Biżuteria kobieca kupowana przez Internet

Biżuteria jest nadal przez wielu uważana za idealny prezent dla kobiety. Nic zatem dziwnego, że biżuteria damska bardzo często jest poszukiwana także w internetowych salonach jubilerskich ze względu na szeroki wybór produktów. Jednak zanim się zdecydujemy na zakup biżuterii online, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów

Rozpoznawalność salonu z biżuterią

Jeśli nieznany sklep z biżuterią oferuje bardzo korzystne ceny za pierścionki czy kolczyki, zwłaszcza te, w których pojawiają się drogie kamienie szlachetne oprawiane najczęściej w złoto, należy przede wszystkim sprawdzić opinie o takim sklepie. Warto zajrzeć do informacji, aby sprawdzić, kto prowadzi taki sklep internetowy i czy można dokonywać w nim zwrotów biżuterii. Równie ważny jest sposób rozpatrywania reklamacji.

Sprawdzenie adresu właściciela serwisu internetowego lub ustalenie adresu do odsyłania zamówień umożliwia skorzystanie z czternastodniowego okresu uprawniającego do zwrotu zakupionej biżuterii. Zwrot produktu przez klienta nie musi być uzasadniony. Często niższe ceny biżuterii w Internecie wynikają z tego, że sklep jest prowadzony poza Polską. Oznacza to niższe ceny za produkty, ale z drugiej strony wiąże się z wysoką ceną za przesyłkę. Jednak niższe ceny za swoje znane serie biżuterii oferują także sklepy internetowe, prowadzone przez znane sieci stacjonarnych salonów z biżuterią.

Złota biżuteria kobieca

Kobiety uwielbiają biżuterię, najbardziej się cieszą z biżuterii złotej i prawdziwych diamentów. Zarówno kamienie szlachetne, jak i złoto można kupować online, należy jednak pamiętać, aby sprawdzić numer próby. Złota biżuteria damska najczęściej oznaczana jest albo przez numer próby, albo przez liczbę karatów. W przypadku złota karat oznacza zawartość procentową czystego złota w metalu, który został użyty do wyprodukowania pierścionka, kolczyków czy łańcuszka.

Najczystsze jest złoto 18 karatowe, oznaczane jako 18K, i jest złotem próby 0,750. Nieco „gorsze”, ale za to już tańsze, jest złoto 14 karatowe, czyli złoto o próbie 0,585. Złoto o próbie 0,500 to złoto 12 karatowe, które zawiera dokładnie połowę złota i innych domieszek. Im niższa zawartość złota w biżuterii, tym niższa cena za dany produkt. Złoto o próbie niższej niż 0,500, choć jest dostępne na rynku, to rzadko jest stosowane do wyrobu biżuterii z powodu domieszek, które dużo szybciej się utleniają tworząc na powierzchni złota niezbyt efektowny szarawy nalot.

Biżuteria damska ze srebra

Równie popularna jak biżuteria ze złota jest srebrna biżuteria kobieca. Podobnie jak złoto, także srebro jest stosunkowo miękkim metalem, dlatego przy produkcji srebrnej biżuterii wykorzystuje się stopy srebra i innych metali. Srebro o najwyższej próbie 0,925 (oznaczane również jako W 925) jest srebrem zawierającym 92,5% czystego kruszcu. W przypadku próby 0,875 (K 875), 0,830 (P 830) czy 0,800 (G 800) zawartość czystego srebra w produkcie końcowym jest odpowiednio niższa.

Przy zakupie srebrnej biżuterii o niższej próbie należy pamiętać, że w domieszce do srebra może się pojawić uczulający niektórych nikiel. Srebrna biżuteria, podobnie jak biżuteria ze złota, powinna mieć oznaczenie próby. Takie oznaczenie może się znajdować na pierścionkach, kolczykach czy broszkach, w przypadku łańcuszków numeru próby należy szukać na oczkach łańcuszka. Umieszczenie jej jedynie na zapięciu może oznaczać, że producent wykonał samo zapięcie ze srebra czy złota o wskazanej próbie, natomiast reszta produktu może być jedynie posrebrzana czy pozłacana.

Certyfikat autentyczności

Każdy zakup biżuterii kobiecej w Internecie powinien być udokumentowany poprzez wystawienie paragonu lub innego dowodu zakupu. Z punktu widzenia właściciela biżuterii ważne są certyfikaty autentyczności, wydawane zwłaszcza przy zakupie złotej biżuterii. Sklep z biżuterią takie certyfikaty posiada i wydaje nie tylko przy zakupie biżuterii z diamentami. Takie certyfikaty mogą uchronić klientów także przed inwestycją w złoto, które okaże się być produktem pozłacanym, lub w srebro, które może oznaczać metal powleczony delikatną warstwą srebra.

Utrudnieniem przy zakupie pierścionków przez Internet może być fizyczny brak możliwości ich przymierzenia. Niektóre sklepy z biżuterią publikują specjalne poradniki, pozwalające na ustalenie rozmiaru pierścionka czy obrączki jeśli klient nie ma takich informacji. Jednak przy zamawianiu biżuterii online, na których pojawi się dodatkowy grawerunek, należy pamiętać, że takiej biżuterii ze względu na jej personalizowany charakter nie można zwracać.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij