stronach. Ze względu na rosnącą popularność tego przedmiotu, jak i duże zainteresowanie osób pragnących pozbyć się przykrego nawyku raz na zawsze, jest on dostępny w wielu wersjach, jak i kolorach, a także susz roślinny, który używany jest do inhalacji zamiast tytoniu, występuje w wielu wersjach jak i smakach, zatem każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Vaporizery przypominają nieco swoim wyglądem inhalatory, i tym z pewnością są, zatem bez problemu unikniemy dziwnych pytań znajomych, co to za urządzenie, i dlaczego nie palimy papierosów jak zwykle. Mieszanka ziołowa która używana jest w vaporizerze to połączenie wielu pożytecznych składników, które dobroczynnie zadziałają na uszkodzone już i tak z pewnością płuca, dlatego wszelkie obawy dotyczące tego, co wdychamy dzięki temu urządzeniu są całkowicie bezpodstawne.

Używanie Vaporizera w praktyce

Mieszanka ziół, którą aplikuje się do inhalatora musi być odpowiednio przygotowana i zmielona, by wyziewy z jej parowania, które wdychamy, imitując palenie, były jak najbardziej dobroczynne dla naszego organizmu, a cały mechanizm tego urządzenia zwyczajnie zadziałał.

Kraszer, bo tak nazywa się urządzenie, za pomocą którego przygotujemy nasze składniki do umieszczenia w vaporizerze, to prosta w obsłudze machina, którą dołącza się zwykle do zestawu przy zakupieniu vaporizera.

Kraszer nosi swoją nazwę dzięki spolszczeniu słowa pochodzącego z języka angielskiego „crash”, które oznacza „gnieść, zgniatać”. I to właśnie w praktyce robi – zgniatając zioła i mieląc je, przygotowuje je do umieszczenia w naszym inhalatorze.

Nigdy nie jest za późno na rzucenie palenia – to wiadomo na pewno. Który sposób będzie na nas najbardziej odpowiedni, zależy wyłącznie od nas samych. Jedyne co, to ważne by się nie zniechęcać. Jeżeli jedna metoda nie jest skuteczna, spróbujmy innej – w końcu gra toczy się o nasze zdrowie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij