Jak stosować olej kokosowy na włosy? Przydatne wskazówki

Jak stosować olej kokosowy na włosy? Przydatne wskazówki

Olejek kokosowy – zwłaszcza ten tłoczony na zimno i nierafinowany – to naturalna odżywka do włosów. Może zastąpić wiele kosmetyków. Trzeba jednak wiedzieć, jak go stosować.

Nie ma chyba drugiego olejku, który byłby tak chętnie wykorzystywany w pielęgnacji włosów. Dla wielu osób olejek kokosowy to dużo lepsze rozwiązanie niż znany olej arganowy, ponieważ jest od niego zdecydowanie tańszy. Jak dbać o włosy za pomocą oleju kokosowego? To proste, jeśli tylko wybierzemy odpowiedni produkt i będziemy wiedzieć, jak go zaaplikować.

1 – Wybieramy olej kokosowy

Do wyboru mamy rafinowany i nierafinowany olej kokosowy. Z góry możemy zakładać, że jest on tłoczony na zimno (extra virgin), ponieważ rzadko spotyka się olej pozyskiwany inną metodą. Wybór między olejem rafinowanym a nieoczyszczanym może być kłopotliwy. Jeśli zależy nam na jak najlepszej jakości, wybierzmy nierafinowany olej kokosowy. Ma zdecydowanie więcej składników odżywczych i jest mniej przetworzony. Jeśli jednak przeszkadza nam zapach kokosa, odpowiedniejsza wydaje się wersja rafinowana, mimo nieco gorszego składu.

2 – Dopasowujemy metodę aplikacji

Stosowanie oleju kokosowego to tak naprawdę wiele możliwości i kombinacji. Nie ma jednej, ściśle określonej metody nakładania olejku, dlatego każda osoba może robić to inaczej. Przede wszystkim olej kokosowy można nakładać na:

• same końcówki dla zabezpieczenia ich przed rozdwajaniem,
• skórę głowy, żeby odżywić, wzmocnić i zahamować wypadanie włosów,
• całą długość włosów jako ochronę przeciwsłoneczną.

Warto wiedzieć, że olej kokosowy zdecydowanie lepiej sprawdza się na włosach niskoporowatych. Nałożony na zniszczone pasma może pogorszyć ich kondycję.

Olej kokosowy do włosów zazwyczaj ma postać białego, gęstego masła, które rozpuszcza się dopiero w temperaturze powyżej 25 stopni. To znacząco utrudnia aplikację, ponieważ tak gęsty olejek trudno jest rozprowadzić na pasmach. Żeby ułatwić sobie zadanie, można zastosować kilka prostych trików. Przed olejowanie warto:

• delikatnie podgrzać olejek, aby się upłynnił i lepiej wchłaniał,
• zmoczyć włosy, ponieważ wilgoć ułatwia rozprowadzanie gęstego oleju,
• zmieszać olej kokosowy z innymi lżejszymi olejkami np. arganowym,
• użyć masła kokosowego jako bazy do domowej maseczki.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij