Trudna sztuka pakowania

Trudna sztuka pakowania

Dla wielu turystów odwiecznym problemem jest co zabrać, czego nie zabierać i oczywiście sakramentalne – „nie zmieszczę wszystkiego”. Ciuchy na urlop to ważna sprawa, niezależnie od miejsca, do jakiego się udajemy, jednak trzeba przy ich wyborze posłużyć się odrobiną wyobraźni i zreflektować się, żeby bez sensu nie brać masy niepotrzebnych rzeczy.

Jaki bagaż?

 

Co innego zabierzemy, gdy celem naszej wyprawy będzie turystyka miejska, co innego, gdy dominować ma kontakt z przyrodą. Równie ważna jest strefa klimatyczna, do której się przeniesiemy oraz wysokość nad poziomem morza. Wszystko to powinniśmy dokładnie przemyśleć, zdobywając informacje o celu naszej wyprawy. Gdy ten etap mamy za sobą, można zabrać się za pakowanie. I tu kolejne ważne pytanie – na jaki rodzaj bagażu się decydujemy? Jeżeli przemieszczamy się tanimi liniami lotniczymi, warto zastanowić się, czy opłacalne jest, aby płacić dodatkowo za bagaż rejestrowany. W takim wypadku większość decyduje się na opcję podręczną, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet 150 zł z jeden przelot. Nietrudno się domyślić, że taką kwotę na miejscu lepiej będzie wydać na o wiele ciekawsze przyjemności.

 

Jak pakować?

 

Gdy już zdecydowaliśmy się na bagaż podręczny, zostaje kwestia spakowania go. Może to stanowić wyzwanie, ale trzeba pamiętać o ograniczeniach, jeśli chodzi o rozmiary i wagę – każda linia ma w tym względzie swoje standardy i należy je sprawdzić na stronie internetowej, aby później nie mieć problemu na lotnisku, gdy okaże się, że trzeba dopłacić za przekroczenie limitów.

Jeśli chodzi o techniczne i praktyczne kwestie podczas pakowania, dobrze jest trzymać się kilku zasad. Przede wszystkim wybieramy plecak turystyczny zamiast walizki. Jest on bardziej plastyczny i chętniej z nami współpracuje. Gdyby waga załatała minimalnie przekroczona, można założyć na siebie kilka rzeczy więcej, tym samym zmniejszymy objętość bagażu. Rzecz jasna zabieramy tylko najpotrzebniejsze rzeczy i to się tyczy nie tylko ubrań, ale wszelkich innych przedmiotów. Zaś sama technika składania ubrań może nam pomóc zaoszczędzić sporo miejsca w plecaku. Najwięcej zaoszczędzimy, zwijając je w rulony i układając ciasno obok siebie. Pamiętajmy też, że rzeczy, które będziemy musieli oddać do kontroli – kosmetyki, laptop, należy położyć na samej górze, aby potem nie musieć przekopywać się do nich. Co do kosmetyków, dobrze jest zaopatrzyć się w małe pojemniczki, które możemy nabyć w drogeriach i następnie przełożyć do nich odrobinę np. kremu. Tym sposobem trochę zaoszczędzimy na wadze, a na pewno na pojemności plecaka.

 

Dokładne dane o tym, co możesz przewozić w bagażu i jakie dla poszczególnych linii są limity, znajdziesz w poradniku FRU, dzięki któremu całe przedsięwzięcie stanie się o wiele łatwiejsze do ogarnięcia.

\\

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij