Zalety wyspy kuchennej

Modna kuchnia powinna zachwycać designem, a jednocześnie swoją funkcjonalnością. Jeszcze do niedawna ludzie dzielili się na dwie grupy. Jedni traktowali to pomieszczenie jako swoiste muzeum. Zatem, kiedy odwiedzało się taki dom, pierwsze co rzucało się w oczy to elegancka i sterylna kuchnia w której ewidentnie nikt nie gotował. Z kolei druga grupa ludzi to osoby twierdzące, że kuchnia to nie muzeum. Zatem zazwyczaj ich kuchnie nie zachwycały designem. Urządzone były w prosty, wręcz banalny sposób. Na szczęście aktualnie nie trzeba wybierać, do której grupy chcemy należeć i nasza kuchnia może wyróżniać się eleganckim lookiem, a jednocześnie być niezwykle funkcjonalna. Nawet jeżeli preferujemy meble barowe, to pomieszczenie może być również bardzo wygodne podczas wykonywania codziennych czynności. W dzisiejszym poradniku pokażemy Wam, jak ważną rolę pełni wyspa kuchenna i dlaczego ma tak wiele zalet.

Wyspa kuchenna – po pierwsze funkcjonalność

Pomimo tego, że niewiele osób traktuje gotowanie jako swoją pasję, to przyrządzanie posiłków jest niemal obowiązkowe, chyba, że preferujemy jedzenie niezdrowych fast foodów. Dlatego warto zorganizować przestrzeń tak, aby mieć wszystko pod ręką, a krojenie, mieszanie czy gotowanie było łatwiejsze. Tutaj idealnie sprawdzi się wyspa kuchenna, która doskonale komponuje się z meblami barowymi. Przede wszystkim przestrzeń roboczą mamy tu w jednej linii. Obok blatu znajduje się zlewozmywak, a nierzadko po drugiej stronie płyta grzewcza. Dzięki temu można lepiej organizować sobie pracę i nie trzeba lawirować pomiędzy blatem a kuchenką znajdującą się po drugiej stronie kuchni. Ergonomia przy przygotowywaniu posiłku jest niezwykle istotna, a nowoczesne meble barowe stojące po drugiej stronie wyspy kuchennej umożliwiają serwowanie posiłków od razu po przyrządzeniu. Ponadto w takiej kuchni przygotowywać posiłki może więcej osób, nie wpadając przy tym na siebie i dzieląc się obowiązkami.

Połączenie przestrzeni kuchennej z salonową – spójna aranżacja

Nie od dziś wiadomo, że wygląd kuchni również ma duże znaczenie. Szczególnie gdy kuchnia połączona jest z jadalnią czy salonem nie zawsze łatwo jest osiągnąć spójną aranżację. Na szczęście można zdecydować się na wyspę kuchenną, która połączy salon z kuchnią. Blat wyspy kuchennej może stylistycznie pasować do frontów meblościanki kuchennej, natomiast korpus może łączyć się stylistycznie z salonem. Można również zdecydować się na kompozycję, gdzie kuchnia i salon są urządzone w jednym stylu, a wyspa kuchenna stanowi swoistą kropkę nad „i”. Tutaj meble barowe mogą być dopasowane do kompletu wypoczynkowego w salonie.

Wyspa kuchenna – centrum rodzinnego dowodzenia

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym bardzo często spędza się najwięcej czasu. Dlatego powinna ona być wygodna dla każdego domownika. To w tym pomieszczeniu podczas obiadu rozmawia się o bieżących sprawach, czy pyta dzieci, jak było w szkole. Jak wiadomo kobieta zazwyczaj wykonuje dziesięć czynności naraz, zatem np. podczas przygotowania posiłku dla dzieci, podczas gdy na niego czekają, może z nimi rozmawiać.

Doskonałe rozwiązanie dla osób z małymi dziećmi

Mając małe dzieci trzeba mieć oczy dookoła głowy. Jak wiadomo dzieci wpadają często na różne pomysły nie zawsze mądre i bezpieczne. Mając nowoczesne meble barowe można naszą pociechę posadzić na stołku przy wyspie kuchennej i może ona przyglądać się wykonywanym przez nas czynnościom. Może również bawić się przy blacie kuchennym lub pomagać, np. podczas robienia ciasta. Dzięki wyspie kuchennej z nowoczesnymi meblami barowymi, takimi jak wysokie taborety lub hokery, można mieć dziecko zawsze na oku.

Meble barowe i wyspa kuchenna są absolutnym must have i doskonale wpisują się w panujące trendy w aranżacji wnętrz. Warto tutaj zauważyć, że łatwo utrzymać je w czystości. Dzięki temu nie będzie trzeba spędzać dużo czasu na sprzątaniu, bo bądźmy szczerzy, kto z nas lubi sprzątać? Wyspa kuchenna może być wykonana z różnych materiałów, jak i w różnych kolorach, stąd można ją dopasować do każdej aranżacji. Jednak trzeba pamiętać o jednej rzeczy, a mianowicie, że wyspa kuchenna najlepiej pasuje do dużych, otwartych pomieszczeń, gdyż w innym wypadku może przytłaczać i optycznie pomniejszać kuchnię.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij