5 pomysłów na niebanalny grawerunek obrączki

Wybór obrączek ślubnych to niełatwe zadanie, z którym muszą zmierzyć się wszyscy narzeczeni. Obrączki są bowiem symbolem małżeńskiej miłości i wierności, warto zatem zadbać, aby biżuteria ślubna trafiła idealnie w gust państwa młodych. Zwyczaj wymiany pierścionków podczas ceremonii ma korzenie w starożytnym Rzymie, zaś w Polsce pojawił się on w XVIII wieku.

Wiele osób decyduje się na zakup klasycznych złotych obrączek, których piękno i szlachetna prostota są ponadczasowe. Takie obrączki ślubne możemy dodatkowo spersonalizować, decydując się na grawerowanie. Tradycyjnie na obrączkach umieszcza się imiona nowożeńców oraz datę ślubu, jednak obecnie mamy możliwość wybrania rozmaitych wzorów, zwłaszcza że wiele portali, takich jak Slubi.pl, ułatwia znalezienie dobrego jubilera. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji na niebanalne napisy do grawerowania.

1. Łacińska sentencja

Choć wiele osób decyduje się na taki cytat, możemy wybrać oryginalne słowa, które będą drogowskazem na naszej małżeńskiej drodze. Popularne „Amor vincit omnia” (Miłość zwycięża wszystko) to klasyczny cytat, który zawsze się sprawdzi, natomiast możemy zdecydować się także na napis, który zrozumiemy tylko my.

Narzeczeni planujący zakup obrączek mogą skorzystać z gotowej listy przysłów i sentencji lub też pokusić się o stworzenie własnego tłumaczenia, dzięki czemu będzie to wyjątkowy i oryginalny grawerunek. Uwaga! Przed ostateczną decyzją warto poradzić się specjalistów językowych, by uniknąć błędów w tłumaczeniu. Podobnie ma się sprawa z wszystkimi cytatami w języku obcym, zwłaszcza jeśli decydujemy się na zapis w alfabecie innym niż łaciński.

2. Muzyczna wiadomość

Jeżeli muzyka gra ważną rolę w waszym życiu, możecie zdecydować się na wybranie tytułu lub fragmentu ulubionej piosenki. Może być to utwór, przy którym zatańczycie pierwszy taniec, wasza ulubiona piosenka, refren, który śpiewaliście na karaoke…

Lista jest długa i tak naprawdę ograniczeniem jest tylko rozmiar obrączek – należy pamiętać, że bardzo długi i drobny napis sprawi, że wzór stanie się nieczytelny. Często kilka słów może mieć dla nas większe znaczenie niż długie wersy, a biżuteria ślubna z napisem „All you need is love” tak naprawdę mówi wszystko.

3. Niedokończona opowieść

Narzeczeni mogą zdecydować się także na napis, którego sens pojawi się dopiero po połączeniu obrączek ze sobą – pozornie przypadkowy fragment nabiera wtedy znaczenia. Na męskiej obrączce możemy wygrawerować napis „Kochać…”, zaś na damskiej: „… i być kochanym”. Bardzo często obrączki ślubne zdobi też napis „Gdzie ty… tam ja”. Oczywiście możemy wybrać dowolny tekst i podzielić go w ten sposób. Jeśli nowożeńcy posiadają swoje własne oryginalne powiedzenia i sentencje, to także doskonałe miejsce do ich uwiecznienia.

4. Zaszyfrowany przekaz

Tradycyjny napis możemy zapisać za pomocą szyfru, dzięki czemu tajemnicza wiadomość będzie zrozumiała tylko dla wybranych. Możemy skorzystać z alfabetu Morse’a, czyli systemu kropek i kresek, alfabetu Braila dla osób niewidomych bądź kodu zero – jedynkowego.

W tym wypadku również należy zachować ostrożność, bowiem drobna z pozoru pomyłka i zmienienie jednego znaku może spowodować, iż wiadomość stanie się nieczytelna lub straci cały sens. Pamiętajmy także, że nawet krótki tekst w wersji zaszyfrowanej może ulec znacznemu wydłużeniu.

5. A może bez słów?

Zakochani mogą zdecydować się także na bardzo nieszablonowe grawerunki: zapis głosu lub EKG serc lub odcisk serdecznego palca. Jest to ciekawe i romantyczne rozwiązanie, które sprawi, że obrączki ślubne będą zdecydowanie wyróżniać się na tle pozostałych pierścionków oraz zapewni ich niepowtarzalność. Możemy postawić także na minimalizm i zdecydować się jedynie na symboliczne przedstawienie naszej miłości: drobne serduszko, znak nieskończoności czy splecione dłonie.

Pamiętajmy, że wybór grawerunku powinien być decyzją obojga małżonków tak, by oboje byli zadowoleni z zakupu. Ponadto ponieważ zmiana rozmiaru grawerowanych obrączek jest trudniejsza, warto najpierw zamówić pierścionki oraz je przymierzyć, a dopiero po tym decydować się na wykonanie napisu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij