Kiedy jechać z dzieckiem do szpitala

Chore dziecko w domu to z pewnością poważny problem dla samego rodzica. W wielu przypadkach mama i tata dziecka nie są pewni, w jakiej sytuacji należy udać się z dzieckiem do przychodni czy szpitala, zwłaszcza jeśli stan dziecka z każdą minutą ulega pogorszeniu. W bardzo poważnych sytuacjach powinno się wezwać pogotowie, ponieważ zagrożenie życia jest naprawdę duże, zwłaszcza jeśli mówimy o małym dziecku, które w wielu przypadkach wymaga natychmiastowej hospitalizacji.

Jeśli źle ocenimy sytuację, to możemy w bardzo poważny sposób zaszkodzić dziecku, a żaden rodzic, nie chce doprowadzić do takiej sytuacji. Rodzice dziecka boją się zgłaszać od razu do szpitala, ponieważ same formalności i inne problemy, mogą skutecznie doprowadzić do sytuacji, gdzie mimo natychmiastowego przyjazdu, zostajemy odprawieni z kwitkiem.

Szpital jest potrzebny w trudnych przypadkach

Czasem jednak trzeba zaryzykować, ponieważ choroba dziecka może być naprawdę poważna i w niektórych sytuacjach wymaga się takiej interwencji. Małe dziecko z silną gorączką prawidłowo może potrzebować kroplówki, a jednocześnie diagnozy lekarza, zwłaszcza jeśli jest to połączone z intensywnymi wymiotami. W takich wypadkach czekanie w przychodni mija się z celem, ponieważ życie dziecka może być zagrożone. Nie możemy więc być obojętni na takie sytuacje, ponieważ nasza natychmiastowa interwencja, pozwoli przywrócić dziecku zdrowie.

Musimy pamiętać, że nie każda placówka ratunkowa, posiada dyżurującego pediatry chirurg czy lekarz internista, nie zawsze jest w stanie prawidłowo ocenić sytuację. Czasem bierność lekarza, może tylko pogorszyć sprawę, dlatego rodzice powinni wziąć sprawy w swoje ręce i w razie zagrożenia zdrowia dziecka zażądać natychmiastowego przyjęcia dziecka w szpitalu. Niekiedy lekarze potrafią być bardzo oporni, co do pomocy, zwłaszcza jeśli taka osoba nie posiada właściwego skierowania.

Lekarz może odmówić

Tak naprawdę, nie jest to rozsądny powód, dla którego ktoś może zgłosić odmowę przyjęcia dziecka. W takiej sytuacji najlepiej uzyskać tego typu odmowę na piśmie, aby załatwić taką sprawę w nieco inny sposób. U niemowlaka wysoka gorączka, może być istotnym czynnikiem kierującym nasze kroki do szpitala. Maluch z wysoką gorączką może być poważnie zagrożony, ponieważ tak małe dzieci nie są w stanie sami poradzić sobie z temperaturą.Oczywiście, jeśli do tego wszystkiego dochodzą inne dolegliwości, to musimy natychmiastowo udać się do szpitala i nie czekać ani chwili. Tak więc trzeba być tej myśli, że w wielu chorobach dziecka, wymaga się natychmiastowego przeprowadzenia badań. Jest to konieczność i lekarz internista nie może odmówić wykonania badania dziecka, zwłaszcza jeśli rodzic jest zaniepokojony stanem swojego dziecka. Taki stan dziecka może okazać się silną reakcją alergiczną, co bardzo często spowodowane jest przez alergeny, które znajdują się w powietrzu.

Dziecko może być uczulone

Nie zawsze rodzice, mają świadomość, że ich dziecko jest na coś uczulone, wiele tego typu zagrożeń zostaje wykryta zupełnie przypadkowo, dlatego wizyta w szpitalu może faktycznie rozwiać wiele wątpliwości dotyczących stanu naszego dziecka. Warto naciskać na lekarzy, zwłaszcza jeśli stan dziecka pogarsza się z minuty na minutę.Lekarz w żaden sposób nie może zignorować tego faktu, jest on zobowiązany do udzielenia pomocy i jest to jego prawny obowiązek. Rodzice dziecka muszą być świadomi odpowiedzialności za dziecko, ponieważ na rodziców nakłada się również prawny obowiązek zapewnienia zdrowia dziecku.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij