Klient detaliczny a hurtownia -wszystko co musimy wiedzieć

Niewątpliwie, wszyscy zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że sprzedaż hurtowa to co innego, niż sprzedaż detaliczna. Jednakże, zwykle nie wiemy wcale dokładnie, jaka jest między nimi właściwie różnica. Większość uważa po prostu, że hurtownia, czy to hurtownia internetowa, czy też taka stacjonarna, przeznaczona jest dla sklepów, a sklepy detaliczne dla prywatnych, pojedynczych klientów. Jest to generalnie prawda, jednak czasami również klient detaliczny może zrobić zakupy w hurtowni.

Artykuł powstał we współpracy z internetową hurtownią odzieży Sosimply

Czemu klient detaliczny chce robić zakupy w hurtowni?

Czemu w ogóle hurtownia rajstop, czy jakakolwiek inna hurtownia, interesuje klienta detalicznego? Odpowiedź jest bardzo prosta, chodzi oczywiście o cenę. W hurtowniach, zwłaszcza tych internetowych, za wszystkie towary zapłacimy zdecydowanie mniej niż w sklepach detalicznych.

Dlaczego właściwie taniej jest w hurtowniach? Wszystko z tego względu, że hurtownia internetowa towar ma bezpośrednio od producenta. Żadni pośrednicy po drodze nie naliczają więc sobie żadnych prowizji, które hurtownia rajstop musiałaby opłacić. Inaczej jest w sklepie.

Zanim towar trafi do sklepu, przechodzi przez bardzo wiele różnych miejsc, między innymi przez hurtownię. We wszystkich tych miejscach pobierana jest prowizja, przez co sklep musi nieco podnosić cenę produktów, ażeby mógł cokolwiek zarobić na ich sprzedaży.

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej

Jak się okazuje, niektóre hurtownie, stacjonarne oraz internetowe, wymagają od swoich klientów tego, ażeby prowadzili oni własną działalność gospodarczą lub tez muszą być pracownikami jakieś firmy, będącej klientem danej hurtowni. Tym nie mniej, nie każda hurtownia internetowa narzuca klientom takie właśnie zasady.

W niektórych hurtowniach każdy przeciętny człowiek może zrobić zakupy. Szczególnie większość hurtowni internetowych umożliwia to bez absolutnie żadnego problemu. W hurtowniach naziemnych jest to nieco bardziej kłopotliwe, jednakże czasami również jak najbardziej możliwe.

Jaka więc jest różnica?

Dochodząc do sedna sprawy, należy zaznaczyć, że główną różnicą pomiędzy hurtownią a sklepem detalicznym jest to, w jakich ilościach sprzedaje się towar w jednym i drugim miejscu. Sprzedaż hurtowa obejmuje dużą ilość takich samych produktów. Musi ich być co najmniej kilkanaście, ażebyśmy mogli mówić o sprzedaży hurtowej. Przeważnie jednak jest ich kilkadziesiąt, bądź też nawet kilkaset.

Dla odmiany, sprzedaż detaliczna ma miejsce wtedy, gdy sprzedawane są niewielkie ilości danego produktu. Jeśli więc kupujemy tylko kilka takich samych produktów, to jeszcze nie jest sprzedaż hurtowa.

Warto zauważyć, że hurtownia rajstop może zezwalać na kupowanie swoich produktów zwykłym klientom detalicznym, jednak mogą oni robić tam zakupy tylko wtedy, kiedy jednorazowo dokonują zakupu dużej ilość produktów. Wydaje się, że to właśnie najbardziej zniechęca klientów detalicznych od korzystania z hurtowni internetowych.

Przeważnie, jako klienci detaliczni nie potrzebujemy dużej ilości żadnych produktów. Potrzebują jej sklepy, które chcą te produkty sprzedawać, jednakże, kobieta przeważnie nie potrzebuje kilkudziesięciu par rajstop. Wydaje się jednak, że często warto na przykład umówić się ze znajomymi na dokonanie zakupów w hurtowni.

Można później podzielić się produktami i duża ich ilość nagle przestaje już być jakimkolwiek problemem. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż kupowanie w hurtowni internetowej jest zdecydowanie dużo tańsze, niż kupowanie w jakichkolwiek sklepach, czy to internetowych, czy tradycyjnych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij