Co warto wiedzieć na temat innowacyjnych soczewek okularowych MiYOSMART?

W ofercie lidera najnowocześniejszych rozwiązań optycznych HOYA w ostatnim czasie pojawiły się prawdziwie rewolucyjne soczewki okularowe dla dzieci ze zdiagnozowaną krótkowzrocznością. Okularowe soczewki MiYOSMART bezwzględnie powinny zainteresować wszystkich rodziców małoletnich krótkowidzów, a wszystko dlatego, że szkła HOYA umożliwiają spowolnienie postępu krótkowzroczności w naprawdę łatwy, bezpieczny i nieinwazyjny sposób. Co szczególnego „potrafią” soczewki okularowe dla dzieci MiYOSMART i na czym polega ich innowacyjne działanie?

Soczewki MiYOSMART – skuteczna korekcja i kontrola krótkowzroczności w jednym

Soczewki MiYOSMART to unikatowe i zaawansowane technologicznie szkła okularowe przeznaczone do kontroli progresji i korekcji krótkowzroczności u dzieci. Szkła MiYOSMART powstały w wyniku współpracy ekspertów HOYA i naukowców z Politechniki w Hongkongu, której celem było opracowanie soczewki zdolnej nie tylko korygować krótkowzroczność, ale i spowolnić jej postęp. Krótkowzroczność jest wadą wzroku wyjątkowo groźną dla dzieci, ponieważ może utrudniać ich prawidłowy rozwój w wielu obszarach i zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych chorób oczu, a do tego właśnie w młodym wieku bardzo szybko postępuje. Standardowo stosowane dotąd w terapii krótkowzroczności soczewki jednoogniskowe jedynie korygowały wadę, zapewniając dzieciom ostre widzenie i większy komfort funkcjonowania, ale nie miały wpływu na tempo rozwoju wady. By spowolnić proces progresji wady, okuliści najczęściej zalecali więc zakraplanie oczu atropiną, stosowanie specjalnych szkieł kontaktowych na noc czy specjalistyczne ćwiczenia oczu. Niestety żadna z tych metod nie jest doskonała ani szczególnie przyjazna dziecku, a także nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Soczewki okularowe MiYOSMART są pierwszą w pełni komfortową i nieinwazyjną metodą spowalniającą progresję krótkowzroczności o klinicznej potwierdzonej skuteczności1. Okulary dla dziecka wyposażone w soczewki MiYOSMART w jednym czasie korygują wadę i nie pozwalają jej pogłębiać się w niebezpiecznie szybkim tempie.

Jak działają soczewki spowalniające progresję krótkowzroczności MiYOSMART?

Soczewki okularowe MiYOSMART mają nowatorską konstrukcję wykorzystującą technologię wielosegmentowego rozogniskowania (D.I.M.S.). Konstrukcja ta łączy z sobą dwa obszary – indywidualnie projektowany obszar mocy optycznej odpowiedzialny za korekcję krótkowzroczności oraz pole rozogniskowania optycznego pozwalające spowalniać postępowanie tej wady. W praktyce soczewka okularowa MiYOSMART opracowana przez HOYA pozwala spowolnić wzrost osiowy gałki ocznej, a przez to postęp krótkowzroczności . Soczewki MiYOSMART na pierwszy rzut oka nie odbiegają estetyką od standardowych soczewek jednoogniskowych. Jest to wyjątkowo łatwa, bezpieczna, skuteczna, nieinwazyjna i przyjazna dzieciom metoda postępowania z krótkowzrocznością, co najważniejsze – metoda, której skuteczność potwierdzają badania kliniczne. Wyniki wspomnianych badań dowodzą spowolnienia progresji krótkowzroczności średnio o 60%, w porównaniu ze standardowymi soczewkami jednoogniskowymi2.

1-2 Lam CSY, Tang WC, Tse DY, et al. Defocus Incorporated Multiple Segments (DIMS) spectacle lenses slow myopia progression: a 2-year randomised clinical trial. British Journal of Ophthalmology 2020;104:363-368.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij