Krem do skóry przesuszonej ratunkiem w codzienności

Na przesuszenie narażony jest każdy rodzaj skóry każdy rodzaj skóry. Często nasila się też z wiekiem, a ma to związek ze zmianami hormonalnymi.  Brakuje jej wody i składników nawilżających oraz lipidów. Można ją rozpoznać po tym, że jest szorstka, brak jej kolorytu, ma tendencje do pękania. Obserwuje się takie dolegliwości jak świąd, pieczenie, uczucie ściągnięcia oraz bolesność. Czasem występuje rumień. Przesuszona skóra może zwiastować poważniejsze problemy dermatologiczne. 

Przyczyny tego, że skóra jest przesuszona

Wszystko to może być spowodowane zaburzoną gospodarką hormonalną, np. przy chorobach tarczycy czy menopauzie. Mogą za tym stać poważne schorzenia skórne, jak AZS, ale może być to wpływ leków, które są przyjmowane. Kiedy jednak wszystkie wspomniane przyczyny są wykluczone to powodów przesuszenia należy szukać bądź w warunkach środowiskowych, bądź w błędach pielęgnacyjnych. Trzeba zwracać uwagę czy używane kosmetyki nie mają przypadkiem niekorzystnych składników, które mogą zwiększać skłonność do podrażnień, reakcji alergicznych i zaczerwień. Wśród nich są silne surfaktanty, parabeny, alkohol, izopropanol, parafina i syntetyczne barwniki. Wysuszająco działa  mydło w kostce, gdyż zaburza naturalny odczyn i naturalne sebum. Podrażnienia może powodować wycieranie skóry szorstkim ręcznikiem. Należy wiedzieć, że wpływ może mieć niewłaściwa dieta bogata w żywność przetworzoną, a uboga w witaminy i minerały, Może oznaczać to, że organizm jest niedostatecznie nawodniony z powodu zbyt małego picia wody.

Ratunek – krem do skóry przesuszonej

Wiele osób marzy, by zapomnieć o przesuszonej skórze. Remedium na to będzie jej odżywienie i stworzenie bariery ochronnej przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Dobrze dobrane kremy odżywczo-nawilżające do skóry przesuszonej, oparte na substancjach pochodzenia naturalnego, działają niczym ratunkowy opatrunek i zapobiegają jej odwodnieniu. Normalizują procesy metaboliczne komórek naskórka. Zwiększają też jej elastyczność oraz hamują powstawanie zmarszczek.

Kremy na dzień mają za zadanie dostarczają przyjaznych składników, takich jak: kwas hialuronowy, oleje z avocado, jojoba, skwalan czy masło shea. Uzupełniają one niedobory lipidów, zapewniają nawilżenie oraz chronią przed negatywnymi wpływami czynników zewnętrznych. Na powierzchni skóry tworzą delikatny film, będący swoistą tarczą ochronną przed działaniem wiatru, wysoką lub niską temperaturą. Kremy do skóry przesuszonej na noc powinny mocno odżywiać, by regeneracja skóry następowała podczas snu, a za dnia podrażnienia były złagodzone. 

 

Pielęgnacja kremami do skóry przesuszonej ma przynieść długotrwały komfort, a to dzięki odbudowie naturalnej bariery ochronnej skóry.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij