Jak podłączyć telewizor jako monitor i który model sprawdzi się do tego najlepiej?

Jak podłączyć telewizor jako monitor i który model sprawdzi się do tego najlepiej?

Współczesne telewizory gwarantują Ci dostęp do rozrywki na najwyższym poziomie. Coraz więcej osób jednak odkrywa również ich możliwości jako dodatkowe monitory do laptopa i komputera. Na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając najlepszy model dla siebie? W jaki sposób możesz podłączyć telewizor jako monitor? Sprawdź!

Najlepsze telewizory, które zastąpią monitor — jakie urządzenie wybrać?

Duży wybór telewizorów w ofercie wszystkich producentów to ogromna zaleta, która jednocześnie stawia użytkowników przed sporym wyzwaniem. Który telewizor sprawdzi się zatem najlepiej?

Jedyny słuszny wybór, jeżeli chcesz korzystać z telewizora jako z monitora, to inteligentny telewizor Smart TV. Dlaczego? Tylko te modele dają Ci dostęp do zasobów w sieci — od filmów i seriali, przez gry, mecze, jak i aplikacje do prowadzenia wideokonferencji czy przeglądania dokumentów. Dzięki temu możesz nie tylko podłączyć do niego komputer lub laptop, ale także korzystać z nielimitowanej rozrywki bez dodatkowych urządzeń!

Inne parametry i funkcje, na które warto zwrócić przy zakupie

Jeśli chcesz wykorzystać pełen potencjał telewizorów z opcją Smart TV, musisz koniecznie zwrócić uwagę na to, jakie dodatkowe parametry posiada i jakie funkcje oferuje.

Wielkość ekranu i jego rozdzielczość

Na początku, przyjrzyj się przekątnej Smart TV — czy jest ona wystarczająco duża, aby zapewnić Ci odpowiednią ilość miejsca do pracy lub grania na komputerze. Zastanów się również, czy nie jest zbyt duża — musisz przecież na taki telewizor również znaleźć miejsce. Większość użytkowników sięga po telewizory z przekątną 65 cali, dlatego taki rozmiar stał się obecnie standardem. Z drugiej strony jednak musisz sam podjąć decyzję, czy to również odpowiedni rozmiar dla Ciebie.

Skoro mówimy już o przekątnej, to nie możemy zapomnieć o odpowiedniej rozdzielczości. Wybierz taki model, który oferuje rozdzielczość na poziomie 4K — nie schodź niżej! Jeśli sięgniesz po Full HD obraz będzie słabej jakości, pełen niewyraźnych plam i o niskiej szczegółowości. Tekst wyświetlony na takim monitorze będzie zdecydowanie mniej czytelny.

Jakie funkcje powinien mieć TV jako monitor?

Nie możesz zapomnieć również o funkcjach Smart TV, które sprawiają, że zwykły telewizor zamienia się w prawdziwe centrum rozrywki i zarządzania domem.

Jedną z najważniejszych funkcji Smart jest bezprzewodowe rzutowanie pulpitu lub plików na ekran telewizora. Dzięki temu telewizor może przejąć funkcję dodatkowego ekranu bez konieczności podłączania go za pomocą przewodów.

Pamiętaj również o dostępie do najnowocześniejszych platform, które ułatwiają zbiorczą obsługę wszystkich inteligentnych urządzeń w domu lub w biurze. W urządzeniach Samsung jest to aplikacja SmartThings, z którą błyskawicznie stworzysz komfortowy nastrój, podejrzysz nagrania z kamer w domu lub włączysz oświetlenie.

Jeśli chcesz korzystać z telewizora jako z monitora, nie zapomnij również o funkcji dzielenia ekranu. Funkcja Multi View jest również dostępna dzięki platformie SmartThings, dzięki czemu to Ty decydujesz, z jakich źródeł wyświetlasz jednocześnie obraz na ekranie. To bajecznie proste, a niesamowicie podnosi produktywność podczas korzystania z telewizora!

Telewizor z funkcją Smart TV powinien być również wyposażony w sterowanie za pomocą głosu! Jeżeli telewizor będzie Ci służył za dodatkowy ekran i chcesz nim wygodnie sterować, to sterowanie głosowe będzie dla Ciebie najwygodniejszą opcją.

Jak połączyć telewizor jako monitor do PC?

Na koniec — przyjrzyjmy się, w jaki sposób przebiega podłączenie PC do TV. To zdecydowanie łatwiejsze niż może Ci się wydawać, w szczególności jeśli Twoje urządzenie posiada funkcję łączenia bezprzewodowego.

Sposób nr 1 — łączenie bezprzewodowe

Aby połączyć PC do TV, musisz udać się do Centrum Zadań, znajdującym się na pasku systemu Windows. Znajdź tam opcję “Połącz”, dzięki której możesz odnaleźć urządzenie, które będzie automatycznie pełniło funkcje bezprzewodowego ekranu. Wybierz model swojego Smart TV i ciesz się bezprzewodowym wyświetlaniem pulpitu na wielkim ekranie telewizora.

Sposób nr 2 — za pomocą zwykłego kabla HDMI

Jeśli jednak należy do tradycjonalistów i wolisz niezawodne podłączenie za pomocą kabla — znajdź przewód HDMI i połącz oba urządzenia ze sobą. Twój telewizor równie szybko stanie się drugim monitorem do pracy i rozrywki.

Artykuł powstał przy współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij