Masaż pałeczkami bambusowymi

Każda świadoma swojego ciała kobieta wie, że aby było stale w szczytowej formie trzeba o nie dbać. Praca nad zgrabną sylwetką nierzadko wymaga wysiłku i wyrzeczeń, co z kolei może prowadzić do zniechęcenia. Alternatywą dla treningu wysiłkowego może być masaż pałeczkami bambusowymi.

Cywilizacja zachodnioeuropejska coraz częściej i chętniej sięga do wiedzy medycznej oraz tradycji orientalnych. Stąd coraz większą popularnością cieszy się, znany na wschodzie od setek lat, masaż pałeczkami bambusowymi. Do jego wykonania potrzebne są pałeczki różnej długości i grubości. Przed zabiegiem pałeczki są podgrzewane by zapewnić jak największy komfort osobie korzystającej z dobrodziejstwa tego rodzaju masażu. Do zabiegu używa się także ciepłych olejków. Warto przy tym zauważyć, że bambus niezwykle rzadko wywołuje reakcje alergiczne, można więc uznać go za w pełni bezpieczne narzędzie w rękach masażysty.

Masaż pałeczkami bambusowymi przynosi przede wszystkim relaks i odprężenie całego ciała. Rozpoczyna się zwykle od delikatnego rolowania ciepłych pałeczek po powierzchni skóry. Kolejnym krokiem jest wzmocnienie nacisku rolowanych pałeczek, następnie delikatne ugniatanie, mocniejszy nacisk, aż do początkowo lekkich a z czasem coraz mocniejszych uderzeń. Tak przeprowadzony zabieg gwarantuje dotarcie do trudno dostępnych partii mięśni. Technika stosowania pałeczek bambusowych przeplatana jest z manualnymi technikami masażu. Stosowane są również miotełki bambusowe.

Masaż pałeczkami bambusowymi korzystnie wpływa na stan skóry, poprawia jej koloryt i ukrwienie, uelastycznia oraz redukuje cellulit. Ponadto wpływa modelująco na sylwetkę, szczególnie korzystny jest dla dolnych partii ciała, łydek, ud i pośladków a także talii. Zabieg pozwala na wyciszenie i głęboki relaks. Oczyszcza organizm z toksyn. Jest szczególnie polecany osobom zestresowanym, przemęczonym, skarżącym się na bóle głowy i mięśni oraz zły stan skóry. Masażysta odmówi wykonania zabiegu osobie z chorobą nowotworową, żylakami, chorobami serca, nadciśnieniem oraz kobietom w okresie menstruacji i ciąży.

Za ciekawostkę można uznać fakt, iż ze względu na działanie liftingujące masaż pałeczkami bambusowymi jest wykonywany także na twarzy.

Aby profesjonalnie zajmować się wykonywaniem masażu z użyciem pałeczek bambusowych niezbędne jest zdobycie odpowiednich uprawnień. Specjalistyczne kursy dostępne na www.szkoly.gowork.pl to dobry krok w stronę rozwoju własnych zainteresować, a także możliwość zdobycia zawodu poszukiwanego nie tylko w Polsce ale także w całej Unii Europejskiej.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij