Jakie książki o ciąży warto kupić?

Jakie książki o ciąży warto kupić?

Ciąża to jeden z najważniejszych momentów w życiu przyszłych rodziców – zwłaszcza, gdy oczekują oni pierwszego dziecka. Temu stanowi towarzyszy wiele emocji, zmian fizycznych, radości, ale także pytań i wątpliwości. W obliczu takiego wyzwania wiele osób zastanawia się, czy warto sięgnąć po książki o ciąży. Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak. Książki na temat ciąży stanowią cenne źródło informacji, wsparcia emocjonalnego oraz przygotowania do tego ważnego wydarzenia. Podpowiadamy, w jakie tytuły warto zaopatrzyć swoją biblioteczkę.

1. Książki o ciąży i macierzyństwie

2. Karmienie piersią

3. Książki o rozwoju dziecka

Oczywiście, wyżej wymienione poświęcone ciąży książki to tylko kilka tytułów godnych rozważenia. Literatura popularnonaukowa i poradnikowa jest w tym aspekcie bardzo bogata, dlatego – jeśli interesują cię książki o ciąży – z pewnością nie zabraknie ci możliwości.

Książki o ciąży i macierzyństwie

Nie tylko rodzic, który stawia pierwsze kroki w nowej roli, czuje się zagubiony. Rodzice kilkorga dzieci z pewnością zgodzą się ze stwierdzeniem, że każdy maluch jest inny. Warto zatem czerpać z doświadczeń innych, sięgając po tytuły gromadzące praktyczne porady. Jedną z takich pozycji z pewnością jest Dlaczego nikt mi o tym nie powiedział? Szczery doulowy przewodnik dla przyszłych rodziców.

Już sam tytuł mówi wiele. Autorki, Natalia Hailes i Ash Spivak omawiają wiele ciekawych kwestii, w tym pytania rodzące się w głowie każdej przyszłej mamy. Czy dziecko może być za duże? Jak przygotować plan porodu? Czy taktyka słuchania swojego ciała podczas pierwszego porodu ma szanse się sprawdzić? Treści przedstawione są szczerze i ze sporą dawką humoru, co sprawia, że lektura będzie pouczająca i przyjemna jednocześnie. Uroku dodają publikacji nowoczesne grafiki.

Karmienie piersią

Mimo popularności tego tematu, kwestii karmienia piersią nadal towarzyszy sporo mitów. Choć to czynność całkowicie naturalna i intuicyjna, nie zawsze okazuje się bezproblemowa. Z pomocą przyjdzie książka Karmienie piersią autorstwa Magdy Karpieni.

To swoiste kompendium wiedzy na ten tytułowy temat. Treść podzielona jest na czytelne rozdziały, w których znajdziesz wiele cennych informacji. Jak często przystawiać noworodka do piersi? Ile powinien przybierać na wadze? Kiedy i jak rozszerzać dietę? Znalazło się tu także miejsce na pomocne tipy i… listę gadżetów, które mogą przeszkodzić w karmieniu piersią i laktacji.

Książki o rozwoju dziecka

Czy mój maluch rozwija się prawidłowo? Prawdopodobnie każdy rodzic zadał sobie kiedykolwiek takie pytanie. Książka Jak zrozumieć małe dziecko Małgorzaty Musiał z pewnością pozwoli zbliżyć się do odpowiedzi. Choć próżno szukać tu precyzyjnych instrukcji i ponadczasowych metod, dowiesz się, jak rozpoznawać i reagować na potrzeby swojego dziecka.

Warto sięgnąć także po Księgę rodzicielstwa bliskości William i Marthy Searsów. To skarbnica wiedzy na temat tego, jak praktykować rodzicielstwo bliskości, jak budować mądrą więź i jak pogodzić jej tworzenie z wyzwaniami codzienności.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij