Jak radzić sobie z alergią?

Początek wiosny to z pewnością dobry czas na spacery, ponieważ robi się wtedy coraz cieplej. To także doskonała pora do planowania urlopu i wielu innych pozytywnych zmian. Niestety dla niektórych ludzi nie jest to taki szczęśliwy czas, zwłaszcza jeśli zaczynają kichać, swędzi ich nos czy też pojawia się łzawienie z oczu.

Tak, wiosna to jeden z najgorszych okresów dla alergików. Alergia wziewna potrafi mocno sparaliżować życie i wpłynąć negatywnie na nastrój człowieka. Problemy zdrowotne są uciążliwe, ponieważ przy każdym kontakcie z alergenem dochodzi do reakcji alergicznej. W wielu przypadkach alergia ma cięższą postać, występują silnie bóle głowy czy nawet utrata zmysłu węchu. Na wiosnę tego typu objawy mocno się nasilają i każdemu człowiekowi chorującemu na alergię dają się mocno we znaki.

Problem trudny do rozwiązania

Należy pamiętać, że przy dobrej pogodzie, już w lutym pojawiają się pierwsze kwiaty i inne symptomy pogodowe, które zapowiadają nam wczesną wiosnę. Dla alergika jest to nic innego, jak ciągły kontakt z alergenem, co tylko skutecznie komplikuje życie. Chodzi tu o to, że osoby uczulone na pyłki kwiatowe nie są w stanie unikać kwiatów, ponieważ te możemy znaleźć praktycznie wszędzie.

Jest to poważny problem, ponieważ klimat w Polsce już od kilku lat ulega ciągłemu ociepleniu, co oznacza, że osoba chorująca na alergię, jest narażona na działanie alergenów, zwłaszcza że zimy są ostatnio bardzo słabe. Niestety osoba chorująca na alergię musi sobie z tym jakoś radzić, ponieważ na tego typu chorobę nie ma skutecznego lekarstwa, które pozwalałoby pozbyć się całkowicie problemu.

Jak szukać pomocy?

W przypadku alergii wymagane jest leczenie. Jeśli tego nie robimy, to narażamy się na inne groźne choroby, takie jak astma, która jest powikłaniem po nieleczonej alergii. Sami więc widzimy, że alergia jest bardzo niebezpieczna i problem ten należy traktować poważnie. Dzisiaj alergicy mogą się skutecznie bronić.

Wystarczy tylko sięgnąć po rozwiązania, takie jak leki na alergię. Warto dodać, że tego typu specyfiki są sprzedawane w każdej aptece bez recepty. Nie musimy więc iść do lekarza po receptę, możemy od razu zakupić odpowiedni lek i go zażyć. W praktyce często stosuje się leki przeciwhistaminowe, które opracowane są na bazie loratadyny czy cetyryzyny.

Oczywiście ich działanie jest tylko skuteczne przez wyznaczony czasu działania leku. Blokują one histaminę, która w głównej mierze jest jedną z substancji, która wywołuje u nas reakcję alergiczną lub jej symptomy. Lek bardzo szybko wchłania się do organizmu, przez co po godzinie możemy bez problemu wyjść na dwór, nie martwiąc się o kontakt z alergenami.

Krople też pomocne

Wiele osób stara się skutecznie walczyć z alergią i stosują oni w tym celu krople czy też innego rodzaje aerozole. Preparaty tego typu zawierają śladowe ilości ksylometazoliny czy nafazoliny, dzięki czemu krople oddziałują bezpośrednio na naczynia krwionośne, co pozwala między innymi pozbyć się obrzęku nosa czy gardła, który powstaje wskutek silnej reakcji alergicznej na kontakt z alergenem.

Oczywiście nie we wszystkich przypadkach tego typu leki okażą się pomocne. Musimy pamiętać, że w przypadku silniejszych alergii wymaga się specjalistycznych leków, które możemy otrzymać tylko i wyłącznie od lekarza. Wszystkie tego typu środki są dostępne na receptę i są to głównie sterydy. Niestety problem polega na tym, że wspomniane sterydy pozbywają się jedynie z objawami, lecz w żadnej sposób nie są pomocne na przyczyny uczulenia. Dlatego ich stosowanie może powodować skutki uboczne, co objawia się między innymi, tendencją do tycia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij