Smaczne napoje bez cukru

Smaczne napoje bez cukru

Cukier jest dodawany do większości napojów w celu nadania odpowiedniego smaku. Coca-cola, Pepsi, Mirinda, Sprite i wiele innych popularnych orzeźwiających produktów charakteryzują się bardzo dużą zawartością cukru. Zatem, czy obserwując ich popularność, możliwe jest, że istnieją napoje pozbawione cukru i jednocześnie będące smacznym zamiennikiem?

Artykuł powstał przy udziale sklepu internetowego ze zdrową żywnością atlas-zdrowia.pl.

Odpowiedź brzmi: tak! W dodatku takich napojów jest całkiem duża liczba i nie chodzi tutaj o pseudo pozbawione cukru wersje słodzonych artykułów. Co prawda nie zawierają cukru, ale za to dodaje się do nich zamienniki takie jak syrop glukozowo-fruktozowy, który ma również niekorzystny wpływ na organizm. Dlatego warto zapoznać się z napojami, których brak cukru nie jest jedynie chwytem marketingowym, a w rzeczywistości mogą przynieść ulgę w pragnieniu i mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Spożywanie napojów bogatych w cukier jest częstą przyczyną niepowodzeń podczas stosowania diety. Na nic zdaje się spożywanie nawet najzdrowszych posiłków, jeżeli towarzyszy im słodzony, wysokokaloryczny napój.

Zdrowe wody i napoje – na co warto zwrócić uwagę?

Oferta produktów pozbawionych dodatku cukru staje się coraz bogatsza. Jednocześnie trzeba uważać na napoje słodzone w inny sposób niż cukier. Słodziki takie jak aspartam nie dodają zbędnych kalorii, ale mają za to inne negatywne cechy. Paradoksalnie może on prowadzić do hipoglikemii, czyli niedocukrzenia. Co w takim razie wybrać? Przede wszystkim najlepszym napojem jest woda. W największym stopniu pozwala nawodnić organizm i ugasić pragnienie, za co odpowiada osmoza. Jednakże wiele osób narzeka na brak smaku wody. Nie jest to jednak problem jeżeli wzbogaci się wodę odpowiednimi dodatkami. Świetnym rozwiązaniem jest dodanie liści mięty lub bazylii, a także uzupełnienie kilkoma plastrami cytryny. Takie dodatki nadają smaku wodzie i są przy tym bardzo wartościowe. Mają wieloaspektowe działanie, zwiększają odporność, wpływają na trawienie, odświeżają oddech i wiele więcej. Będzie to na pewno rozwiązanie smaczne i zdrowe. Wody i napoje wykonywane samodzielnie w domu są gwarancją znajomości składników.

Woda alkaliczna – prosty sposób na obniżenie zakwaszenia organizmu

Osoby, które nie mają problemu ze spożywaniem wody mogą sięgnąć po wodę alkaliczną. Produkt ten to w uproszczeniu woda o wysokim pH. Pomaga ona w obniżaniu zakwaszenia organizmu, spowodowanego niepoprawną dietą i stresem. Należy mieć jednocześnie na uwadze, że wiele wód tego typu to wyroby pochodzenia sztucznego. Dbanie o kupowanie wody alkalicznej z odpowiedniego, sprawdzonego ujęcia jest gwarancją dobroczynnego działania. Taka woda może być także wzbogacana dodatkami, które sprawią, że będzie bardziej przystępna dla osób mających problem ze spożywaniem wody. Oczywiście nadal należy omijać dodawanie cukru.

Woda alkaliczna

Dla nie przepadających za smakiem wody – zdrowe syropy

Popularność wód smakowych jest właśnie spowodowana tym, że wiele osób nie przepada za smakiem wody. Pomocną alternatywą mogą być zdrowe syropy. Wybierając poszczególne produkty, należy zwracać uwagę na takie same aspekty jak w przypadku pozostałych napojów. Często syropy reklamowane jako zdrowe są tak naprawdę wzbogacone cukrem lub słodzikami. Wybór takich artykułów nie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Dary natury – ekologiczne mleko, zdrowe soki i nektary

Jak zwykle z pomocą przychodzi natura. Spożywanie naturalnych soków jest znakomitym sposobem na wyeliminowanie sztucznych napojów. Co prawda, wiele owoców posiada wysoką ilość fruktozy (to ona sprawia, że tak bardzo je lubimy), jednakże nie jest ona tak niezdrowa jak sztuczne dodatki. Takie rozwiązanie będzie na pewno zdrowe. Soki i nektary są dodatkowo źródłem wielu cennych składników. W ofercie sklepów znajdują się różne jednodniowe propozycje. Należy przy tym omijać sztuczne soki – są one wzbogacane takimi samymi polepszaczami smaku jak napoje gazowane. Soki można wykonywać samodzielnie w domu. Przydatna będzie sokowirówka, jednakże większość owoców można z powodzeniem wyciskać ręcznie.

ekologiczne mleko

Innym wartościowym produktem jest ekologiczne mleko. Jego spożywanie jest niezwykle korzystne dla organizmu. Warto przy tym pamiętać o tym, aby omijać te produkty, których smak został sztucznie wzbogacony. Takie mleka pochodzą z gospodarstw ekologicznych, spełniających wiele wysokich standardów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij