Zegarek wcale nie musi być nudny! Postaw na kolor w tym sezonie

Niegdyś noszono zegarki z czysto praktycznych powodów — tylko one dawały możliwość mierzenia czasu i kontrolowania go w dowolnie wybranym momencie. Wraz z rozwojem telefonów komórkowych, dostępnością do komputerów i dodawaniem elektronicznych zegarków do wielu urządzeń (kuchenki mikrofalowe, dekodery), znaczenie tradycyjnych czasomierzy zaczęło spadać.

W ostatnim czasie ich popularność znów zaczęła zyskiwać i nie bez znaczenia jest przy tym odkrycie, iż mogą one stanowić wspaniały i efektowny dodatek do stroju. Bogata oferta wśród producentów ułatwia dobór właściwego i sprawia, że nie jesteśmy skazani jedynie na tradycyjne i proste rozwiązania.

Dobrze dobrany zegarek — wspaniały dodatek

Damski zegarek nie musi stanowić jedynie subtelnego dodatku i zdawać się kolejną bransoletką na ręce. Wybierając czasomierze o efektownych, dużych tarczach zyskujemy dodatek, który przyciągać będzie spojrzenia przy każdym ruchu ręką.

Nie dziwi zatem, że wiele pań posiada więcej niż jeden zegarek — tak, by móc odpowiednio dobrać go do swej stylizacji. Szeroka gama form, fasonów i kolorów sprzyja możliwości różnorodnych wyborów oraz konfiguracji.
Użytkownicy stają nie tylko przed wyborem materiałów, z których ma być zrobiony czasomierz, samym jego wyglądem i kolorystyką.

Wybierając surowce, z których ma być wykonany zegarek, należy pamiętać o jego przeznaczeniu. Materiały muszą być dostosowane zarówno do sytuacji, w których będzie używany, jak i częstotliwości noszenia go. Dla przykładu paski skórzane nie są odpowiednie do codziennego noszenia, a w trakcie czynności sportowych przydają się materiały takie jak plastik i guma.

Modne kolory

Klasyczne połączenia kolorystyczne i materiałowe mają nadal zwolenników. Dla przykładu zegarki damskie Adidas dostępne są w tonacji jednobarwnej, a niekiedy łączą w sobie dwa, kontrastujące kolory.

Niemniej jednak żywe kolory (często w dużej ilości na jednym modelu) zyskują nowych zwolenników i wkraczają nie tylko na paski od zegarków, lecz również na ich tarcze, a nawet wskazówki.

Można wyróżnić wśród nich ornamenty takie jak: krata, paski, czy pepitka. Same wskazówki również uzyskały więcej barwnych możliwości, a także kształtów.

Kolorem, który nie traci na popularności, jest złoto. Pozostaje ono efektowne zarówno samo w sobie, jak i w połączeniu z innymi kolorami. Wśród najpopularniejszych łączeń można wymienić te z czernią, srebrem, a także bielą. Samo złoto bywa mieszane z różnymi metalami w celu uzyskania subtelniejszych odcieni.

Wśród barw, które zyskują coraz większą popularność, można wymienić czerń. Wkrada się ona nie tylko na same tarcze zegarków, lecz na wszystkie ich elementy. Według znawców to właśnie one będą hitem w najbliższym czasie.
Największą gamę kolorów uzyskuje się w przypadku plastikowych i gumowych czasomierzy. Kolory te są niezwykle żywe, czasem wręcz neonowe i pozwalają na wyróżnienie się z tłumu.

Wspaniałe uzupełnienia i rozwiązania

Wciąż jednym z najpopularniejszych dodatków do zegarków jest cyrkonia. Potrafi ona świetnie uzupełnić dany model i podkreślić jego piękno zwracając spojrzenie poprzez odbijanie światła. Cyrkonie mogą zdobić zarówno samą bransoletę, jak i tarczę zegarka.

Decydując się na takie rozwiązanie, zyskujemy dodatek, który ożywi nawet najskromniejszą stylizację. Ułatwia to fakt, że spotkać można nie tylko białe cyrkonie, lecz i kolorowe, dodatkowo ożywiające całość. Zegarki damskie Adriatica często wzbogacane są przez nie, zyskując na tym delikatność i swoisty urok. Takie urocze drobiazgi kupicie choćby pod tym adresem.

Wśród dodatkowych rozwiązań można wymienić zegarki fluorescencyjne. Nie tylko charakteryzują się żywymi kolorami, lecz dodatkowo zwracają na siebie uwagę swą świetlistością.

Co więcej, również zakres materiałów, z których produkowane są zegarki, został poszerzony. Wśród produktów firmy Adriatica można spotkać się z modelami, które wyprodukowane zostały ze spieku ceramicznego. Dostępne są w dwóch wersjach: czarnej i białej, które efektownie uzupełniono akcentami ze srebra lub złota.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij