Jak się zachować w czasie kolizji lub awarii samochodu?

Samochody lubią się psuć. Ponadto nie wszyscy są uważnymi kierowcami, więc nawet jeżeli jesteś dobrym i doświadczonym kierowcą, może zdążyć się wypadek, stłuczka lub kolizja. Są to sytuacje, które wywołują stres, dlatego warto się do nich odpowiednio przygotować i wcześniej wybrać pomoc drogową.

Jak wybrać odpowiednią pomoc drogową

W przypadku awarii samochodu lub kolizji nie mamy ochoty ani możliwości przeanalizowania ofert różnych firm i wybieramy pierwszą lepszą. Dlatego właśnie warto wybrać pomoc drogową wcześniej i mieć przy sobie numer telefonu do sprawdzonej firmy, np. http://anhol.pl/. Jak jednak wybrać tę najlepszą, spośród tak wielu dostępnych na rynku? Podczas researchu należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Ważne są przede wszystkim referencje i doświadczenie danej firmy. Często opinie znajomych są o wiele przydatniejsze niż PR w Internecie. Kolejnym elementem jest sprzęt, którym firma dysponuje – więcej sprzętu nie tylko dobrze świadczy o firmie, ale daje możliwość brania udziału również w skomplikowanych akcjach. Dochodzimy w końcu do momentu, w którym należy zapoznać się z ofertą firmy. Dobra pomoc drogowa powinna posiadać swój warsztat, parking oraz opcję naprawy usterki na miejscu, o ile jest to możliwe. Nie mniej ważny jest również obszar działania firmy. Dobrze jest, gdy pracownicy mogą dojechać nieco dalej, ale zbyt długie trasy determinują długie oczekiwanie na pomoc. Najważniejsza jest jednak dostępność. Ważne jest, aby wybrana pomoc drogowa pracowała całą dobę, każdego dnia tygodnia, nawet w okresie świąt. Wtedy właśnie kierowcy jeżdżą najmniej rozważnie i dochodzi do wielu wypadków.

Zachowanie w czasie awarii

Oczywistym jest, że na przyjazd pomocy drogowej należy chwilę poczekać. Warto więc wiedzieć, jak zachować się w takiej sytuacji. Przede wszystkim należy odpowiednio oznaczyć i oświetlić samochód. Bezwzględnie należy włączyć światła awaryjne i pozostawić oświetlenie postojowe. Dobrze jest również oświetlić auto w środku. Obowiązkowo trzeba również postawić na drodze trójkąt ostrzegawczy, następnie wezwać pomoc i czekać na nią w bezpiecznej odległości od samochodu – najlepiej po drugiej stronie barierki. Gdy będziesz odpowiednio przygotowany, każda niespodziewana sytuacja na drodze nie będzie już aż tak straszna.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij