Malowanie paznokci na wodzie

Dłonie są wizytówką każdej kobiety. Z tego powodu każda z Pań szczególnie dba o tę część ciała. Zabiegi jakie są wykonywane najczęściej przez Panie w salonach kosmetycznych to przede wszystkim manicure. Jednak w ostatnim czasie bardzo dużą popularność zyskało malowanie paznokci na wodzie. Zatem czym dokładnie jest ten zabieg oraz w jaki sposób jest on przeprowadzany?

Malowanie paznokci na wodzie

Metoda wodna coraz częściej jest stosowana w wielu gabinetach kosmetycznych. Stała się ona bardzo popularna, ponieważ gwarantuje nam nieprzewidywalność wzorów. Jednak na czym dokładnie polega tego typu zabieg?

Jak sama nazwa wskazuje, malowanie paznokci metodą wodą odbywa się w wodzie. W tym celu powinniśmy posiadać kubeczek z wodą. Ważne jest aby woda była letnia. Zbyt gorąca ciecz może zmienić strukturę naszego lakieru i tym samym lakier nie będzie wyglądał efektownie. Warto przed przystąpieniem do barwienia paznokci pomalować je na biały kolor, który będzie stanowić bardzo dobre tło dla reszty wzorów. Jeżeli już nasza biała baza stanie się całkowicie sucha, powinniśmy dowolną taśmą klejącą zabezpieczyć opuszki naszych palców, aby podczas barwienia nie pobrudziły się lakierem. Jednak należy pamiętać o tym, iż nie możemy taśmą zakryć płytki paznokciowej, ponieważ wówczas lakier nie osadzi się na płytce paznokciowej. Jeżeli już dokładnie ochroniliśmy swoje palce, kolejnym krokiem jest wlanie kilku kropel lakieru do wody. Warto pamiętać, iż kropelki kolorowego lakieru powinny być wpuszczane stopniowo, tak aby dokładnie osadziły się na powierzchni wody. Jeżeli pragniemy wpuścić krople innego koloru, również powinniśmy robić to uważnie. Kolejny etap to mieszanie lakierów wykałaczką. Dzięki temu, iż jest to bardzo cienkie narzędzie, mamy możliwość stworzenia unikalnych wzorów. Po wykonaniu tej czynności nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zanurzyć paznokcie w przygotowanym roztworze. Lakier powinien dokładnie osiąść na naszym paznokciu i dopiero po chwili możemy go wyciągnąć. Warto pamiętać, iż czasem na naszej płytce paznokciowej może zgromadzić się nadmiar lakieru. Jednak w prosty sposób możemy go usunąć wykałaczką. Po wyschnięciu odklejamy taśmę oraz nakładamy warstwę lakieru ochronnego.

Cały proces nie jest prosty do wykonania. Podczas malowania paznokci na wodzie musimy uważać na wiele pułapek. Przede wszystkim jak już wcześniej wspomniano, woda nie może być zbyt ciepła, ponieważ zmieni strukturę naszego lakieru. Ponadto warto pamiętać o tym, iż lakiery powinny charakteryzować się rzadką konsystencją. Również bardzo ważne jest, aby krople naszego lakieru do paznokci wpuszczać z odległości około kilkunastu centymetrów od wody. Nigdy nie powinno wykonywać się tej czynności bezpośrednio nad wodą.

Atrakcyjna kobieta to przede wszystkim zadbana dama, która starannie dba o swój wygląd. Największą wizytówką każdej z Pań są jej dłonie, z tego powodu to właśnie ta część ciała powinna zostać otoczona jak największą opieką. Warto odwiedzać gabinety kosmetyczne, w których specjaliści zadbają o kondycję naszych dłoni oraz paznokci.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij