Jak wybrać odpowiednią lokówkę do włosów?

Podstawą przy wyborze odpowiedniej lokówki jest kondycja i rodzaj włosów, które będziesz stylizować. Cienkie i delikatne włosy wymagają jak najniższej temperatury, maksymalnie do 150 stopni, natomiast włosy grube i mocne, zaczną reagować dopiero pod wpływem 200 stopni.

Następnie powinnaś zwrócić uwagę na to, jakie loki zamierzasz osiągnąć. Lokówka automatyczna czy tradycyjna o średnicy 16-20 mm nada efekt cienkich loków, natomiast grube fale i loki pomoże stworzyć lokówka o średnicy 30-36 mm. Jeśli jesteś wielbicielką różnorodnych loków, wybierz lokówkę z wymiennymi nasadkami, dzięki temu wystylizujesz każdy rodzaj fryzury.

Odpowiednia lokówka powinna posiadać:

– Ceramiczną powłokę wałka, jest ona bezpieczna dla włosa.
– Regulację i zakres temperatury, zaleca się, aby lokówka posiadała elektryczną oraz wielostopniową regulację temperatury; poleca się urządzenia, które automatycznie dostosowują temperaturę. 
– Jonizację, włosy nie będą się elektryzować i uzyskają większy blask.
– Moc, to od niej uzależniony jest czas nagrzewania lokówki, im wyższa tym krótszy czas oczekiwania.
– Ergonomiczną rączkę, zaleca się, aby była pokryta antypoślizgową i termoochronną powłoką.
– Obrotowy kabel, jego długość powinna ułatwiać korzystanie z urządzenia.
– Ochronną rękawicę, chroni ona dłonie przed poparzeniem; jest niezbędna podczas stosowania lokówki stożkowej i tradycyjnej.
– Etui i podstawkę, nie jest niezbędny jednak w znacznym stopniu ułatwi pracę z lokówką.

Rodzaje lokówek

Jeśli rozglądałaś się już na rynku za odpowiednią lokówką to na pewno widziałaś, że wybór jest bardzo szeroki. Lokówek jest mnóstwo, a ich wybór to bardzo trudne zadanie. Możemy wyróżnić m. in. :

Lokówka tradycyjna

Posiada ona wałek o średnicy około 15 – 25 mm z klipsem na boku, którego zadaniem jest przytrzymanie pasma włosów. Im większa średnica wałka, tym luźniejszy efekt fal i loków. W zależności od sposobu nawijania pasm włosów, można uzyskać różnorodne fale i loki, co jest największą zaletą. 

Lokówka gruba

Jak sama nazwa mówi, posiada ona gruby wałek, od 32 do 38 mm. Aby efekt grubych loków był zniewalający, jeszcze ciepły lok zaleca się zwinąć i podpiąć spinką, aby się nie rozprostował, pozostawić na kilka minut.

Lokówka stożkowa

Ten typ lokówki posiada charakterystyczny kształt stożka, dzięki temu loki są grubsze u nasady i drobniejsze na końcach. Minusem jest fakt, że nie posiada klipsa i pasmo włosa trzeba przytrzymać ręką, jednak w zestawie zawsze jest dołączona rękawica ochronna.

Lokówka automatyczna

Ten rodzaj lokówki jest niebywale wygodny, ponieważ sam nawija włosy na wałek. Każde pasmo zostanie podkręcone w taki sam sposób. Jednak są także minusy, przede wszystkim cena, a dodatkowo można nią kręcić tylko cienkie pasma włosów.

Lokówka spiralna

Lokówka spiralna pomaga stworzyć precyzyjne loki, a to zasługa nietypowej końcówki. Grubość wałka występuje w granicach 15 do 38 mm. 

Lokówka wielofunkcyjna

To jedna z najwygodniejszych lokówek. Wymienne nasadki sprawiają, że możesz stworzyć różnorodne stylizacje, a ogranicza Cię jedynie wyobraźnia. W takim komplecie zazwyczaj występuje nasadka: spiralna, płaska, trójkątna, stożkowa, tradycyjna (wąska i gruba), prostownica, karbownica, okrągły grzebień.

Odpowiednia lokówka to…

Sądzę, że najlepszy wybór to lokówka wielofunkcyjna, pomimo tego, że może być trochę droższa niż inne, to jednak masz wszystkie lokówki w jednym. Myślę, że taka inwestycja to świetny pomysł, zwłaszcza, gdy nie jesteś monotonna i uwielbiasz bawić się stylizacją włosa. Można znaleźć komplet z większą lub mniejszą ilością nasadek, zawsze też można dokupić pojedyncze końcówki. Jest to inwestycja na długie lata.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij