Skuter – gdzie go trzymać, jeśli nie mamy garażu?

Skuter – gdzie go trzymać, jeśli nie mamy garażu?

Tegoroczny sezon na wycieczki jednośladami zakończy się wraz z pierwszymi opadami śniegu. Dla wielu miłośników tego sposobu podróżowania to czas trudnych decyzji. W jaki sposób przechować pojazd, by w dobrej formie dotrwał do kolejnego sezonu? Co zrobić jeśli nie mamy garażu? Jak zabezpieczyć jednoślad? Zima zbliża się wielkimi krokami, a czasu na decyzję pozostało naprawdę niewiele.

Dlaczego należy chronić jednoślady przed czynnikami atmosferycznymi?

Każdy kto kiedykolwiek posiadał lub posiada jakiś pojazd wie, jak ważnym elementem jest chronienie go przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Deszcz, śnieg czy mróz mogą uszkodzić pojazd, narażając właściciela na stratę lub kosztowną naprawę. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy, że pozostawienie jednośladu pod chmurką na jedną, dwie noce może doprowadzić do trwałego uszkodzenia systemów elektronicznych.

Najbardziej niebezpieczne są tutaj skokowe zmiany temperatur. Dodatnia temperatura w ciągu dnia i ujemna nocą nie wpływają korzystnie na wspomniane wcześniej systemy. Dlatego o swoje maszyny powinniśmy dbać, wykorzystując na przykład pokrowiec na skuter.

Czym zastąpić garaż?

Najpopularniejszą formą przechowywania jednośladów i innych pojazdów jest pomieszczenie do tego przeznaczone czyli garaż. Często wykorzystuje się również większe piwnice czy dodatkowe schowki. Zdecydowanie, taki sposób jest najlepszy i najskuteczniejszy. Ale co zrobić jeśli nie mamy dostępu do żadnego z wspomnianych pomieszczeń? Wtedy musimy zabezpieczyć nasze pojazdy inaczej. Należy skupić się bezpośrednio na odizolowaniu ich od warunków atmosferycznych.

Tutaj doskonale sprawdzi się pokrowiec na skuter lub w przypadku większych maszyn pokrowiec na quad. Będziemy mieli pewność, że ani deszcz, ani śnieg nam nie zagraża. Pokrowce dość dobrze utrzymują temperaturę, więc ujemna cyfra na termometrze nie będzie budziła obaw właścicieli tak zabezpieczonych jednośladów.

Jakie zalety ma pokrowiec?

Oprócz fizycznej ochrony pojazdu przed czynnikami zewnętrznymi pokrowiec na skuter posiada również inne zalety. Jedną z nich jest łatwość instalowania go na skuterze bądź quadzie. Nie wymaga to jakichś specjalnych umiejętności, siły czy dodatkowych narzędzi. Nawet tak duże nakrycia jak pokrowiec na quad może bez najmniejszego problemu założyć zwykły użytkownik.

Kolejną zaletą jest łatwy dostęp. Pokrowce możemy kupić w sklepach motoryzacyjnych, czasami na stacjach diagnostycznych czy stacjach benzynowych. Nie można również zapominać o cenie. Oczywiście, są na rynku materiały tańsze, które również możemy wykorzystać jako osłonę dla naszych pojazdów, ale ze względów praktycznych lepiej zdecydować się na rozwiązanie nieco droższe ale szybsze i bardziej niezawodne.

Pokrowiec na quad czy pokrowiec na skuter można oczywiście zastąpić jakimś innym materiałem, na przykład plandeką, która kosztuje kilkadziesiąt złotych, ale ta pozorna oszczędność zemści się bardzo szybko. Plandeka nie posiada żadnych elementów do mocowania. Potrzebujemy więc dodatkowych narzędzi i elementów do montażu. W ten sposób tracimy czas i pieniądze nie mając gwarancji, że skonstruowana przez nas osłona się sprawdzi.

Jak i kiedy montować pokrowce?

Pokrowce na skutery czy pokrowce na quady najlepiej sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Zakładamy je tuż po powrocie do domu, kiedy mamy pewność, że przez dłuższy czas nie będziemy korzystali z pojazdu. Zawsze lepiej, gdy nasz jednoślad ma jakieś zabezpieczenie. Przecież pogoda może się zmienić w każdej chwili. Nie jesteśmy w stanie dokładnie przewidzieć warunków atmosferycznych, ani szkód jakie mogą spowodować w naszym pojeździe. Montaż pokrowca zależy od jego typu. Mniejsze i cienkie mają wszytą gumkę, więc wystarczy je tylko naciągnąć. Większe są często wyposażone w dodatkowe taśmy, wystarczy je wtedy związać. Nie ma powodu do obaw, będzie w stanie to zrobić nawet kobieta czy dziecko.

Jak widać, brak garażu to nie powód do zmartwień. Właściciele jednośladów, którzy swoje pojazdy trzymają pod chmurką wcale nie są skazani na częste wizyty u mechanika. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiednie gadżety.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij