Depilacja Vectus w Gdyni – sprawdź, czy to zabieg dla Ciebie

Depilacja Vectus w Gdyni – sprawdź, czy to zabieg dla Ciebie

Depilacja za pomocą lasera pozwala na skuteczne i szybkie usunięcie zbędnego owłosienia z każdej partii ciała. Zabieg jest bezpieczny dla pacjenta i praktycznie bezbolesny. To doskonała alternatywa dla golenia czy wyrywania włosków. Dużym plusem laserowego usuwania włosów jest to, że pozbycie się włosów jest permanentne.

Laser Vectus – opis technologii

Laser Vectus to jeden z bardziej nowoczesnych laserów diodowych dostępnych na rynku. Jego technologia fototermolizy selektywnej została opracowana przez naukowców na Harvardzie. Dodatkowo laser emituje wiązkę o długości dochodzącej do 810 nm. Właśnie taka specyfikacja urządzenia gwarantuje jeszcze lepsze działanie oraz ograniczenie ewentualnych podrażnień skóry.

Urządzenie wyposażone jest w czytnik aktywnej melaniny – Skintel. Dzięki niemu laser automatycznie dopasowuje swoją moc, by optymalnie oddziaływać na cebulkę włosa. Poza tym laser Vectus jest wyposażony w nakładkę Advanced Contact Cooling, która redukuje ewentualny ból dzięki chłodzeniu.

Darmowe konsultacje w Gdyni

Clinica Cosmetologica oferuje swoim pacjentom bezpłatne konsultacje z doświadczonym kosmetologiem. Podczas ich trwania można zapytać o wszystkie trapiące Państwa kwestie dotyczące depilacji laserowej. Dodatkowo specjalista będzie mógł określić, ile i jaka częstotliwość zabiegów będzie odpowiednia do skutecznego usunięcia zbędnego owłosienia.

Umów wizytę:

Vectus Gdynia Depilacja Laserowa
ul. Powstania Styczniowego 22/2a
81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 64 94
https://vectusgdynia.pl/

Jaka jest skuteczność depilacji Vectus?

Wiele osób zastanawia się, czy depilacja laserowa jest skuteczna i czy możliwe jest usunięcie wszystkich włosków z powierzchni ciała. Określa się, że po skończonej serii zabiegów usuniętych zostaje 95% włosów. Reszta owłosienia to włoski, które nie były w fazie wzrostu. Niemniej jednak można się ich pozbyć już po jednym zabiegu po roku od ostatniej wizyty.

Niezbędna ilość zabiegów do osiągnięcia zadowalających efektów zależy od koloru skóry i włosów pacjenta oraz ilości włosów w fazie wzrostu. Im jaśniejsze i starsze włoski tym trudniej usunąć zbędne owłosienie. Poza tym regularność wizyt ma duży wpływ na to, czy nie ma potrzeby wykonania kolejnych zabiegów. mówi kosmetolog Natalia Munda z Clinica Cosmetologica w Gdyni, oferującej depilację laserową VECTUS.

Depilacja Vectus w Gdyni – sprawdź, czy to zabieg dla Ciebie

Faza wzrostu włosa a depilacja laserowa

Depilacja Vectus w Gdyni – sprawdź, czy to zabieg dla Ciebie

Jak już wyżej zostało wspomniane fazy wzrostu włosa są bardzo istotne w laserowej terapii usuwania owłosienia. Wyróżnia się 3 etapy, podczas których:

 1. Anagen – cebulki włosów rosną do maksymalnych rozmiarów oraz zostają otwarte. Ta faza jest najlepsza do przeprowadzenia zabiegu, ponieważ cebulki włosowe są najbardziej podatne na działanie lasera;

 2. Katagen – kolejna faza, podczas których włos przebija się na powierzchnię skóry i rośnie wzwyż;

 3. Telogen – ostatni etap życia włosa. To czas, kiedy włos obumiera i wypada. W tym czasie wiązki lasera są najmniej wydajne.

Depilacja laserowa bikini

Laserowe usuwanie włosów z okolic bikini jest bardzo popularnym zabiegiem wśród kobiet. Owłosienie w tych okolicach nie prezentuje się estetycznie i nie wpisuje się w kanon kobiecego piękna. Dla wielu kobiet włoski w okolicach bikini są powodem do wstydu, dlatego próbują usunąć je w domowym zaciszu, co skutkuje podrażnieniami i wstającymi włoskami. Dzięki laserowi Vectus możliwe jest pozbycie się ich raz na zawsze bez problemów z bolesnymi i nieestetycznymi pryszczykami.

Depilacja laserowa pach

Włosy pod pachami charakteryzują się tym, że są ciemne, grube oraz szybko rosną. Nie są estetyczną ozdoba pach, więc posiadanie tam owłosienia wprawia w zakłopotanie. Poza tym włosy pod pachami są doskonałym siedliskiem dla bakterii, dlatego usunięcie ich ma także wymiar zdrowotny. Użycie w tych okolicach lasera może być dla niektórych bolesne, lecz nakładka chłodząca skutecznie niweluje objawy dyskomfortu. Ten zabieg usunie włosy, które nie zaczną odrastać, więc nie spowodują zapalenia mieszków włosowych ani innych podrażnień.

Depilacja laserowa wąsika

Depilacji wąsika poddaje się wiele kobiet. Najczęściej jest to delikatny wąsik, który zazwyczaj jest delikatnym meszkiem wokół ust. Niemniej jednak wiele kobiet zgłasza do naszej placówki, by pozbyć się dość mocnych i grubych włosków. Taki zabieg pozwala im poczuć się z powrotem kobieco i atrakcyjnie. Wystarczy jedna seria zabiegu, by skutecznie usunąć wąsik raz na zawsze. Dzięki technologii Skintel urządzenie dobiera odpowiednią moc, dzięki czemu nie podrażnia wrażliwej skóry twarzy.

Depilacja laserowa twarzy

Na laserową depilację twarzy do naszej kliniki zapisują się mężczyźni oraz kobiety. W przypadku tych pierwszych najczęściej chodzi o usunięcie zarostu, który znajduje się poza linią ich brody. Chcąc utrzymać estetyczny i zadbany wygląd zarostu mężczyźni muszą każdego dnia sięgać po maszynki do golenia, które uszkadzają ich cerę. Dzięki laserowej depilacji panowie mogę zapomnieć o uporczywym zaroście na długo. Zaś kobiety najczęściej decydują się na depilację twarzy w przypadku wyrośnięcia pojedynczych grubszych włosków na twarzy.

Depilacja laserowa nóg

Usuwanie owłosienia z nóg stało się rzeczą tak naturalną, jak codzienny prysznic. Domowe metody usuwania włosów są skuteczne tylko na kilka dni lub tygodni, a wrastające włoski powodują poważne komplikacje skórne – bolesne i swędzące wypryski. Dlatego doskonałą alternatywą dla golenia nóg lub używania depilatora jest laser Vectus, który na zawsze usuwa owłosienie z nóg już po kilku seriach. Co najlepsze, po takim zabiegu nie znajdziesz na skórze ognisk zapalnych i podrażnień.

Depilacja Vectus w Gdyni – sprawdź, czy to zabieg dla Ciebie

Depilacja laserowa miejsc intymnych

Samodzielna depilacja włosów z miejsc intymnych jest nie lada wyczynem, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Są to miejsca trudno dostępne oraz bardzo wrażliwe. Właśnie dlatego depilacja laserowa miejsc intymnych jest najlepszym wyjściem. Po zakończonej kuracji włoski nie odrastają, a skóra zostaje pozostawiona bez szwanku. W tym momencie możesz zapomnieć o bolesnej depilacji woskiem albo o maszynkach do golenia, które sprawiały, że skóra w miejscach intymnych stawała się zaczerwieniona i bolesna.

Depilacja laserowa pleców

Nasza placówka bardzo często odwiedzana jest przez mężczyzn, którzy pragną pozbyć się owłosienia z pleców. Z tego co wynika z ich opowieści, nie są w stanie sami usunąć owłosienia, dlatego najczęściej proszą o pomoc bliskie im osoby. Jednak włosy w tym miejscu odrastają w bardzo szybkim czasie. W takim przypadku depilacja laserowa pomaga mężczyznom pozbyć się niechcianego i nieestetycznego owłosienia z pleców na zawsze. Co skutkuje uwolnieniem się z kompleksów i lepszą jakością życia.

Czy muszę coś zrobić przed depilacją laserową?

Miesiąc przed pierwszą serią warto zacząć przygotowywać skórę oraz włosy do zabiegu. W tym czasie nie powinno się depilować, golić ani wyrywać włosów z obszaru, który ma być poddany usuwaniu włosków. Poza tym nie powinno się nakładać na skórę samoopalaczy i produktów brązujących. Wskazane jest chronienie skóry przed promieniowaniem słonecznym i nie opalanie się. Do tego warto odstawić produkty, które zawierają w sobie witaminę A, C oraz kwasy, które uwrażliwiają skórę na działanie słońca.

Dodatkowo tydzień przed zabiegiem powinno odstawić wszelkie środki, które mogą zwiększać wrażliwość skóry na światło. Warto mieć na uwadze, że niektóre zioła mogę wykazywać takie właściwości. Poza tym skórę należy intensywnie nawilżyć, by nie doprowadzić do jej wysuszenia. W dniu depilacji na skórze nie może być żadnych podrażnień, ponieważ to dyskwalifikuje ją do wykonania zabiegu.

Bardzo istotną kwestią jest fakt, że dzień przed zabiegiem należy ogolić włosy zwykłą maszynką z obszaru, gdzie planowany jest zabieg.

Warto wiedzieć, że dieta ma duży wpływ na depilację laserową. Przed zabiegiem nie powinno się spożywać herbat ziołowych o działaniu odchudzającym i uspakajającym. Jest to spowodowane tym, że mogą zawierać substancje, które wywołują reakcję fototoksyczną, której objawy to bąble i poparzenia. mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog z Clinica Dermatologica, która oferuję depilację laserem VECTUS.

Depilacja Vectus w Gdyni – sprawdź, czy to zabieg dla Ciebie

Postępowanie po zabiegu

 • Stosuj na skórę preparaty, które łagodzą i nawilżają (np. Penthenol, Bepanten, Aantan).

 • Nie używaj dezodorantu na skórę, która była depilowana.

 • Unikaj nadmiernej ekspozycji na słońce. Jeśli nie jest to możliwe, pamiętaj o odpowiedniej ochronie przed słońcem. Zaleca się krem z mocnym filtrem.

 • Uważaj, by nie podrażnić skóry.

 • Nie korzystaj z sauny i basenu.

Wskazania do depilacji laserowej

Najczęściej do naszej kliniki zgłaszają się osoby, które ze względów estetycznych i dla polepszenia komfortu życia chcą pozbyć się zbędnego owłosienia. Istnieją także medyczne wskazania do wykonania takiego zabiegu. Są to:

 • wrastające włoski,

 • zapalenie mieszków włosowych,

 • hirsutyzm.

Laser Vectus jest coraz częściej zalecany przez dermatologów. Dzięki takiemu zabiegowi główna przyczyna, czyli włosy są usuwane i wszelkie objawy są niwelowane. Ta metoda daje gwarancję, że schorzenie już nigdy nie wróci.

Przeciwwskazania – depilacja Vectus

Depilacja laserowa Vectus jest bezpiecznym zabiegiem, lecz istnieją pewne przeciwwskazania. Można do nich zaliczyć:

 • bielactwo,

 • łuszczyca,

 • ciąża,

 • karmienie piersią,

 • doustne stosowanie retinoidów,

 • świeżo opalona skóra,

 • podrażnienia skóry,

 • bakteryjne, wirusowe i grzybicze infekcje skórne,

 • wypryski,

 • skóra skłonna do przebarwień i bliznowców.

Czytaj też: https://www.rmf.fm/magazyn/news,17482,czy-depilacja-laserowa-jest-skuteczna.html

Opinie pacjentów

Laserowa depilacja jest najlepszym zabiegiem, na jaki mogłam się zdecydować. Moje nogi są teraz gładkie i nie muszę się już przejmować wrastającymi włoskami. Polecam każdemu! – mówi Pani Wiktoria z Sopotu.

Zdecydowałem się na depilację laserową twarzy. Bardzo irytowały mnie włosy, które wyrastały poza linię mojego zarostu. Musiałem codziennie się golić, co było problematyczne. Teraz nie muszę się już martwić, czy mój zarost wygląda estetycznie. – mówi pan Kamil z Gdańska.

Miałam wiele obaw związanych z depilacją laserową, ale przekonałam się na własnej skórze, że niepotrzebnie. Moje życie bez włosów na rękach i nogach jest o wiele lepsze. Wygoda i komfort psychiczny. Laser Vectus jest super! – mówi Pani Hanna z Gdyni.

Sam zabieg w porównaniu z depilacją woskową nie jest bolesny. Skóra nie ma żadnych podrażnień, a jeśli coś zaboli, to nakładka chłodząca dobrze łagodzi dyskomfort. Korzystałam z lasera Vectus na pachy, nogi i bikini. Nie mam żadnych problemów ze wrastającymi włoskami, bo nie rosną! – mówi pani Renata z Gdańska.

Depilacja laserowa sprawiła, że mogę normalnie żyć. Miałem dość obfite owłosienie na klatce piersiowej i plecach, co było powodem wielu komentarzy. Po skończonych seriach czuję, że w końcu mogę żyć pełnią życia. Uwolniłem się od swoich kompleksów! – mówi pan Filip z Gdyni.

Zapomniałam o golarkach, wosku i kremach do depilacji. Laser Vectus uporał się w trymiga z moimi owłosieniem w miejscu intymnym. Nie mam już problemów z nieestetycznymi pryszczykami, które swędzą. Włoski już nie rosną,a sam zabieg nie jest bolesny. – mówi pani Aleksandra z Sopotu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij