4 pomysły na wykorzystanie części rowerowych do wystroju wnętrza

4 pomysły na wykorzystanie części rowerowych do wystroju wnętrza

Wiele osób, w trakcie urządzania domu lub mieszkania, poszukuje kreatywnych oraz nieszablonowych rozwiązań. Czy zatem oryginalny oraz niepowtarzalny styl można uzyskać dzięki częściom rowerowym? W jaki sposób sprawić, żeby porzucony i niesprawny rower zyskał drugie życie jako aranżacja wnętrz?

Czy akcesoria rowerowe mogą być użyteczne w pokoju dziennym?

Oczywiście, że tak! Doskonałym pomysłem na zagospodarowanie starego koła rowerowego, jest stworzenie z niego eleganckiego i niepowtarzalnego stolika do kawy. W jaki sposób wykonać taki mebel? Przede wszystkim koło rowerowe powinno zostać dokładnie oczyszczone ze wszelkich zabrudzeń. Bardzo dobrym pomysłem będzie również dezynfekcja powierzchni koła mocnym alkoholem. Zabieg ten ma na celu pozbycie się wszelkich bakterii. Kolejnym krokiem będzie zdobycie przezroczystej płyty PCV.

Płytę taką należy dociąć zgodnie z rozmiarem koła od roweru, a następnie złączyć ze sobą tych dwóch elementów w jedna całość za pomocą szybkoschnącego kleju. Powstała część będzie stanowić górę stolika kawowego. Kolejnym krokiem jest montaż podparcia, czyli tak zwanych nóżek. Do tego celu również można wykorzystać akcesoria rowerowe! Stare ramy rowerowe będą idealne. Uprzednio trzeba je najpierw oczywiście dokładni oczyścić, a następnie przymocować za pomocą kleju do górnej części stolika kawowego, aby wszystko stanowiło jednolitą, a przede wszystkim stabilną konstrukcję.

Które akcesoria rowerowe będą użyteczne w łazience?

Pomysłów na zagospodarowanie starych części rowerowych jest bez liku. Jednym z nich jest zastosowanie całego roweru, jako bardzo praktycznej toaletki dla kobiet. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest łatwość oraz prostota jego wykonania. Przed przystąpieniem do konstruowania takiej toaletki należy uprzednio zwrócić uwagę, czy stary rower został wyposażony w koszyk. Jeżeli tak, można bez przeszkód przystąpić do dalszej pracy.

Pierwszym i chyba najbardziej podstawowym elementem całej konstrukcji jest oczywiście stary rower. Cały pojazd należy najpierw dokładnie oczyścić, a następnie zdezynfekować. Kolejny wymagany element to drewniany blat. Jego rozmiary mogą być dowolne, w zależności od potrzeb. Oba elementy należy złączyć w taki sposób, aby blat z drewna znajdował się na górze roweru. Teraz wystarczy już tylko obie części zamocować dowolną metodą. Taka toaletka na pewno zaskoczy wszystkich znajomych, a łazienka nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Akcesoria rowerowe – niepowtarzalny wystrój sypialni

W tym akapicie omówiony zostanie jeden z najciekawszych pomysłów na zagospodarowanie starych części rowerowych. Do realizacji tego zadania potrzebne będzie znowu koło rowerowe. Tak jak poprzednio, przed przystąpieniem do pracy ten element wyposażenia roweru należy dokładnie oczyścić oraz zdezynfekować. Kolejnym krokiem będzie pozbycie się szprych z wnętrza koła. Można to zrobić za pomocą zwykłych kombinerek lub bardziej specjalistycznych narzędzi. Kolejny wymagany element to tarcza zegarowa.

Materiał, z którego została wykonana nie ma zbyt dużego znaczenia, dlatego każdy powinien wybrać taką, która będzie odpowiadała kolorystycznie reszcie wystroju sypialni. Tarczę zegarową należy dociąć tak, aby jej kształt odpowiadał dokładnie obwodowi koła rowerowego. Oba elementy należy połączyć ze sobą za pomocą kleju szybkoschnącego. Jeżeli oba elementy to metale – należy je zespawać. Kolejnym krokiem będzie wywiercenie otworu w środku tarczy zegara, oraz zamontowanie mechanizmu, który porusza wskazówkami, jak i samych wskazówek. Nie należy również zapomnieć o naniesieniu cyfr, dzięki którym możliwe będzie łatwiejsze zorientowanie się co do aktualnej godziny.

Jak widać stare akcesoria rowerowe mogą zyskać drugie życie, jeśli tylko poświęci się im wystarczająca dużo czasu. W zamian za odrobinę pracę zyskać można wspaniałe oraz niepowtarzalne elementy wystroju wnętrza, które mogą uczynić każde mieszkanie wyjątkowym miejscem, do którego każdy będzie wracał z utęsknieniem. Pomysły zawarte w artykule warto również polecić znajomym. Być może oni też poszukują ciekawych i oryginalnych rozwiązań.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij