Usuwanie tatuażu. Jak lasery usuwają pigment ze skóry i kiedy będą widoczne efekty?

Pamiątka z przeszłości w postaci nieprzemyślanego tatuażu towarzyszy Ci na ciele i sprawia, że nie czujesz się dobrze w swojej skórze? Już teraz i dzięki różnorodnym technikom możesz pozbyć się tatuażu z ciała i sprawić, by skóra znowu prezentowała się tak, jak chcesz. Dzięki laserowemu usuwaniu tatuażu nie tylko zapomnisz o kłopotliwej pamiątce, ale przede wszystkim też usuniesz nie do końca udaną dekorację ciała. Sprawdź na czym to polega i jak wygląda usuwanie tatuażu z ciała.

Tatuaż wykonany na Twoim ciele może nie spełniać oczekiwań z kilku powodów. Przede wszystkim może się po prostu nie spodobać właścicielowi lub właścicielce, ale również być pamiątką po osobie, z którą już nie mamy kontaktu. Przykre wspomnienia, niechciany rysunek lub tatuaż, który wyszedł z mody? To wszystko sprawia, że coraz więcej osób, chce pozbyć się tatuażu z własnego ciała, a dzięki metodom laserowym jest to możliwe.

Laserowe usuwanie tatuażu jest też coraz bardziej popularne z innych powodów. Przede wszystkim jest to zabieg po który może sięgnąć każdy, kto chce usunąć tatuaż. Jego wykonanie nie kojarzy się już z czymś skomplikowanym i drogim. A zatem, na czym dokładnie polega?

Usuwanie tatuaży laserem – coraz bardziej powszechna metoda radzenia sobie z niechcianą pamiątką na skórze!

Głównym zadaniem tatuażu jest zdobienie ciała, ale zdarza się, że nie zawsze jest to taka pamiątka, na którą chcielibyśmy patrzeć każdego dnia. Jeśli tatuaż nie spełnia naszych oczekiwań, ponieważ jest źle wykonany lub nie do końca przemyśleliśmy jego formy to warto sięgnąć po metodę jego usuwania, dzięki której nasze ciało powróci do poprzedniego stanu. 

Tatuaż może mieć oczywiście różną formę, ale za każdym razem jest wykonywany w ten sam, analogiczny sposób. Aby go wykonać wprowadza się barwnik pod skórę: czarny lub kolorowy, w zależności od uznania. 

Aktualnie warto podkreślić, że jedną z najbardziej skutecznych, a jednocześnie najbezpieczniejszych metod związanych z zabiegiem, jakim jest laserowe usuwanie tatuażu jest zabieg z użyciem lasera typu Q-switch. Takie urządzenie podczas pracy przekazuje bardzo krótki nanosekundowy impuls, który absorbowany jest w zależności od długości światła, przez określone kolory. I tak długość światła 1064nm pochłaniana jest przez kolor czarny i granatowy, a  kolor czerwony absorbuje światło o długości 532nm, niebieski 585nm.

W konsekwencji takiego mechanizmu barwnik w skórze zanika na skutek rozbicia cząsteczki barwnika na drobinki, które następnie usuwane są przez komórki układu immunologicznego organizmu. 

Aby tatuaż mógł zostać usunięty całkowicie zabieg powtarza się kilkukrotnie. 

Laserowe usuwanie tatuażu – kilka ważnych informacji

Jeśli zastanawiasz się, czy wykonać zabieg laserowego usuwania tatuażu u siebie to warto wiedzieć, że jest to potencjalnie bolesne doświadczenie. Oczywiście podczas zabiegu przeprowadza się znieczulenie miejscowe w postaci kremu nakładanego na tatuaż, ale samo działanie laserem może być odczuwalne.

Ważną informacją jest to, że bezpośrednio po zabiegu skóra nie jest uszkodzona, a podczas gojenia się nie utrzymują się żadne trwałe ślady. U niektórych pacjentów może natomiast pozostać delikatne odbarwienie lub przebarwienie skóry.

Co istotne dla niektórych osób, obszaru poddanego terapii nie wolno opalać.

Laserowego usuwania tatuażu nie można wykonywać jeśli stosujesz leki światłouczulające lub zmniejszające krzepliwość krwi, jak również jeśli występuje skłonność do powstawania bliznowców lub jeśli kobieta chcąca poddać się zabiegowi jest w ciąży.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij