Jak zaplanować czas małemu dziecku, by świetnie się bawiło i nie nudziło? Tylko sprawdzone i bezpieczne sposoby

Małym dzieciom trzeba planować czas, a zasadniczo wymyślać różne zabawy. Każdy rodzic wie, że jeżeli tego nie zrobi, to dziecko, albo będzie maksymalnie marudne, albo też samo wymyśli sobie zabawę, która zakończy się tym, iż opiekunów czeka sporo sprzątania. Trzeba przyznać, że maluchy są bardzo kreatywne, jeżeli chodzi o wymyślanie są zabaw, które powodują totalny bałagan. Dlatego też dla swojego zdrowia psychicznego, ale i po to, aby się nie denerwować należy właściwie zaplanować dziecku czas. W tym wpisie przedstawimy Wam sprawdzone i bezpieczne sposoby, dzięki którym dzieciaki będą świetnie się bawić i nie będą się nudzić.

Coś kreatywnego dla każdego

Dzieci podczas zabawy trzeba pilnować, bo zwyczajnie niektóre z nich lubią brać do buzi zabawki. Na szczęście jednak można wymyślić taką zabawę, że nawet jeżeli w jej trakcie coś takiego zrobią, to nic się nie stanie. Będziecie potrzebować miseczek, wody oraz barwników spożywczych. Wspólnie z dzieckiem możecie je mieszać, ale i ono może je mieszać samodzielnie. W wodzie będą powstawać przeróżne kolory, co zainteresuje malucha, ale i starszaka. Swoją drogą nawet jeżeli napiją się takiej wody to nic im nie będzie, oczywiście duże znaczenie ma jakość tego produktu i tutaj należy wiedzieć, że trzeba wybierać tylko naturalny barwnik spożywczy. W sklepie ELHandel znajdziecie te bezpieczne i naturalne, dzięki temu możecie zorganizować świetną, ale i bezpieczną zabawę. Możecie także w dużej misce mieszać różne kolory.

Wspólne gotowanie i pieczenie

Dzieci lubią naśladować rodziców i właśnie to można wykorzystać. Zatem jeżeli macie sporo do zrobienia, a dziecko ciągle za Wami chodzi i chce się bawić, to warto je zaangażować w domowe prace. Nie oznacza to wcale, że ma ono sprzątać czy gotować, ale może Wam pomóc, nawet jeżeli zasadniczo to nie będzie żadna pomoc. Jeżeli kroicie warzywa w tym czasie dziecko może kroić swoje drewniane, a jeżeli jest już starsze, to zakupcie dla niego drewniany nożyk, dzięki któremu rzeczywiście będzie mogło kroić, nawet jeżeli to niespecjalnie będzie mu wychodzić, to jednak dla każdego dziecka jest to świetna zabawa, ale i nauka w jednym. Zdecydowanie więcej można zaangażować malucha czy starszaka w pieczenie ciast, wszak mogą one dodawać produkty czy nawet pod okiem rodziców rozbijać jajka (choć tutaj musicie liczyć się z tym, że będzie bałagan).

Wymyślanie wspólnej bajki

Gdy dzieci już mówią i potrafią wyrażać swoje oczekiwania, to możecie wspólnie wymyślić jakąś bajkę. Oczywiście musi ona mieć wydźwięk pozytywny i być bardzo wesoła. Dodatkowo ową bajkę możecie wspólnie napisać, bądź w przypadku mniejszych dzieciaków zobrazować rysunkami. Gwarantujemy, że taka zabawa jest absorbująca, ale i rozwija pamięć czy wyobraźnię. Nie musicie całej bajki od razu przygotować, lecz fragment i to codziennie, aż ją ukończycie. W ten sposób przygotujecie codzienną rutynę.

Zabawa w namiot kontra spalanie nadmiaru energii

Od czasu do czasu każdy rodzic ma ochotę odrobinę odpocząć i pobyć trochę w ciszy. Nawet przy dzieciach jest to możliwe. Wystarczy znowu odrobina kreatywności i dobry pomysł. Dzieci uwielbiają robić bazy, namioty itp. Wystarczy tylko koc, kilka krzeseł i gotowe. Samo robienie bazy trochę mu zajmie. W tym czasie Wy okryjcie w kilku miejscach kawałki batonika czy ciastka bądź innej zdrowej łakoci, ale przestrzeń ta musi być ograniczona. Zadaniem dziecka jest znalezienie przysmaków. Gwarantujemy, że to zajmie mu trochę czasu, bo łakocie wystarczy tylko umieścić w małej skrzynce, plastikowym pudełku czy za poduszką. A gdy dziecko ma nadmiar energii to nie bacząc na pogodę warto wybrać się do lasu, gdzie będzie mogło się wybiegać, a Wy z nim. Ale w tym czasie wyznaczajcie mu zadania np. przynieś liść, następnie pokaż gdzie jest największe drzewo. Dla nas dorosłych jest to dosyć kuriozalna zabawa, ale dzieciom się spodoba. Po przyjściu do domu maluch czy starszak na pewno z chęcią pójdzie na drzemkę, a Wy znajdziecie chwilę dla siebie.

Kiedy jest się rodzicem kreatywność jest ważna, jednak czasami może zabraknąć pomysłów, dlatego też zachęcamy do skorzystania z naszych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij