Depilacja- wyższa konieczność

Na zewnątrz coraz wyższe temperatury, nic więc dziwnego, że młode panie zaczynają coraz chętniej zakładać krótsze sukienki, co prowadzi do odsłonięcia nóg. Oczywiście w tym wszystkim należy zadbać o ich właściwą pielęgnację, a podstawowym zadaniem jest usunięcie wszystkich włosków w taki sposób, aby nogi pozostały gładkie na całej powierzchni.

Niestety podczas depilacji bardzo często przez nieuwagę można podrażnić sobie skórę, problem ten dotyczy coraz większej ilości kobiet, dlatego trzeba z nim skutecznie walczyć. Kobieta musi zrobić wszystko, aby po skończonej depilacji nie było zaczerwienienia skóry. Chodzi przede wszystkim o zastosowanie odpowiedniego sposobu depilacji, który będzie całkowicie bezpieczny dla skóry każdej kobiety. Jeśli panie korzystają z tradycyjnej maszynki, to powinny przed rozpoczęciem właściwego działania wziąć ciepłą kąpiel. Doprowadzi to do zmiękczenia włosków, przez co samo golenie będzie łatwiejsze.

Pianka złagodzi podrażnienia

Dobrze jest podczas ogólnej depilacji stosować piankę lub krem łagodzący objawy podrażnienia skóry, co jest szczególne zalecane przy skórze wrażliwej. Środek z dodatkiem aloesu wpływa kojąco na całą skórę, dzięki czemu jest ona bezpieczna od podrażnień.

Jeśli już depilujemy włoski, to ostrze w maszynce musi być nowe. Pod żadnym pozorem nie wolno używać tępego ostrza, ponieważ o wiele łatwiej się skaleczyć. W niektórych przypadkach kobieta musi zastosować krem złuszczający, zwłaszcza jeśli włoski wrastają, ponieważ w każdym innym przypadku są one trudne do usunięcia. Kwas glikolowy rozmiękcza włoski, dzięki czemu ułatwia to proces ogólnej depilacji trudno dostępnych miejsc.

Depilacja za pomocą wosku

Coraz więcej kobiet korzysta z depilacji woskiem, ponieważ zwiększa to efekt gładkich nóg i włoski rosną o wiele wolniej, przez co skóra jest całkowicie wygładzona. Wosk usuwa nie tylko włoski, ale i cebulki, dzięki czemu taka ogólna depilacja sprawdza się o wiele lepiej, niż w przypadku tradycyjnej maszynki.

Jeśli kobieta chce uniknąć podrażnień, to powinna zastosować mąkę kukurydzianą, dzięki czemu plaster z woskiem przyklei się tylko do włosków, a nie do skóry. Najlepszym sposobem na wrastanie włosków jest odpowiedni peeling dla depilowanej skóry. Kobieta po zakończeniu wszystkich czynności związanych z depilacją powinna odkazić skórę. W tym wypadku pomocnym rozwiązaniem jest kosmetyk z dodatkiem alkoholu, co pozwala na likwidację podrażnień skóry. Jeśli wybieramy coś konkretnego, to najlepszym wyborem jest ałun, występuje on najczęściej w formie dezodorantu, a dodatkowo ma działanie bakteriostatyczne, dzięki czemu usuwa bakterie pojawiające się po depilacji oraz chroni przed powstaniem stanu zapalanego skóry. Jest to szczególnie ważne, przy goleniu miejsc intymnych, gdzie podrażnienia, mogą doprowadzić do dużych problemów.

Ostrożności nigdy za wiele

Kobieta depilująca określone miejsca swojego ciała powinna pamiętać o zachowaniu ostrożności, przy goleniu się tradycyjną maszynką nie wolno wykonywać gwałtownych ruchów.

Jeśli nie przestrzega się tej zasady, to o skaleczenie nie trudno, a skóra bardzo długo się goi, dlatego też warto posiadać mleczko regeneracyjne, które pozwala zwiększyć szybkość gojenia ran na skórze. Żadna kobieta nie odsłoni nóg, dopóki nie ogoli włosków, ponieważ panie chcą się czuć dobrze we własnej skórze. Pamiętajmy pielęgnacja skóry i jej regularna depilacja nie musi być niebezpieczna, pod warunkiem, że kobieta przestrzega najważniejszych zasad dotyczących bezpieczeństwa.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij